Claudiu Manda: Sebastian Ghita va fi audiat de Comisia parlamentara de control a SRI

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 21 septembrie 2017, 16:24 Revista Presei | Politic

Sebastian Ghita
Foto: TVR
Sebastian Ghita va fi audiat, de la Belgrad, prin videoconferinta, la Comisia parlamentara de control a SRI, miercurea viitoare sau peste doua saptamani, a declarat, potrivit Romania TV, pentru postul de televiziune, seful Comisiei, Claudiu Manda.

"Cu siguranta, da. Am vazut pe o retea de socializare ca si domnul Ghita ar dori sa fie audiat, pentru ca nu este obligat sa vina la comisie. Mi-as dori sa-l audiem foarte repede, ceea ce inseamna miercuri, saptamana viitoare, pentru ca marti il audiem in continuare pe domnul Dragomir, sau la o saptamana dupa. Depinde si de toate chestiunile tenhice", a spus Claudiu Manda, seful Comisiei de control a SRI, la Romania TV, in contextul in care informatia ar fi aparut prima daca pe pagina de Facebook a lui Victor Ciutacu. 

Claudiu Manda a mai spus, potrivit sursei citate, ca omul de afaceri Sebastian Ghita va fi audiat in "in calitate de cetatean roman care poate sa spuna Comisiei elemente, detalii, probe privind activitatea Serviciului Roman de Informatii, nu neaparat in calitatea de fost membru al Comisiei".






Citeste mai multe despre   



















868 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Comisie de audiat penali (Joi, 21 septembrie 2017, 16:33)

    CezarN [utilizator]

    Dragomir cu dosar penal, Ghita la fel, si toti sunt vedete la Comisia SRI.
    Daca vrea sa fie audiat, sa faca bine sa se predea, sa respecte hotararile justitiei romane, apoi sa se bucure de alte drepturi.
    Comisia SRI nu este comisie de audiat pe cei care fug din tara de justitia romana.
  • +6 (6 voturi)    
    Glume din Autobaza Craiova via Ploiesti (Joi, 21 septembrie 2017, 16:35)

    un domn [utilizator]

    semnate de un gurist P$D !
  • +6 (8 voturi)    
    Cu siguranta (Joi, 21 septembrie 2017, 16:40)

    Bazil [utilizator]

    asta este o noua labareala parlamentara.
  • +5 (7 voturi)    
    e de comedie... (Joi, 21 septembrie 2017, 16:42)

    rochiri [utilizator]

    toti infractorii se prezinta la Parlament.
    PSD-ul in afara de scapa lumea de puscarie mai face ceva?
  • +4 (6 voturi)    
    comisia parlamentara=justitia 2.0 in romania (Joi, 21 septembrie 2017, 17:09)

    Itsoc [utilizator]

    probabil comisia va spune ca saracul ghita e nevinovat si ca e victima nenorocitei de codruta. drept despagubire I se vor da 5 noi contracte de informatizare a statului si I se va organiza o primire triumfala pe aeroportul otopeni unde zeci de mii de adoratori de hoti il vor aplauda.
    grotesc!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru analfabeti (Joi, 21 septembrie 2017, 17:57)

    demaGOCU [utilizator]

    comisia asta e pentru controlul SRI. Cu Ghita se ocupa fosta lui prietena Ana Pauker, cunoscuta sub numele de Copy-Paste. Comunista din tata-n-fiu.
  • +5 (5 voturi)    
    Ce-i si cu tehnologia asta ..... (Joi, 21 septembrie 2017, 18:02)

    cartofil [utilizator]

    O sa puna in direct infractorii din Parlament cu infractorii care au fugit din tara de frica judecatorilor. Probabil ca va fi un util schimb de experienta in care actualii parlamentari, care vor fi urmatorii fugari, invata cum sa scape de mana justitiei romanesti.
  • +2 (2 voturi)    
    E deja penibil! (Joi, 21 septembrie 2017, 18:48)

    trem [utilizator]

    Deci un inculpat care s-a ascuns s este 'albit' si considerat un martor util de o Comisie Parlamentara.....cum poti numi asta?

    Ieri Dragomir - un cercetat penal si azi Ghita - un fugar penal. Cum puteti acorda onoarea de 'martori' acestori oameni????? E penibil si ridicol...si cel mai jalnic e ca tzara e paralizata, amutzita, in letargie totala!