Robert Turcescu: Este dreptul lui Ponta sa judece in felul sau dezvaluirile mele. Daca va trebui sa platesc cu pretul libertatii, ma voi supune

de Narcis Anton     HotNews.ro
Vineri, 26 septembrie 2014, 23:15 Revista Presei | Subiectele Zilei

Robert Turcescu, dezvaluiri la B1 TV
Foto: Captura ecran B1TV
Jurnalistul Robert Turcescu a oferit noi declaratii in exclusivitate pentru postul B1 TV, cu privire la activitatea sa de ofiter acoperit, aratand ca va arata orice documente vor solicita autoritatile, iar daca va trebui sa plateasca cu pretul libertatii sale, se va supune.

"Ma simteam cocosat, stramb, dar m-am indreptat. Simt ca am dat o greutate jos. Orice fel de documente le voi arata autoritatilor, in masura in care se vor sesiza, daca se vor sesiza", a spus Turcescu.

Intrebat cum comenteaza afirmatiile premierului Ponta, care a spus ca a picat in plasa presedintelui Basescu, jurnalistul a spus:
"Este dreptul domnului Ponta sa judece in felul acesta. Sunt convins ca Ponta si-a facut o judecata dreapta in legatura cu aceasta declaratie pe care a facut-o. Daca a ajuns la o astfel de concluzie, domnul Ponta are dreptatea lui cand spune lucrul acesta. Aici vorbim de parerile subiective ale unor oameni si ele trebuie respectate".
























4748 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    "Decat"... (Vineri, 26 septembrie 2014, 23:49)

    Clop [utilizator]

    Ce telenovela!
  • 0 (4 voturi)    
    Asteptam totusi.... (Sâmbătă, 27 septembrie 2014, 2:35)

    jas [utilizator]

    ....urmatorul pas. Dintr-un plan diabolic care va rasturna toate socotelile. Sau nu? Roberto s-a spovedit - si atat?
  • -2 (4 voturi)    
    RoberTE tu esti subofiter la ce IQ posezi ! (Sâmbătă, 27 septembrie 2014, 4:47)

    Plagarus [utilizator]

    CNN-ul confirma ca ai trecut pe acolo, dar nu ai fost "recrutat " din lipsa de aptitudini celebrale. Pacat ca lumea te-a crezut dastept !
    La loc comanda si Dumezeu cu tine,game over.
    Acum adevaratii ofiteri se vor incolona singuri spre impartasanie si asta este singurul tau merit,pt. care iti multumesc.
  • +3 (7 voturi)    
    De ce? (Sâmbătă, 27 septembrie 2014, 7:45)

    Dana Bob [anonim]

    De ce il blamam cu toti pe Turcescu?
    Turcescu spune , recunoaste ca a gresit ! Oare cati dintre noi am face asta ? Daca recunoasterea unei fapte poate reprobabile merita blamata atunci noi avem o problema!
    Poate e bolnav !
    Oricum ar fi pana nu aflam adevarul , haideti sa nu mai dam cu pietre in el!
    In primul rand ziaristii ar trebui sa taca!
  • +1 (3 voturi)    
    bravo ... (Sâmbătă, 27 septembrie 2014, 9:17)

    jorea [utilizator]

    lui !
    atitudinea corecta fata de securisti au avut-o ungurii in '56.
    vreau securitate mica si umila, controlata de parlament. nu o caracatita care sa ne inghita pe toti.
    • -1 (1 vot)    
      Totalitar-ortodox-democratie de cumetrie (Duminică, 28 septembrie 2014, 15:57)

      EDean [anonim] i-a raspuns lui jorea

      deci pe cand o BOR "mica si umila"?!
      • +1 (1 vot)    
        la a ... (Duminică, 28 septembrie 2014, 19:32)

        jorea [utilizator] i-a raspuns lui EDean

        doua venire; cand isi va fi terminat misiunea.
  • +1 (3 voturi)    
    Interesant... (Sâmbătă, 27 septembrie 2014, 9:27)

    Kentt [utilizator]

    Pentru unii, care consideră că a greşit fiind ofiţer în presă, nu contează că s-a "spovedit": e un nenorocit.

    Pentru alţii, care consideră că a greşit ca ofiţer acoperit auto-deconspirându-se, iar e un nenorocit.

    Nici unii, nici alţii - mai ales foştii lui colegi, din oricare parte ar fi ei - nu dau nici cel mai mic semn de iertare.
  • 0 (0 voturi)    
    Diversiune altfel! (Duminică, 28 septembrie 2014, 16:38)

    EDean [anonim]

    se pare ca nu trece o zi fara chestii "senzationale"; cultul personalitatii prezidentiale este prin jurnalistii A3 sau B1, Roma.-otv.tv sau Real.tv, bine servit si prezent, cultul presedintelui actual e asurzitor! Nu degeaba vegheaza partidu' teologico-"stiintific" al BOR (de unde si referirile insistente la AtoateInchizitor ale subit "tematorului-de-Dzeu" domn Turcescu), care va sa zica apartenenta cuvioasei Romanii la UE si NATO e una din "realizarilii" cele mai smechere ale noii "democratii-de-cumetrie"; frumos! Sa-l fi indemnat pe dl. R.T. sa ofere suculentul moment publicitar gen "coming out" demersurile intens mediatizate ale whistleblower-ilor de peste "mari si tari", demersuri atat de utile noua tuturor, ale Wikileaks_Manning ori Edward Snowdon?!? Sa nu ne iluzionam, distanta la care se afla "marile si tarile" astea e, din toate motivele, atat de mare incat nici vorba de modelul whistleblower-ilor nord-americani pe Dambovita...