Iulian Hertanu, cumnatul lui Victor Ponta, ar fi fost batut in arest - presa locala

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 4 martie 2015, 10:12 Revista Presei | Subiectele Zilei

Observatorul de Prahova relateaza, citand surse din interiorul Inspectoratului Judetean Prahova, ca Iulian Hertanu, cumnatul lui Victor Ponta, ar fi fost batut si jefuit in urma cu trei zile in arestul de la Campina, de un interlop.

Potrivit surselor, Hertanu ar fi avut "bunuri considerate a fi de lux", precum mancare si tigari, pe care ar fi refuzat sa le imparta cu "seful de camera"  motiv pentru care detinutul Ionut Pietraru l-ar fi batut.

In sprijinul lui Hertanu ar fi sarit ceilalti colegi de celula care stiau cine este si care l-ar fi lovit cu violenta pe agresor. In urma conflictului, si victima si agresorul ar fi necesitat ingrijiri medicale. Iulian Hertanu, la Spitalul Judetean de Urgenta Ploiesti si Ionut Pietraru, zis Ionut al lu Mita la Spitalul Municipal Campina. Cazul nu a fost mediatizat de IPJ Prahova.

Contactat telefonic de observatorulph.ro, purtatorul de cuvant al IJP Prahova a declarat ca nu a fost inregistrata nicio sesizare cu privire la acest eveniment: "La nivelul Inspectoratului Judetean de Politie Prahova si la nivelul Arestului Campina nu au fost inregistrate sesizari sau plangeri vizand fapta de agresiune a carei victima sa fi fost Iulian Hertanu ", a declarat Alexandru Ursu, purtator de cuvant al IJP Prahova.






















10090 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    asa, si? (Miercuri, 4 martie 2015, 10:01)

    Aramis [utilizator]

    o non-stire, asta-i viata in puscarie
  • +26 (26 voturi)    
    Ohoo (Miercuri, 4 martie 2015, 10:15)

    CititorulComentator [utilizator]

    Asteptam cafteala pe care o va lua Ponta insusi la momentul potrivit :)

    P.S: Momentul potrivit e oricand.
  • +15 (15 voturi)    
    ha ha (Miercuri, 4 martie 2015, 10:27)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Clanul Ponta nu numai ca sunt infractori dar si lepre egoiste..auzi sa nu imparta cum imparte jivinelul ponta
  • +12 (12 voturi)    
    Nu e vreo confuzie? (Miercuri, 4 martie 2015, 10:46)

    Anna O. [utilizator]

    Ionut a lu' Mita sau...Iulica a lu'...?
  • +13 (13 voturi)    
    Cred ca sunt "surse"pesediste ! (Miercuri, 4 martie 2015, 11:31)

    gica43 [utilizator]

    Astept aceasta stire cu ponta in rolul lui Hertanu !! Sper ca nu prea mult !!
  • +5 (5 voturi)    
    Noutate? (Miercuri, 4 martie 2015, 12:01)

    ramona2 [utilizator]

    De ce se vead stiri cu asemenea subiect doar cand intra politiciani la parnaie ?!

    Asta parnai au creat si administrat politicienii, de asta sa aiba parte si ei. Zero motive pentru tratament preferential, din potriva.
  • +7 (9 voturi)    
    Tot Basescu o fi de vina si de asta? (Miercuri, 4 martie 2015, 12:01)

    IancuJianu [utilizator]

    intrebare retorica...
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Miercuri, 4 martie 2015, 12:28)

    Sarmis [utilizator]

    Ponta n-o sa scape asa usor cand ajunge acolo...

    Virtutea lui ar putea fi in primejdie....:):):)
  • +6 (6 voturi)    
    O fumigena de la publicatie de casa (Miercuri, 4 martie 2015, 12:36)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Ca sa-l scape de arest. Minciuna in famiglia ponta e lege nu exceptie.
  • +6 (6 voturi)    
    adica s-au batut doi interlopi (Miercuri, 4 martie 2015, 12:38)

    sorin [anonim]

    Ce e un interlop?
    • +3 (3 voturi)    
      Ponta (Miercuri, 4 martie 2015, 15:41)

      john-doe [utilizator] i-a raspuns lui sorin

      Un interlop = ponta
  • +3 (3 voturi)    
    a se citi printre randuri (Miercuri, 4 martie 2015, 18:01)

    spectator47 [utilizator]

    se pare ca erea virgin -o mica neintelegere - de mult nu venise o asa prospatura dolofana - au poftit colegii !