Clubul Colectiv se afla in executare silita din cauza datoriilor la stat (Digi 24)

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:14 Revista Presei | Subiectele Zilei

Clubul Colectiv, unde a avut loc tragedia de vineri, se afla in executare silita din cauza datoriilor la stat, scrie Digi 24, care citeaza date ale ANAF.

Astfel, potrivit sursei citate, la finele lunii septembrie firma care administra localul avea datorii in valoare totala de 1.841 de lei. Cele mai mari erau la bugetul asigurarilor sociale de stat, de peste 850 de lei.

Datoriile clubului Colectiv
  • Asigurari sociale de stat - 853 lei
  • Bugetul de stat - 615 lei
  • Asigurari de sanatate - 341 lei
  • Asigurari pentru somaj - 32 lei


Citeste mai multe despre   























7035 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    haida de (Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:26)

    moka [anonim]

    Articolele astea cu datorii la stat ma dau gata intotdeauna, iar asta in mod special din cauza sumelor si contextului. Daca nu ar fi avut datorii, ce? Nu s-ar fi intamplat tragedia?
    Si nu e important daca are datorii ci daca sunt trecute de scadenta sau nu. Nu reiese din articol.
    Poate avea si 1 miliard RON datorii; daca sunt in termen e OK.
    Si eu am datorii la operatorul de telefonie dar scadenta e mai tarziu luna asta.
    • +1 (1 vot)    
      OK. (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:45)

      Moka [anonim] i-a raspuns lui moka

      vad ca au aparut informatii suplimentare fata de cum a fost publicata initiala stirea.
      Deci executare silita inseamna datorii vechi.
  • +10 (10 voturi)    
    pentru app 400 euro? (Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:27)

    denvarel [utilizator]

    Interesant.

    Asta arata atat preocuparea principala a organelor statului Roman cat si incompetenta lor pe toate planurile:

    Avem deci o firma cu rulaje de mii de euro saptamanal in executare silita pentru app 400 de euro. adica urmariti la sange pentru niste firfirei pe care ii puteau plati in orice secunda.
    Pe de alta parte aceeasi firma isi desfasoara activitatea intr-o capcana mortala pentru clientii ei dar acest lucru este atat necunoscut cat si nemonitorizat complet de institutiile statului.

    Acest lucru il vedem peste tot: Statul este foarte grijuliu pentru firfirei dar cand e necesar sa deschida ochii la adevaratele gauri si pericole pentru populatie se face ca ploua si ca nu e treaba lui.
    • +8 (8 voturi)    
      Pai exact asta e metoda (Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:46)

      sile [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      Te concentrezi pe toate rahaturile si te plangi ca nu ai destul personal sa te ocupi si de cazurile importante.
      Este exact ce se intampla pe vremea lui Nastase cand PNA se ocupa de controlorii de pe tren pentru ca avea ca ovbiect al muncii infractiuni cu sume derizorii. Este si ce a facut Ponta cand a trimis ANAF sa ia la puricat terase si xerox-uri.
    • +6 (6 voturi)    
      Da (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:10)

      yummyberry [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Si cei cu milioane de lei datorii primesc pasuiri de la guvern. E chiar culmea.
  • +4 (8 voturi)    
    curios si ciudat (Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:34)

    fit [utilizator]

    Sumele sunt mici!

    Incep sa iau in calcul si eu ca focul a fost pus premeditat, dar nu de patroni ci de cei care cautau sa abata atentia de la moartea politistului din coloana oficiala a lui Oprea, dar nu au crezut ca totul va scapa de sub control in halul asta.

    Prea s-a pus si ANPC pe capul lor, cica ar fi primit o reclamatie si ar fi fost cu fix o zi inainte de incendiu, de parca nu s-ar fi putut nr de inregistrare falde cu date de dinainte, pastrate special pentru smecherii...
  • -1 (5 voturi)    
    Actionarii: niste gainari (Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:35)

    747 [utilizator]

    ... cu impresii de "publicitari" bineinteles.
    Descultii dracu'
  • +3 (3 voturi)    
    o singura intrebare am (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:14)

    o singura intrebare am [anonim]

    M-am uitat la niste poze mai vechi din club, si stalpii nu aveau acel material piramidal pentru acustica. De ce s-au instalat mai tarziu si la ce ajuta? Eventual, cand s-au instalat?
    • 0 (0 voturi)    
      asa e (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:39)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui o singura intrebare am

      Buretele nu era pus pe stalpi inainte. Niste coincidente ciudate. E foarte important sa se afle de procuratura in ce zi a fost pus acel burete pe stalpi!
  • +1 (1 vot)    
    ... (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:53)

    Sarmis [utilizator]

    WOW...s-a autosesizat organul...total datorii 1800 RON.
    Bai, costa mai mult hartia...
  • +1 (1 vot)    
    citind, te umfla rasul.... (Marţi, 3 noiembrie 2015, 15:42)

    minus [utilizator]

    si imediat te gandesti ca esti dobitoc (fiindca ai ce sa plangi)!