VIDEO Presedintele PSD Olt, senatorul Paul "Maka" Stanescu, cu Florin Iordache alaturi: Sunt convins ca in 3 luni continutul OUG 13 se va transpune in lege in Parlament/ Protestele, manipulari facute de super profesionisti

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 16 februarie 2017, 1:38 Revista Presei | Subiectele Zilei

Iordache, Stanescu si Oprescu (presedinte CJ Olt)
Foto: youtube.com
In cadrul unei conferinte sustinute miercuri la sediul PSD Olt alaturi de Florin Iordache, fostul ministru al Justitiei, Paul "Maka" Stanescu, presedintele PSD Olt si unul din prietenii cei mai buni ai lui Liviu Dragnea, a declarat ca este convins ca OUG 13 va fi preluata intr-o lege si adoptata de Parlament.

"Eu va spun in mod direct ce cred eu impreuna cu colegii mei, mai ales ca venim de la un Comitet Executiv unde ne-am intalnit cu toti presedintii de organizatii, daca nu exista acea OUG 13 probabil era altceva. Eu cred ca a fost un pretext pentru ca din cei care s-au aflat in Piata Victoriei, intr-adevar un nume mare de oameni care nu este de neglijat si sigur ca acest drept de a participa la mitinguri si la demonstratii l-am castigat dupa 1990, dar eu cred ca 99% din cei care erau in Piata Victoriei nu stiau ce contine ordonanta 13. Eu cred si sunt convins ca in Parlament tot ce a fost in Ordonanta 13, sunt convins ca in Parlament in perioada urmatoare, nu stiu, o luna, doua, trei, procedurile parlamentare trebuie sa le respectam, sunt convins ca continutul acelei ordonante sigur ca se va transpune in lege, pentru ca ati vazut ce se intampla la Curtea de Apel Alba, la Curtea de Apel Cluj, justitia nu poate sa functioneze", a declarat Paul Stanescu, potrivit ziarului Eveniment de Olt, preluat de comisarul.ro.

Presedintele PSD Olt se declara convins de faptul ca protestele sunt rodul unei manipulari facute de "super profesionisti". 

"Ce cred eu ca s-a intamplat - dupa 11 decembrie eu cred ca cineva care se pricepe a citit programul nostru de guvernare si l-a si inteles. Cred ca motivul principal a fost asta. Programul nostru de guvernare e un program nu numai curajos, dar e un program realist si facut pentru romani si pentru capitalul romanesc. Sigur ca la foarte multi nu le-a convenit, si aici ma refer la multinationale si nu ma refer la multinationalele care au activitate de productie in aceasta tara, cum ar fi Dacia Renault sau alte firme foarte importante care produc foarte multe locuri de munca. Ma refer la firmele care produc servicii si sunt invatate de 26 de ani sa nu lase nimic in aceasta tara. Noi practic in programul de guvernare in urmatoarele 6 luni am spus ca vom pune in aplicare directiva UE, n-am facut ceva impotriva lor. Si eu sunt convins ca citind cu atentie programul de guvernare, nelasand taxe si impozite aici, le-au dus acolo unde au vrut ei, atunci cand au vazut ca ele vor ramane in Romania sunt convins ca nu prea le-a convenit. Doi, toate ONG-urile astea care sunt finantate o mare parte de marele om de afaceri Soros, sigur ca ele n-au produs decat dezbinare, ele n-au produs decat haos, si ca sa fiu mai direct discutam de chestiuni economice pana la urma, deci tot ce s-a intamplat e o manipulare facuta de oameni care se pricep, profesionisti, dar motivul real sunt chestiunile de ordin financiar. Pun o intrebare retorica - credeti ca cei de la multinationale sau cei de la ONG-uri au avut vreo chestiune cu ordonanta 13?", a mai declarat presedintele PSD Olt citat de
ziarului Eveniment de Olt.




Citeste mai multe despre   






















4684 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    Ma intreb cata spaga zace in acest individ.... (Joi, 16 februarie 2017, 3:07)

    UnOarecare [utilizator]

    ...si nelegiuiri!
    • +11 (11 voturi)    
      spaga ca (Joi, 16 februarie 2017, 8:17)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

      spaga, dar cat pupincurism zace in el, fata de mandrul carmaci, mirobolantul livache dragnea paturica...
      ori te pomenesti ca pe toti astia de isi arata adeziunea la maretul conducator, ii are dragnea la mana cu dosare care mai de care mai bine facute, sa nu oboseasca procurorii si sa le fie condamnarea sigura, daca misca vreunul in front.
    • +9 (9 voturi)    
      nu-i spaga ci " doi olteni sapau groapa -.. (Joi, 16 februarie 2017, 8:23)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

      cu pamintul , ce sa faca ?
      mai spara inca o groapa

      e simplu ..
      • +1 (1 vot)    
        Are dreptate ... (Joi, 16 februarie 2017, 13:54)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        toti cei ce au participat la proteste sunt profesionisti in domeniile lor de activitate!
        Ca asa sunt corporatistii ...profesionisti!
        Altfel nu erau angajati de corporatii!
  • +22 (22 voturi)    
    Ciordache (Joi, 16 februarie 2017, 3:30)

    -dan [utilizator]

    Ce increzator se simte Ciordache lang dom' presedinte de filiala.
    • +5 (5 voturi)    
      Pai, e cu sefu' (Joi, 16 februarie 2017, 9:25)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui -dan

      Sefu' cu dosaru'. Un fel de Corleone de Caracal.
      Isi dau arama pe fata.
  • +16 (16 voturi)    
    Spuse prazul din el (Joi, 16 februarie 2017, 5:04)

    Wanheda [utilizator]

    Cu iz de zaibar
  • +10 (12 voturi)    
    peste 3 luni vine sfirsitul (Joi, 16 februarie 2017, 5:58)

    Coco Whistle [utilizator]

    "Toate formele de stânga violează cotidian ordinea naturală a lui Dumnezeu" - Petre Tutea. scapa si violatorii cu ocazia asta? superprofesionistii sint gloata,dusmanul vostru absolut, e bine ca incepeti sa ne apreciati la adevarata valoare ptr sintem de neclintit. sa va fie frica...sintem aparatul de control...pina va aruncam ca pe rebuturi daca nu intelegeti ca voi aveti onoarea de a servi publicul si nu de a o aservi, sobolanilor.
    • +4 (4 voturi)    
      Petre Tutea : (Joi, 16 februarie 2017, 8:19)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      "Cu stanga nici cruce nu poti sa-ti faci, dar sa mai conduci si o tara."
  • +18 (18 voturi)    
    Vai de noi (Joi, 16 februarie 2017, 6:30)

    hamangiu [utilizator]

    Au inceput 4 ani de furt si supraindatorare a Romaniei...ne mai avand ce sa vanda au vandut viitorul copiilor nostrii...acesti secretari generali de partid locali sunt o rusine....cu cat populuti este mai saraca si mai abonata la mila publica nivelul de obedienta atinge cote nemaivazute
    .In judetele din sud nu misca nimic fara aprobarea acestor satrapi locali...Dumnezeu sa ne ajute.
  • +6 (6 voturi)    
    mda (Joi, 16 februarie 2017, 8:12)

    perded [utilizator]

    Oare domnul consilier si Ciordache isi cauta un locusor la Jilava? Daca chiar o fi plina mai gasim si la Gherla. Asta nu e o problema. Alta intrebare?
  • +6 (6 voturi)    
    Relicva comunista (Joi, 16 februarie 2017, 8:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Olt imi aminteste de Scornicesti.
  • +6 (6 voturi)    
    jegul de hazna n-a fost spalat definitiv. (Joi, 16 februarie 2017, 8:32)

    NurosuNurosu [anonim]

    Aceasta putrefactie filorusa ce a tinut aceasta tara la remorca moSKOVEI si in subdezvoltare 70ani cu nuclee in oltENIA, prahova caramaneza, ,cluj(inclusivUBB),constanta,buzau.. ne POATE spune aszisul analist politic vecin de vila cu rusimea ce-si facuse partid politic la Slatina cu URSUL pe sigla...,dovada esuarii statului sub aceasta camarila este salariul minim in eur..care este pe penultimul loc in UE dupa 70 ani....toate statele din remorca RUSIEI sunt saracite si subdezvoltate inclusiv RUSIA ce are salariu minim 100 Eur. Tari care nu au dat 2 bani pe ROMANIA in ultimul secol...GERMANIA(Filorusa),ANGLIA,AUSTRIA(filorusa)RUSIA.
    Aceste reziduri necuratate de jeg filorus lupta din toti rarunchii pt finlandizarea tarii...si scoaterea ei din orbita occidentala
    http://3.bp.blogspot.com/_r38Xj50Q04s/Sq5IapYA3mI/AAAAAAAADmM/IpcU5Xu5Ggw/s400/eurusia+inamicii+si+amicii+Rusiei+Limes.jpg
  • +6 (6 voturi)    
    Ce tempenii abereaza si asta. (Joi, 16 februarie 2017, 8:40)

    AdrianRO [utilizator]

    Numai cand deschizi ordonanta de urgenta vezi clar modificarea abuzului, ca e la inceput, pe intelesul tuturor, plus clauza de 6 luni in care prejudiciatul este obligat sa depuna plangerea.....ce e atat de neinteles? ce e atata dezinformare? PSD-ul isi bate joc de populatie pe fata de ani de zile.......
  • +5 (5 voturi)    
    Ticalosii (Joi, 16 februarie 2017, 8:44)

    Rescator [utilizator]

    Se regrupeaza si contraataca utilizand,in nesimtirea
    lor congenitala,minciuna sfruntata,manipularea,
    dezinformarea si banii din furat.
  • +7 (7 voturi)    
    Prototipul (Joi, 16 februarie 2017, 9:09)

    Tritonul [utilizator]

    Acet individ mediocru este prototipul celor care au distrus aceasta tara. Nu o retea de mafioti cu gandire diabolica au distrus Romania, ci indivizi penibili, terni, dar lacomi si fara constiinta, slugarnici fata de sefi dar obraznici cu cetatenii, precum acesta. Indivizi care au ca singura preocupare cum sa mai fure ceva. El este doar unul din puzderia de astfel de indivizi.
  • +8 (8 voturi)    
    Alt PSD-ist dobitoc (Joi, 16 februarie 2017, 9:19)

    Idealistu [utilizator]

    Cred ca asta este un criteriile de selectie in acest partid.
  • +7 (7 voturi)    
    acesti ''megapsd-isti''... (Joi, 16 februarie 2017, 9:31)

    astronaut [utilizator]

    care la al treilea cuvant repeta ca sunt ''convinsi'', desi ceea ce fac numai din covingere nu provine , mai degaraba provine din ''heirupism'' , din grandomanie , din felul lor de a actiona in ''haita noaptea ca lupii''! Mai zice acest securist ca cei din piata respectiv 99%, nu cunosc continutul OUG 13 , l-as intreba , tot din CONVINGERE ai stabilit acest procent ? E, dle Stanescu aici gresesti , comentezi dupa poze , ca sigur n-ai fost acolo , ca esti tot atat de las pe cat de erou te crezi ! oamenii care au iesit si ies in piata intradevar nu fac parte din masa dtale de manevra , sunt o alta categorie de plebe, cea care nu prea are nevoie de ajutorul PSD-ului in lupta cu viata de zi cu zi , dar nici nu este dispusa sa inghita ''gogosile''voastre otravite si sa tolereze , minciuna , hotia insusiri (binemeritate psd-ului) !!
    Dle Stanescu , BAGA BINE LA CAP , ca Romania nu inseamna Dolj sau Olt sau Craiova sau Caracal !!
  • +2 (2 voturi)    
    Daca . . . (Joi, 16 februarie 2017, 10:23)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . muntele asta de intelepciune, este senator PSD, ma intreb: Oare cum arata un deputat PSD? Pentru ca eu stiu, ca senatul, este crema parlamentului si acolo sunt cei mai cei oameni din aceasta tara! Dar ce spun eu PSD. Toti sunt la fel indiferent pe care partid il servesc!
  • +5 (5 voturi)    
    Ciuma Rosie (Joi, 16 februarie 2017, 16:27)

    Rezist2 [utilizator]

    "super profesionisti" la minciuna si manipulare sunt cei de la guvernare . Visul hotilor nascuti dupa Ion Ilici Iliescu,ca sa fure fara sa raspunda e aproape si nu vor renunta daca ne dovedim slabi. Iesiti cat de des puteti in Piata Victoriei. Bravo romanilor adevarati.
  • 0 (0 voturi)    
    Astia sant. (Vineri, 17 februarie 2017, 12:11)

    dezamagitul [utilizator]

    Cu cine sa se afiseze daca toti sant la fel infractori sau viitori infractori. De unde se vede ca nu au avut ce sa aleaga de au fost nevoiti sa puna in fruntea partidului un condamnat pe deasup[ra si tradator al pdl-ului . Acest dragnea ese un produs al lui basescu si blaga. Si se mai lauda ca sant cel mai mare partid , poate al hotilor care sant organizati si procedeaza ca mafia pe ascuns.