Deputatul Radulescu are o firma care participa in asociere cu Tel Drum la licitatii cu bani publici

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 15 martie 2017, 10:35 Revista Presei | Subiectele Zilei

Deputatul Catalin Radulescu are mai multe de firme, printre care o tipografie in Voluntari, doua firme de turism la Pitesti, dar una dintre ele este foarte importanta: SC CONCORDIA CON STRADE SRL, specializata in lucrari de constructii pentru drumuri si autostrazi, scrie BN24.ro.

Conform datelor de la Ministerul Finantelor, firma lui Radulescu avea in 2015 doar 7 angajati dar o cifra de afaceri de 5 milioane de euro, si a raportat un profit de aproximativ 100 de mii de euro. 

Compania lui Radulescu si compania TEL DRUM, despre care s-a scris ca apartine unui prieten al lui Liviu Dragnea, participa in asociere la licitatiile pentru contracte cu bani publici, scrie sursa citata.























3806 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Va mai mirati? Asta e un securist de ultima speta! (Miercuri, 15 martie 2017, 10:52)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    E frate de talharie cu Dragnea si restul de borfasi din PSD.
  • +8 (8 voturi)    
    invidiosi (Miercuri, 15 martie 2017, 10:57)

    Francisc 1 [utilizator]

    pai degeaba a tras el cu akm-ul la revolutie?!
    • +7 (7 voturi)    
      Papagalul (Miercuri, 15 martie 2017, 12:00)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Nu a avut de lucru.Acum are,sa-i luam vreo trei
      patru costume pe luna de la Casa de Moda Jilava.
      Din banii publici ridica peste 15.000 de lei pe luna
      si declara ca nu-i ajung nici pentru un pantof.
  • +9 (9 voturi)    
    Pam, pam ... (Miercuri, 15 martie 2017, 11:05)

    Carcalete [utilizator]

    Ce facusi, Praleo ??
    Daca taceai, filozof la TelDrum ramaneai.
  • +9 (9 voturi)    
    pai da (Miercuri, 15 martie 2017, 11:15)

    sorvas [utilizator]

    fac si ei bani, "ca băeții", cu statul. Ca deputat, ai voie sa detii o firma care ia lucrari pe bani publici ? Nu mi se pare Okay.
  • +9 (9 voturi)    
    :) (Miercuri, 15 martie 2017, 11:15)

    gigicel [utilizator]

    7 angajati, 5 milioane E cifra afaceri (foarte productivi oamenii) dar doar 100 mii E profit (productivi dar nu eficienti).
    Miroase a peshte treaba asta.
    Aaaa, are legatura cu radulescu ak47? Da, e imputita de-a binelea. Ii inteleg declaratiile publice, evident ca nu-si vrea afacerile incurcate de niste amarati de corporatisti. Il cred in stare sa dea jumate din profitul ala declarat ca sa ii "spele" putin pe manifestanti.
  • +9 (9 voturi)    
    Pana la urma (Miercuri, 15 martie 2017, 11:31)

    mariusssss [utilizator]

    Banii cu care nu se mai cumpara corvetele alea trebuie sa ajunga undeva, nu?
    • +3 (3 voturi)    
      hei (Miercuri, 15 martie 2017, 13:01)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

      Se cumpara Corvette cu ei.
  • +9 (9 voturi)    
    Profilul tipic (Miercuri, 15 martie 2017, 11:31)

    Frank777 [utilizator]

    de Fesenist Pesedist profitor si jmecher al Revolutei.
    Acesti indivizi au obsesii generate de handicapul educational si se poarta la costum ca sa spoiasca educatia si morala prin aparenta vestimentara si aerul de domn.
    Cand deschide gura se vede ce calitate este.
    Omul ameninta ca iese cu AKM-ul "cu care a tras la Revolutie".In cine a tras? ca nu au existat teroristi....au existat numai morti nevinovati...
    Si excrocii se imbraca exagerat de elegant ca sa creeze aparenta necesara inselarii victimelor.
  • +8 (8 voturi)    
    tipografie (Miercuri, 15 martie 2017, 11:50)

    andrei1232000 [utilizator]

    Si la firma din Voluntari o fi asociat cu Florentin Costel Pandele Vranceanu Firea?
  • +6 (6 voturi)    
    Si cand te gandesti ca incultul asta.... (Miercuri, 15 martie 2017, 11:58)

    Petru-DoruCiuca [anonim]

    a fost inca din '90 Scula de FSN! Doi ani de medicina pana in 90 si apoi o viata de hotie in politica, alaturi de javrele FSN-FDSN-PSD comunisti cu barba sura si utecisti care fura! Douazecisisapte de ani de FURACIUNE!!!!
    Romanie Plai cu Hoti!