Proaspat inaugurata de Liviu Dragnea si Sevil Shhaideh, in Sala Polivalenta din Alexandria curge apa din tavan

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 27 iulie 2017, 18:37 Revista Presei | Subiectele Zilei

Dragnea, la taierea panglicii la Sala Polivalenta din Alexandria
Foto: trnews.ro
La nici trei luni de la inaugurarea Salii Polivalente din Alexandria, a carei modernizare a costat peste 20 de milioane de lei, au inceput sa apara si primele probleme: ploua prin tavan iar parchetul s-a umflat si trebuie schimbat, scrie ziarul local trnews.ro.

La ceremonia oficiala de inaugurare au participat, pe langa toate oficialitatile judetului, presedintele Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea, si vicepremierul Sevil Shhaideh.

"Dupa fiecare ploaie acoperisul cedeaza, iar interiorul se transforma intr-un adevarat patinoar. Mai mult, cluburile sportive din judet care se antreneaza acolo se plang ca aerul conditionat nu functioneaza iar in zilele caniculare incaperea se transforma in sauna", potrivit sursei citate.

Lucrarile de modernizare au fost aprobate in urma cu 2 ani, Compania Nationala de Investitii din cadrul Ministerului Dezvoltarii Regionale si Administratiei, condus la acea vreme de Liviu Dragnea.

Tribuna a fost reamenajata cu 1.350 locuri pentru public general, 100 locuri VIP, 50 de locuri presa. Au fost amenajate sali de sport pentru activitati conexe: antrenamente pentru judo, sala pentru dezvoltarea fortei, sala de antrenamente pentru scrima.

Sala beneficiaza de sistem de nocturna pentru meciuri televizate, sistem de sonorizare, sistem de afisaj cu tabele de scor electronice, sistem de climatizare, grupuri sanitare pentru toate categoriile de utilizatori, inclusiv pentru spectatorii cu handicap locomotor.

Lucrarile de modernizare au costat circa 20,5 milioane de lei.




















7554 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Semn rau (Joi, 27 iulie 2017, 18:47)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ...
    • +5 (5 voturi)    
      Inca o furaciune marca Dragnea.... (Joi, 27 iulie 2017, 22:51)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Dar ce-i pasa infractorului condamnat definitiv ca sala se surpa, el si-a bagat deja banii in buzunar, mai are de-o Brazilie alaturi de amanta pubera.
  • -1 (3 voturi)    
    ! (Joi, 27 iulie 2017, 18:50)

    chiuaua [utilizator]

    La unele popoare musulmane, se spune ca e de bine sa curga apa.
    Asa ca nu fiti baieti rai, lasati sa curga apa.
    Uitati si robinetele deschise
    E de bine..
  • +6 (8 voturi)    
    oare (Joi, 27 iulie 2017, 18:54)

    trandafil [utilizator]

    nu e prea mica o sala de 1400 locuri pt o metropola de 40.000 locuitori? Pai daca vrea jupanul sa li se adreseze si e iarna, unde ii baga pe toti? Nici macar vara nu stim cum o sa faca, vestitul station de 12 mil eur va avea decat 5500 locuri. Si astia nu vor sa faca invesitii in TR!!!
  • +7 (7 voturi)    
    bravo (Joi, 27 iulie 2017, 19:00)

    john06 [utilizator]

    la asta ma asteptam,chiar eram surprins daca nu apareau probleme in cel mult 6 luni de la inaugurare,cineva a incasat sume frumusele pt acest obiectiv prost construit
    • +4 (4 voturi)    
      :) (Joi, 27 iulie 2017, 20:34)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui john06

      Daca erau fonduri europene...sunt curios daca mai aveau tupeul asta.
      • +5 (5 voturi)    
        curios?? (Joi, 27 iulie 2017, 22:09)

        john06 [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        pai se fenteaza si alea,in proiecte pe hartie totul arata bine,in practica 0 barat si de multe ori se returneaza sumele primite de afara,mi-ar pica obrazul de rusine sa fiu primar sau sef de consiliu judetean si sa trebuiasca sa returnez fonduri,dar cand ai obrazul gros si ceafa lata,n-ai treaba
  • +5 (5 voturi)    
    Nu vad nicio problema! (Joi, 27 iulie 2017, 19:27)

    Rescator [utilizator]

    Da ordin Aiatolahul de Teleorman,numitul Dragneev ,
    sa nu mai ploua in Alexandria in guvernarea PSD/PCR.
  • +7 (9 voturi)    
    E polivalenta (Joi, 27 iulie 2017, 19:42)

    billy34 [utilizator]

    deci poate fi utilizata si ca piscina :)
  • +4 (4 voturi)    
    ''Fa Sedil,aveai chef de ceva inundatii "? (Joi, 27 iulie 2017, 19:55)

    Plagarus [utilizator]

    Citat dintr-un specimen "doctor " powered by PSD.
  • +6 (6 voturi)    
    Drag mi-e ghiersul a-l canta... (Joi, 27 iulie 2017, 19:57)

    europeanul2 [utilizator]

    Se scurge apa prin tavan ca si lui Dragnea inteligenta prin bostan!
  • +4 (6 voturi)    
    aha, deci urmeaza stadionul (Joi, 27 iulie 2017, 20:02)

    AliKimiku [utilizator]

    pe care peste 2 ani vor paste vacile
  • +3 (3 voturi)    
    Pai de cate ori au inaugurat-o? (Joi, 27 iulie 2017, 20:07)

    BokassaOficial [utilizator]

    In caz ca o singura data, aici e problema. Trebuia de mai multe ori. Firea stie cum se face...
  • +3 (7 voturi)    
    E Romania, ce vreti? (Joi, 27 iulie 2017, 21:48)

    BobMuller [utilizator]

    Vreti calitate? Atunci plecati din tara.
  • 0 (0 voturi)    
    ce ne mai mira (Vineri, 28 iulie 2017, 10:25)

    Dumitru Palade [utilizator]

    In tara asta hotia ,prostia,neputinta este omniprezenta.Cand astea nu vor mai exista,ne pierdem ca neam si tara . Nu avem nici 1% sanse sa ne mai revenim din mizeria sociala,in care traim.