Romania Curata: Ceri demisia lui Kovesi si esti prieten cu infractorii? "Risti" sa fii promovat in MAE!

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 1 octombrie 2017, 10:27 Revista Presei | Subiectele Zilei

Ce ar trebui sa faca un tanar avocat de 28 de ani, fara experienta in diplomatie, ca sa fie promovat secretar de stat pentru afaceri europene in MAE si sa gestioneze problematica MCV (mecanismul de verificare si cooperare, adica instrumentul de control al UE privind reforma Justitiei din Romania)?, scrie ziaristul Alex Costache, pe romaniacurata.ro.

Citeste articolul integral pe romaniacurata.ro


Citeste mai multe despre   























4523 vizualizari

  • +13 (21 voturi)    
    ce nu inteleg 3.5 milioane votanti psd (Duminică, 1 octombrie 2017, 10:41)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu e loc pentru toti la minister!
  • +16 (24 voturi)    
    Stim de mult timp ca statul e un depozit de slugi (Duminică, 1 octombrie 2017, 10:49)

    OmulNou [utilizator]

    Toti ratatii care ar fi dati afara din sectorul privat ajung in Guvern, fiindca oamenii nu voteaza, in schimb se gandesc cum sa ajunga la pensiile speciale.

    Fiindca Romania e o societate bolnava.
  • +16 (22 voturi)    
    Asa arata tinerele sperante ale PSD (Duminică, 1 octombrie 2017, 10:54)

    zanax [utilizator]

    mafioti de mici. De fapt nici nu poti intra in aceasta organizatie de crima organizata daca nu ti-ai demonstrat loialtatea, adica sa ai vreun securist batran care sa garanteze pentru tine sau tu insuti sa fi demonstrat cat de lichea poti fi. La fel ca in Mafie.
  • +19 (25 voturi)    
    Un singur cuvant: vomit! (Duminică, 1 octombrie 2017, 11:18)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "Spre oroarea şi indignarea profundă a unora şi altora, chiar îl prețuiesc pe Adrian Năstase. Am interacţionat cu omul şi profesorul Adrian Năstase, iar împrejurarea că acesta a fost condamnat definitiv la o pedeapsă privativă de libertate nu cred că trebuie să îl transforme într-un paria şi cu siguranță nu mi-a schimbat opinia față de domnia sa"

    Cu asta, a spus totul. Daca AN este idolul tau in viata, atunci ii doresc mult succes sa vada cum arata restaurantul Beciul Domnesc pe dinauntru!

    "NU m-am poziţionat vreodată împotriva DNA!

    Am semnalat şi contestat însă ferm, de fiecare dată, în deplină cunoştinţă de cauză şi având reprezentarea directă a celor afirmate, derapaje ale procurorilor şi chiar ale procurorului-şef DNA atunci când a fost cazul."

    Bun, impotriva lui LCK. Hai sa zicem! Dar, impotriva derapajelor CCR s-a pozitionat? Impotriva derapajelor Parlamentului s-a pozitionat?

    Nu! Deci despre ce vorbim?!

    Iar finalul este genial:

    "Eu NU sunt “beizadeaua” nimănui! Sunt copilul părinţilor şi nepotul bunicilor mei, ai unor oameni simpli "

    Citez autorul: Cristian Winzer este fiul maiorului în rezervă Petru Winzer, auditor la Curtea de Conturi. Winzer senior a fost prins copiind la un concurs privind ocuparea unui post de director la Curtea de Conturi

    Deci, enough said... este, cum a spus is autorul, supra-calificat pentru PSD. Desi Negoita ar fi dezamagit: aceasta viitoare speranta a Romaniei nu are inca dosar penal... pacat! Eh, nimeni nu e perfect!
    • +4 (6 voturi)    
      Nu e timpul pierdut... (Duminică, 1 octombrie 2017, 11:58)

      AKM [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      ...pentru dosarul penal. Este tanar, are toate sansele, mai ales ca este PSD-ist si admirator al lui Adrian Nastase.
  • -4 (10 voturi)    
    mai bine hoti decat dictatori (Duminică, 1 octombrie 2017, 12:26)

    demaGOCU [utilizator]

    PSD=hoti si Binomul=dictatura militara ca in Am. de Sud. Cei care au mai trait in dictatura voteaza hotii. Nu de alta dar si dictatorii (PD+PNL+USR) sunt hoti.
    • +2 (4 voturi)    
      Ahhh... (Duminică, 1 octombrie 2017, 15:56)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      ...si vrei sa spui ca PSD nu sint si dictatori, ci numai hotzi?
  • +6 (8 voturi)    
    :)) (Duminică, 1 octombrie 2017, 12:51)

    nahir [utilizator]

    sa mori de ras, nu alta.
    nu e beizadeaua nimanui, doar a lu tat-su si ma-sa, doi oameni care purtau revolverul in chiloti, pastila de cianura in masea si dictionaryul ruso-roman sub perna.
    bleah. mandri soldati ai pcr, mai nou psd.
  • +5 (9 voturi)    
    Binomul... (Duminică, 1 octombrie 2017, 13:11)

    Dacialibera [utilizator]

    SRI-DNA, cel atat de mult hulit este un artificiu pe langa adevaratul cancer care a cuprins Romania. Adevaratul binom cu efecte distrugatoare este PSD-Biserica ortodoxa acest mecanism ajuns la perfectiune in procesul de manipulare si indobitocire a romanilor fara carte si dragoste de Romania si de MUNCA! In viziunea acestei mase lobotomizate de alegatori saraci cu duhul, singurele surse de pomana fara munca si sanatate si imbelsugare fara efort sunt PSD si Biserica Ortodoxa. Sunt crestin ordotox si nimic nu ma va putea vreodata determina sa renunt la religia in care m-am nascut dar asocerea inaltilor prelati, manati de lacomie si dorinta de putere, cu secaturile politicii, adunate in jurul unui puscarias, in partidul numit PSD, este otrava care va stinge lumina acestei natii.
  • +4 (6 voturi)    
    mda... (Duminică, 1 octombrie 2017, 14:32)

    liviu_ [utilizator]

    pai e normal... singurul scop al psd e sa darame Justitia...
    si la cum merg lucrurile o sa reuseasca...
    o sa ramanem vescni o tara de mana a 2a... ultima care va intra in Schengen, iin zona euro, ultima care o sa scape de mcv ... s.a.m.d...

    chiar daca ue nu o sa ne sanctioneze sau nu os a ne zica pe fata niste lucruri...
    atata tinp cat avem atitudinea asta nu o sa ne ia nimeni in serios in ue!

    si ca cum e rata migratiei... in cateva zeci de ani Romania o sa se umple de arabi/africani etc pentru ca nu o sa mai fie nimeni in tara asta... voteaza boshorogii sa nu-si vanda tara... si nu ne-o vor vinde... o vor da gratis!
  • -3 (5 voturi)    
    Asa (Duminică, 1 octombrie 2017, 20:00)

    A310 [utilizator]

    numitul sistem de justitie din Romania , nu este bazat decat pe supraveghere si delatiune ( turnatorie ) , identic cu sistemul hitleristo-stalinist .
    • 0 (2 voturi)    
      peste tot in lume... (Luni, 2 octombrie 2017, 8:54)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui A310

      o mare parte din probe se iau asa...
      pe de alta parte in nici o tara civilizata din lume... guvernul nu are ca unic scop subjugarea justitiei
    • 0 (2 voturi)    
      PS: (Luni, 2 octombrie 2017, 8:58)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui A310

      presupunand totusi ca sistemul de justitie e cum zici tu...
      care e logica promovarii doar a oamenilor care-s impotriva lui Kovesi?!
      si d c ai fi de acord cu asta?!

      daca justitia are probleme se rezolva prin legi date cu cap (cu tampeniile de acum) si prin forumurile superioare... stii care sunt singurele institutii care nu raspund in fata nimanui?! parlamentul (si nu ma lua cu vrajeala cu votu cand exista televiziuni facute doar pt manipulare), si CCr.... ATAT... cine le controleaza acum?! exiact aia care vor sa faca dictatura in tara asta... si au adus minerii in 90 ca tot veni vorba...
      • 0 (0 voturi)    
        Cu tot respectul , (Luni, 2 octombrie 2017, 16:59)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        absolut totul este manipulare , incepand cu "publicitatea " pentru toate marfurile , si terminand cu emisiunile tv , in functie caror interese sevesc , si cine ii plateste .
        Este absolut normal , ca cine plateste sa comande si muzica , cum se mai spune .
        Dar eu ii dau crezare in totalitate lui Basescu , cand a afirmat ca servicii secrete +procurori+o parte din judecatori , au format un stat mafiot .
        Nu am cum sa nu il cred , deoarece el a infiintat acest sistem , deci a fost tatucul lor .