Dan Andronic sustine ca Kovesi, Dragnea, Ghita si Coldea ar fi mancat "pomana porcului" in curtea unei vile SRI, in decembrie 2013. Dragnea ar fi taiat porcul

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 30 octombrie 2017, 17:48 Revista Presei | Subiectele Zilei

Dan Andronic sustine, intr-un articol publicat luni in Evenimentul Zilei, ca sefa DNA, Laura Codruta Kovesi, actualul lider PSD, Liviu Dragnea, omul de afaceri si fostul deputat Sebastian Ghita si prim-adjunctul directorului SRI, Florian Coldea, au mancat pomana porcului in curtea unei vile SRI in care locuia Florian Coldea, in decembrie 2013.

Andronic spune ca Liviu Dragnea e cel care a adus si sacrificat animalul.

Vila respectiva ar fi fost vila T14, iar intalnirea celor patru ar fi avut loc pe 22 decembrie 2013.

In decembrie 2013, Liviu Dragnea fusese deja trimis in judecata de DNA in dosarul Referendumul, iar Sebastian Ghita era cercetat de DNA.






















2776 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    lck ii manaca pe penali (Luni, 30 octombrie 2017, 17:54)

    vi_escu [utilizator]

    probabil ca a fost un porc penal de la Salcia :)
  • +6 (12 voturi)    
    :) (Luni, 30 octombrie 2017, 18:04)

    Xorciser [utilizator]

    Probe ceva?
    • 0 (6 voturi)    
      si cand era vorba de sufragerie cereai probe (Luni, 30 octombrie 2017, 21:42)

      miss sloane [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      in cele din urma a confirmat kovesi
      stiu ca e greu, dar accepta, kovesi mergea la chefuri cu penalii
      • -1 (5 voturi)    
        O ce-ti mai place coruptia (Marţi, 31 octombrie 2017, 1:34)

        OmulNou [utilizator] i-a raspuns lui miss sloane

        Te lafai in coruptie, in maruntisul pe care ti-l arunca baronii de sus de tot.

        Nici la rang de Dinu Paturica nu esti, postacule, esti foarte, foarte mic.

        Noi, cetatenii normali la cap, vrem justitie, vrem institutii functionale, vrem un stat care lucreaza pentru cetatean, nu impotriva lui.

        De partea opusa sunt cei ca tine, care se multumesc cu firimiturile profitorilor care conduc tara.
    • 0 (6 voturi)    
      Exact (Luni, 30 octombrie 2017, 22:23)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Ma indoiesc ca Kovesi ar fi participat la asa ceva daca Dragnea si Ghita erau bagati deja in malaxorul DNA. Nu m-ar mira insa ca episodul sa fie partial adevarat, adica Dragnea sa fie taiat porcul in semn de supunere in fata lui Coldea. Romulanul Andronic imprastie si mult fum, fiind el insusi un infractor, pe cale de a fi dovedit.
  • +8 (8 voturi)    
    asa (Luni, 30 octombrie 2017, 18:08)

    ca_32 [utilizator]

    dar sorici au mancat? si mai ales au baut si tuica? sau nu se vedea asa bine peste gard? vremea cum era, ceva zapada?
  • +7 (11 voturi)    
    nea Andronicule... (Luni, 30 octombrie 2017, 18:11)

    astronaut [utilizator]

    vi cu stiri de doi lei snopul ? ce mata n-ai fost niciodata la vreo POMANA ?
  • +8 (8 voturi)    
    Ati mancat sorici penal? (Luni, 30 octombrie 2017, 18:13)

    Reticentul [utilizator]

    Mars la Tribunal.
  • +11 (11 voturi)    
    Dragnea the BUTHCER! (Luni, 30 octombrie 2017, 18:23)

    transalpinarum [utilizator]

    Deci Dragnea nu e chiar Daddy, este the BUTCHER! Ce pacar ca este the Butcher of Romania!
  • +7 (7 voturi)    
    Pomana porcului (Luni, 30 octombrie 2017, 18:34)

    Arkantas [utilizator]

    Si nu aveau oamenii voie sa taie porcul ? Sau
    te oftici ca n-ai fost si tu bagat in seama cu o bucata
    de sorici ?
  • 0 (10 voturi)    
    inca (Luni, 30 octombrie 2017, 19:03)

    nahir [utilizator]

    o povestioara din ciclul "amintiri din copilarie" ale cercetatului penal danut file de poveste.
    acum mai trebuie sa apara episodul II cu detalii de la taiatul porcului (cum s-a zbatut, cum a grohait, ce miros avea soriciul parlit, etc.) cu sarbul ghita pe post de scenarist.
    concluzia o va trage inevitabila comisie parlamentara solicitata cu manie proletara de condamnatul penal, sef de partid si presedinte de camera parlamentara.
  • 0 (4 voturi)    
    hahaha (Luni, 30 octombrie 2017, 19:12)

    nash pandelica [utilizator]

    si'au inchipuit ca'l taie pe base ! :)
    tare bucurosi ca scapa de el.
    ultimul craciun cu base. :)
  • +2 (2 voturi)    
    Eu sustin ca Dan Andronic e sluga lui Ghita (Luni, 30 octombrie 2017, 19:48)

    OmulNou [utilizator]

    si ar spune orice ca sa-l scape pe Ghita de problemele penale, inclusiv manjirea mediatica a lui Kovesi - tactica politica de mizerie perfectionata la televiziunile romanesti.
  • +1 (3 voturi)    
    Daca zice Andronic ... (Luni, 30 octombrie 2017, 19:52)

    Daniels22026 [utilizator]

    Pai ce interes ar avea Andronic sa minta despre porc?! Asta e. L-au taiat si l-au halit. Daca nu ei, atunci altcineva. Daca nu pe 22 Decembrie 2013, atunci in alta zi si in alt an. Sau in alt loc. Ce mai conteaza? Oricum porcul nu mai traieste.
  • +1 (1 vot)    
    Dan Andronic are soriciul gros. (Luni, 30 octombrie 2017, 21:01)

    asavreau [utilizator]

    Degeaba o face pe porcul,vine craciunul si-l pasuiesc pesedistii inca odata.Nu-i dau nimic de ros.
  • +1 (1 vot)    
    Asta se stie deja. (Luni, 30 octombrie 2017, 21:04)

    Clop [utilizator]

    Dan Andronic e un tip caruia ii plac intoxicarile cu carne de porc.
  • +1 (1 vot)    
    Alta mare jigodie acest.... (Luni, 30 octombrie 2017, 21:24)

    gigiN [utilizator]

    ....andronic,din categoria celor pe care nu-i poti crede orice ar spune !
  • -3 (5 voturi)    
    de ce il apara Kovesi pe Dragnea, (Luni, 30 octombrie 2017, 22:07)

    demaGOCU [utilizator]

    ca au decapat porci impreuna. Ma rog, doar 4% fiecare.
  • 0 (2 voturi)    
    am inteles (Luni, 30 octombrie 2017, 23:08)

    nash pandelica [utilizator]

    isprava a fost acasa la coldea, care cumparase un porc de la porcaria lui nicu dracnea.
    ghitza si cotrutza au venit sa tzina porcu de coada.
    cica si dottore a fi avut parte de un petic de shoric.
    chiar mai gros decat al sau si al celorlalti prezenti.
    nu pricep dece nu venira si ghinararu' gropea, cu un whisky, bourbon d'ala din rezerva sa din sufragerie...
    pe andronic l'au chemat sa surprinda si sa imortalizeze celebrarea ultimului craciun cu base.:)
  • 0 (0 voturi)    
    Păi (Marţi, 31 octombrie 2017, 9:21)

    Encounter [utilizator]

    Presupunând că e adevărat, Kovesi a participat la toate alea... Asta nu dovedește decât că nu ține cont de prietenii, rudenii șamd. Primează respectarea legii.
    Frate, frate, dar legea e stăpână!
    De fapt îi faceți un serviciu...
  • 0 (0 voturi)    
    a (Marţi, 31 octombrie 2017, 12:28)

    adrian67 [utilizator]

    Porcul avea trichinela. :)))))
    La cum se comporta Daddy.....