EVZ Necolaiciuc vorbeste, in premiera, de dupa gratii

de Sorin Semeniuc     Evenimentul Zilei
Vineri, 19 martie 2010, 14:49 Revista Presei | Subiectele Zilei

Mihai Necolaiciuc (imagine arhiva)
Foto: Evenimentul Zilei
Mihai Necolaiciuc vorbeste din nou. Fostul tartor al Cailor Ferate a discutat cu EVZ, transmitandu-le un avertisment lui Hrebenciuc, Geoana si Vanghelie. El spune ca stie „ce-au fumat toti”, desi numai lui „i-a mirosit buzunarul a tigari”.

Nu spune nimic din ce i-ar putea afecta apararea in dosarul de extradare judecat in Statele Unite, dar lanseaza inca un avertisment voalat la adresa unor nume grele din politica: „Din postura de aici nu puteam reactiona (in campania electorala - n.r.) impotriva lui Hrebenciuc, Geoana, Vanghelie, dar Dumnezeu le vede pe toate!”.

Citeste articolul integral in Evenimentul Zilei.


Citeste mai multe despre   






















2490 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    De ce-ai mai fugit? (Vineri, 19 martie 2010, 15:10)

    Florin [anonim]

    Daca asociatii tai intru hotie nu sunt arestati inseamna ca nu-i bine sa fugi.
    • 0 (0 voturi)    
      DUMNEZEU LE VEDE PE TOATE ? (Vineri, 19 martie 2010, 21:32)

      aoleu [anonim] i-a raspuns lui Florin

      eu rad la ipocrizia acestui popor de retardati si farisei.
      orice mizerie e cu dumnezeu pe buze si daca e pupa si icoane si ne tine lectii de divin,face donatii grase la calugari si la fetele bisericesti si asa mai departe.

      si stau si ma intreb de ce nu tu patriarhia sau cineva din biserica ortodoxa sa ia o atitudine.macar sa zica si ips-ul ca dumnezeu nu e trade mark al tuturor mizeriilor de oameni.
      nu ca as fi foarte convins de ips sau de soboruruile de slujitori ai besericii.ca doar vb aia oameni suntem si ajuta dumnezu.ajuta si sa furam si sa fim marlani.
      astept potopul.
  • +1 (1 vot)    
    Macar in al 12-lea ceas sa spui tot !!!! (Vineri, 19 martie 2010, 15:15)

    romanasu' [anonim]

    Poate asa vei schimba si tu sistemul de protectia a martorilor (aceasta fiind varianta Nastase) cu cel al justitiei Romane, stii ca cei care coopereaza sunt mai avantajati...un pic...nu?

    In rest sper sa nu iei maxim de puscarie....decat asa vreo 20 + confiscarea averii familiei (ca asa faceti toti, treceti pe numele copiilor averi imense!

    Lanturi si catuse ! Bafta si ne vedem la vorbitor!
  • +4 (4 voturi)    
    ........ (Vineri, 19 martie 2010, 15:21)

    obosit [anonim]

    daca nici acum, cand hotul asta e prins, plus omul lui vantu din indonezia, plus voicu care urmeaza sa fie arestat, nu se face nimic impotriva celor 6-7 care au ruinat Romania ( nastase, hrebenciuc, vantu, patriciu, mitrea, vanghele,mazare etc etc si a celor care ii protejeaza) , inseamna ca suntem o natiune condamnata la intuneric, jeg, gunoi, si ne meritam soarta! daca nu avem procurori cu singe in instalatie, atunci sa se lase de meserie, si sa anchete babe care fura gaini, si mosi care-si violeaza nepotii!! caci asta suntem!
    • -3 (3 voturi)    
      Tare obosit mai esti!!!! (Vineri, 19 martie 2010, 15:59)

      Cip [anonim] i-a raspuns lui obosit

      Du-te si culca-te....Necolaiciuc a fost numit la CFR de catre cine?????? Ati ghicit actualul presedinte.....Traian Basescu ex ministru al transporturilor (presa de atunci vuia ca este apropiatul actualului presedinte, chiar ca ar fi var primar cu Prima Doamna).
      Asa ca nu mai urlati ca PSD au furat...toti au furat, doar ca acum astia dau vina pe PSD in timp ca ei fura la fel :)))
      Incredibil cum stai cu creierul spalat....
    • +1 (1 vot)    
      dupa cum constati (Vineri, 19 martie 2010, 16:00)

      releu [anonim] i-a raspuns lui obosit

      procurori avem, ca ii tot acuza si ii aresteaza pe astia, dar vin judecatorii apoi si le dau drumul.. desi uita cu Mircia ala de la Rm. valcea, primarul PNL de la Iasi, nu a fost asa si sunt in puscarie.
      Si fiindca a cum sunt in puscarie, deci nu prea ii pot manipoula pe judecatori, acum manipuleaza prostime , care si le cere eliberarea, care apoi se vaita asa la modul general ca nu mai poate de atat nedreptate. Prostime ? Ce te faci cand un academician ca Razvan Teodorescu semneaza si el sa il faca pe condamnatul definitiv cetatean de onoare sau sa il elibereze... Si mai ai apoi si pe Acamicienii aia de stiinta, care vor sa faca academicieni asa, pe merite de ungere..
      Deci, cu ocazia dezgroparii celui mai mic rau, apar acum si relele mai mici. Asa ca lupta trebuie sa continue... Tineti aproape si strans, sa nu ii slabim din nicio latura!
      • 0 (0 voturi)    
        vraseala (Miercuri, 20 aprilie 2011, 14:40)

        arys [anonim] i-a raspuns lui releu

        bravo ai dreptate eu spun ca prima data trebuie arestati JUDECATORI DAR TOTI si dupa aia mai stam de vorba.Spunetimi unul arestat di astia care ne conduc sau care ne au condus? nici unul doar gainari atit.
  • -3 (3 voturi)    
    Sa nu fie santajat.... (Vineri, 19 martie 2010, 15:24)

    Gigi [anonim]

    ... pentru a face declaratiile astea sa i se promita incadrari / pedepse mai mici.

    Vad greu o legatura intre un sef de la CFR adus de PD (Berceanu sau Basescu parca), mentinut de Mitrea din PSD si Geoana care pana prin 2005 era "nimeni pe pamant".

    Hrebenciuc e combinator cu state vechi ...

    Vanghelie "care este la sectorul 5" iar nu vad ce legatura ar avea...

    Da ma rog...poate sunt eu naiv sau prost informat.
  • +1 (1 vot)    
    Hoti (Vineri, 19 martie 2010, 15:41)

    ciuc-i [anonim]

    Prin 2001, in Moldova, in zona caii ferate, se vorbea in guta mare de Hrebenciuc, Nicolaiciuc si Miron Mitrea (asta era ordinea de subordonare) si de hotiile lor. Cu banii recuperati de la ei s-ar repune calea ferata pe roti.
  • 0 (0 voturi)    
    imi vine sa urlu...!!! (Vineri, 19 martie 2010, 16:05)

    tanti Aglaie [anonim]

    Vai noua romanilor, oare exista vreun politician roman cinstit si care sa vrea binele acestei tari? Peste tot in MEDIA vezi numai ciubucari pe post de parlamentari ori inalti functionari ai statului.
    BLEAH..
  • 0 (0 voturi)    
    serios? (Vineri, 19 martie 2010, 17:12)

    catalin [anonim]

    Deci stie ca astia enumerati de ei au facut matrapazlacuri? Inseamna ca trebuie sa i se deschida un nou dosar pentru "complicitate la infractiune". Parca asa ii zice atunci cand stii de matrapazlacuri si nu le denunti...
    Niste ani in plus la mititica n-or sa-i strice de loc, zic eu...