Istorii: De ce e iubit Prigoana de angajati

de Poletarul de dreapta     Istorii
Joi, 20 martie 2008, 3:58 Revista Presei | Vedete

Silviu Prigoana, “Regele gunoaielor”, este foarte iubit de angajati. Iata si unul dintre motive. Intr-o duminica, partea tehnica de la “gunoaie” este chemata pe nepusa masa la serviciu. Oamenii se prezinta, desi niciunuia nu ii convenea situatia. Dar, aveau un sef de departament cam dur si se temeau sa nu-si piarda slujba.
Duminica, asa… ca duminica. Pierdere de vreme, nimic concret de lucru. Pe neasteptate vine Prigoana la birou. Ii gaseste pe toti angajatii in tura.
- Ce faceti ma aici, v-ati plictisit acasa?, intreaba el.
Niciun raspuns.
- Ia spuneti ma, aveti ceva de lucru acum?, intreaba iar Prigoana.
Cam codindu-se, angajatii ii spun cu jumatate de gura ca “nu prea.”
Replica lui Prigoana l-a transformat pe loc in idolul salariatilor:
- Atunci luati de aici cate 500.000 de lei de caciula si, hai, fuga acasa. Si sa ii spuneti din partea mea dobitocului vostru de sef sa nu va mai cheme degeaba la munca duminica!


Citeste mai multe Istorii.


















6113 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    si tu brutus? (Joi, 20 martie 2008, 9:26)

    playez [anonim]

    Nici pe hotnews nu mai scapam de actiunea de impachetare in om destept si simpatic a lui Prigoana? Mi-e greata...
  • 0 (2 voturi)    
    Intrebare: si cam cati o venit? (Joi, 20 martie 2008, 9:38)

    eu [anonim]

    Nu stiu cu cat sa inmultesc 500 de mii, o fii venit vreo 2-3 la munca, care aveau telefonele mobile deschise.
  • +2 (2 voturi)    
    mare vrajeala (Joi, 20 martie 2008, 9:48)

    msp [anonim]

    Ce sa zic le-a dat 50 de lei de caciula ??!! Ce -a vrut sa demonstreze cu asta ?? Ca el taie si spanzura fiind marele patron ?? Mie sila de astfel de oameni, poate omul ala avea alte lucruri mai importante de facut insa a venit de frica sa nu ramana somer. Halal clasa de oameni de afaceri avem
  • +3 (3 voturi)    
    ATI INCEPUT CAMPANIA BAIETI... (Joi, 20 martie 2008, 10:15)

    Ionica [anonim]

    Nici nu a fost anuntat inca Prigoana drept candidat la primarie din partea PD-L si voi ati inceput sa-i dregeti imaginea.Asteptam cu interes postere de genul celor cu ardeiul iute.
    TONOMATILOR !
  • 0 (0 voturi)    
    Playez are mare dreptate (Joi, 20 martie 2008, 12:21)

    Alin [anonim]

    Interesant: "proletarul de dreapta" scrie intocmai ca in Scanteia anilor '50-'60, doar ca secretarul de partid "de omenie" este acum insusi marele patron, "regele gunoaielor". Nota anilor nostri, capitalisti, este completata de bacsisul dat de "rege". Maruntis, dupa cat se vede; dar cat o fi fost bacsisul "proletarului"? Penibil text, descalificant pentru HotNews... Margarit, mai iesi din sedinte si uita-te si tu prin site!
  • -2 (2 voturi)    
    prigoana.... (Joi, 20 martie 2008, 13:38)

    dorinteodor [anonim]

    chiar daca prigoana i-ar fi spus (ordonat) sefului muncitorilor sa-i aduca duminica la lucru ca apoi el, prigoana, sa cistige capital dindu-le 50 de lei si ziua libera si tot arata ca prigoana este un patron inteligent . ca si krupp in germania, el a aplicat politica de protejare a salariatilor care salariati, muncind mai cu tragere de inima, o sa-i creasca profiturile iar muncitorii or sa fie mai fericiti. in ultima instanta cam ce ar trebui sa-i cerem unui patron? cititi "armele lui krupp" ca sa vedeti cum este un patron inteligent...
  • 0 (0 voturi)    
    gunoiul gunoaielor (Joi, 20 martie 2008, 18:05)

    linu [anonim]

    "Sa-i spuneti dobitocului vostru de sef..."
    Cum adica? Sa-i spuna muncitorii? De ce nu-i spune el, ca doare e mai mare peste toti si cu ocazia asta poate sa-i dea si ultimul salariu?
    Se vede treaba ca a inceput campania electorala!

    P.S.
    Ce altceva decat un gunoi ar putea fi regele gunoa
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat,tot Romani (Joi, 20 martie 2008, 21:36)

    Mihai george [anonim]

    Stau si citesc randurile de mai sus si ma gandesc cat de josnici pot fi uni dintre noi,de ce judeci un om pe care nu-l cunosti(Prigoana),si ne mai miram de ce in aceasta tara nu merge nimic bine.Din cauza celor care stau sa judece un om (care ne doare sau nu)are mai multa minte ca si alti si a reusit in viata,fiindca multi ani de sacrifici stau la baza acestor afaceri.Sa va fie rusine ca-ci nu stiti sa faceti altceva decat sa criticati,in loc sa incercati sa munciti si sa faceti mai mult(decat cei care au facut sacrifici),si tind sa cred ca de fapt voi santeti regi gunoaielor,nu(prigoana),sa va fie din nou rusine caci in afara de a comenta si a denigra reusitele altora ,nu santeti in stare de nimic.
    Cu respect
    Un Roman care a spalat WC-uri in Europa si a ajuns ce a ajuns.