Miss Universe Romania a fost primita cu manele in New York

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Joi, 5 august 2010, 16:59 Revista Presei | Vedete

Miss Universe Romania 2010
Foto: missuniversromania.com
Oana Paveluc, reprezentanta Romaniei la finala concursului Miss Universe 2010, a povestit intr-o corespondenta pentru unul dintre cotidienele centrale un moment neplacut trait in Times Square, cand un vanzator de hotdog i-a dedicat o melodie "specific romaneasca".

"Am facut o oprire in Times Square. Evident ca nu ma puteam abtine sa incerc celebrul hotdog american vandut la standuri ambulante".

"Cand vanzatorul a aflat ca sunt din Romania, s-a gandit sa-mi faca o surpriza: mi-a dedicat o melodie despre care el credea ca este specific romaneasca.

Din pacate era o manea. Poate daca incerca o melodie a lui Gheorghe Zamfir sau muzica populara reusea sa ma bine-dispuna, dar asa a reusit doar sa ma supere. Manele la New York! Trist!", a spus Oana Paveluc pentru Click.ro.

Oana Paveluc se afla in aceasta perioada in Statele Unite si va intra in cantonament pentru finala din Las Vegas a concursului Miss Universe 2010. Tanara a ajuns sa reprezinte Romania dupa ce Alexandra Catalina Filip a renuntat la titlul suprem obtinut in cadrul competitiei nationale desfasurate in luna iulie.

Oana are doar 18 ani, isi doreste sa devina o femeie de afaceri de succes si la capitolul "fantezii" mentioneaza ca si-ar dori sa fie o pasare. Tanara brasoveanca a obtinut Premiul I si Premiul Presei in cadrul finalei din acest an a Miss Universe Romania.

82 de tari si-au ales deja concurentele pentru Miss Universe 2010. Intra aici pentru a vedea si vota candidatele pentru titlul ce va fi acordat pe 23 august, in cadrul finalei din Las Vegas.


Citeste mai multe despre   


















5702 vizualizari

  • -1 (7 voturi)    
    subiect (Joi, 5 august 2010, 17:04)

    dorian gray [anonim]

    draga redactie, voi v-ati propus sa concurati cu click & cancan, sau e doar o scapare???
  • +7 (7 voturi)    
    Pai ... (Joi, 5 august 2010, 17:19)

    nurofen [anonim]

    .. n-ai de ce sa te superi, asta e Romania, o manea.
  • -2 (8 voturi)    
    RROM (Joi, 5 august 2010, 17:21)

    gipsi-cola-bora [anonim]

    RROMANIA, sory !
  • +3 (3 voturi)    
    cramponari aiurea (Joi, 5 august 2010, 17:36)

    benicio [utilizator]

    De parca noi daca auzim cine stie ce stil muzical cantat pe la periferia orasului Antananarivo si care e considerat de cei din Madagascar un fel de manea, facem distinctia intre aia si muzica traditionala. E vorba de ignoranta fata de culturile mici, nimic anormal.
  • +3 (3 voturi)    
    super articol! (Joi, 5 august 2010, 18:10)

    LupuMoralist [anonim]

    cum intra un fotomodel in cantonament? :-)
    "Oana are doar 18 ani, isi doreste sa devina o femeie de afaceri de succes si la capitolul "fantezii" mentioneaza ca si-ar dori sa fie o pasare. "

    foarte corect: se va combina cu un om de afaceri si va deveni femeia unui om de afaceri de succes. s-a gresit doar un cuvant in articol, nu e bai...

    si fantezia ei e o realitate deja... :-)
    • +3 (3 voturi)    
      Si dupa aceea (Joi, 5 august 2010, 18:53)

      frankestain [utilizator] i-a raspuns lui LupuMoralist

      Va divorta pe motiv ca este un nemernic si afemeiat si va ramane cu jumatate de avere
  • +3 (3 voturi)    
    ..putea fi chiar roman (Joi, 5 august 2010, 19:51)

    esop [anonim]

    vinzatorul de hotdogs.

    Oricum NYC este plin de vinzatori ambulanti
    r(r)omani...
  • +2 (2 voturi)    
    Un biet vanzator... (Joi, 5 august 2010, 23:23)

    Sile Lautaru [anonim]

    ... care are " metoda lui originala" de a atrage cumparatorii si pentru a doua oara.Ii intreaba de unde sunt si le pune o melodie de pe calculator din zona respectiva.
  • 0 (0 voturi)    
    manele, maneeeele !\ (Vineri, 6 august 2010, 16:14)

    vanzatorul stradal [anonim]

    frmoasele mele, manele !

    hahaha !
    pai la catzi imigrantzi economici dupa lovirutzie, aciuatzi in ny, nici nu'i de mirare.
    la chermeze ..comunitare, salam si copkilu minune sunt la vaza. mai ales de revelioane si de 1 dec.