VIDEO Neuronul stingher: Presedintele interimar al PNL, 5 greseli in cateva fraze. Chitoiu vrea sa debloce si el ceva si garanteaza ca o sa iese la iveala ce au facut acest guvern :)

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 10 iulie 2012, 1:17 Revista Presei | Faze Tari


Presedintele interimar al PNL, Daniel Chitoiu, a declarat in cadrul unei conferinte de presa, sustinuta impreuna cu Victor Ponta, dupa anuntarea deciziei CCR, ca "au inceput sa se debloce (sic) marile dosare penale". Domnul Chitoiu nu s-a oprit insa aici si a dat dovada ca intotdeauna se poate... si mai rau :)  (HotNews.ro)

Din zicerile domnului Chitoiu: "Or sa iese la iveala; Au inceput sa se debloce dosarele; Ce au facut acest Guvern; Pensiile la intreaga populatie"







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


3338 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    o pereche agramata (Marţi, 10 iulie 2012, 1:38)

    sisipisi [utilizator]

    Oribil. Acum dl. Igas nu se va mai plictisi in unicitatea sa.
  • +7 (7 voturi)    
    Frumos :) (Marţi, 10 iulie 2012, 1:52)

    MariusGh [utilizator]

    Se numește anti-selecție. Un sistem care alege mereu ce e mai prost, promovează și premiază :) Si asa ajungi sa-i vezi în funcție pe ascultatorul Zgonea, Ponta Copy/Paste, Chitoiu agramat, Crin repetent, etc... Cu ajutorul aceeași anti-selectie a ajuns si Hitler la putere in Germania :)
    • 0 (0 voturi)    
      vezi ca uiti de ceilalti ... (Marţi, 10 iulie 2012, 10:15)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui MariusGh

      impartialule !
        #showComment
    • +1 (1 vot)    
      din discursul D-lui Chitoiu (Marţi, 10 iulie 2012, 12:58)

      cboengiu1284466354445 [utilizator] i-a raspuns lui MariusGh

      „USL este pregătită ca, începând e mâine, să înceapă acţiunile de informare corectă a populaţiei, nu de minciunile scoase pe piaţă de PDL şi clica pedelistă, minciuni alimentate şi plătite din banul public;
      Iar în perioada următoare, o să vedeţi că o să iasă la iveală toate rezultatele auditului din ministere şi din toate instituţiile publice pe care la coordonăm şi urmând să se finalizeze;
      Aţi văzut că, începând chiar de astăzi, au început să se debloce marile dosare penale, care au fost blocate până în prezent, a fost arestat şeful vămii, fostul şef al fiscului, i s-a adus la cunoştinţă că este anchetat;
      Noi sperăm că toate celelalte dosare, care au fost blocate, cu devalizarea companiilor de stat, unde sunt implicaţi Videanu, Manţog şi alţii, sper ca aceste dosare să înceapă să-şi dea drumul începând de mâine;
      Justiţia să devină într-adevăr independentă, nu cum se spunea până acum că justiţia este independentă;
      Marile dosare de corupţie şi de fraudă sunt blocate. Instituţiile statului trebuie să dea drumul la aceste dosare or,
      Noi considerăm că, în această perioadă, trebuie să aducem la cunoştinţa cetăţenilor români tot ce-a făcut acest guvern pedelist în cei trei ani de zile, cum au jefuit ţara şi cum au tăiat salariile şi pensiile la întreaga populaţie”.
        #showComment
  • +6 (6 voturi)    
    o fi el prost (Marţi, 10 iulie 2012, 1:52)

    ws [utilizator]

    da' combate bine. pun pariu ca a urmat cursuri intensive de propaganda la intact media.

    ws
  • 0 (0 voturi)    
    a fost emotionat :))) (Marţi, 10 iulie 2012, 10:16)

    adrian8 [utilizator]

    daca si la urmatoarele propozitii spuse face la fel ... e clar ca e din aceeasi promotie cu igas ;)
  • +1 (1 vot)    
    om cinstit de la finante (Marţi, 10 iulie 2012, 11:20)

    benicio [utilizator]

    La ce altceva sa te astepti? Si comunistii din anii '50, aia care i-au casapit pe intelectuali, se impiedicau de limba romana. Domnul acesta a muncit toata viata la finante (http://stirileprotv.ro/stiri/politic/cine-este-daniel-chitoiu-ministrul-economiei-in-guvernul-ponta.html). Ca sa faci pe durul cand te duci la firme in control financiar nu-ti trebuie gramatica.