Faze Tari: Terifiant! Ce s-a intamplat cu cadavrul unei prostituate aflat in sicriu la Politie; Imagini incredibile! Isi risca viata ca sa se fotografieze cu lava unui vulcan; Cel mai bizar protest impotriva consumarii carnii de animal! Vezi fotografiile care te vor ingrozi!
Imagini incredibile! Isi risca viata ca sa se fotografieze cu lava unui vulcan! Fotograful Denis Budkov a surprins imagini incredibile langa vulcanul Plosky Tolbachik din Rusia. Desi constienti ca isi pun viata in pericol, turistii vin in zona vulcanului Plosky Tolbachik pentru a face fotografii spectaculoase de la fata locului. Acestia, chiar si femei, se apropie periculos de mult de zonele cu lava si stau zambitori la poza. Vulcanul Plosky Tolbachik a erupt in luna noiembrie a anului trecut, timp de aproape cinci saptamani, dupa 36 de ani de inactivitate. Acesta a aruncat lava chiar si la 200 de metri inaltime, anunta Click.
Cel mai bizar protest impotriva consumarii carnii de animal! Vezi fotografiile care te vor ingrozi! Activistii care militeaza pentru drepturile animalelor au organizat in Barcelona un protest inedit, menit sa-i faca pe oameni sa nu mai consume carne. Oamenii care au trecut in urma cu o saptamana prin centrul Barcelonei au avut un soc datorita "privelistei" cutremuratoare care dainuia acolo. Militantii pentru drepturile animalelor au organizat un protest pe cat de ingrozitor, pe atat de inedit: s-au dezbracat complet, s-au pus in caserole albe, mimand perfect carnea de animale care se gaseste in comert. Cu siguranta, cei care au vazut pe viu intraga scena au luat la cunostinta masacrul care se constituie pentru ca mancarea sa ajunga pe mesele oamenilor, informeaza Cancan.
Hotii au pradat politia elvetiana de peste 30 de kilograme de droguri. Peste 30 kg de hasis si marijuana, confiscate de politia cantonului Fribourg si stocate intr-un depozit, au fost furate de indivizi neidentificati, a anuntat politia elvetiana marti. Furtul, comis la sfarsitul anului 2012, nu a fost descoperit decat la jumatatea lunii martie a.c., a adaugat politia, precizand ca o ancheta este in curs. Concret, politia cantonala a constatat in 13 martie ca 28,6 kg de hasis si 4,8 kg de marijuana, provenind din confiscari efectuate in trei cazuri diferite, fusesera furate dintr-un depozit situat la Chatillon, in apropiere de Fribourg. In 5 decembrie 2012, politia cantonala a descoperit ca o gratie a unei ferestre din spatele cladirii fusese taiata. Politia a conchis ca infractori necunoscuti au incercat sa patrunda in imobil, dar nu au reusit. Responsabilul administrativ al obiectelor confiscate a descoperit disparitia drogurilor decat in 13 martie, cand a vrut sa le supuna unor analize, scrie Libertatea.
Casa Groazei s-a vandut. Scoasa la vanzare in luna februarie, Casa Groazei din filmul legendar "Cosmar pe Elm Street", din 1984, a fost achizitionata cu suma de 2,1 milioane de dolari. Dupa ce i s-a facut o renovare generala, imobilul din Los Angeles si-a gasit un nou stapan. Casa are patru bai si trei dormitoare si a apartinut lui Angie Hill, care a cumparat-o in 2008 cu suma de 1,15 milioane de dolari, anunta Click.

Ministrul energiei cedează în fața ANRE în ceea ce privește liberalizarea, deși este "ușor nemulțumit" / Marii furnizori de energie nu vor fi obligați să ofere reduceri de prețuri
Cum decurge vaccinarea într-o comună din Iași: doar patru persoane imunizate luni, o singură persoană programată pentru marți: „Nu pot să aduc oameni de acasă să-i vaccinez”
Povestea discului de la Nebra - Un fals extrem de bine făcut sau cea mai veche reprezentare a cerului?
“Oglinda fermecată” a autorităților ne spune povestea noastră de anul acesta. De fapt, Comisia de Prognoză o spune pentru buget
O copie din secolul XVI a lui „Salvator Mundi”, cel mai scump tablou din lume, a fost recuperată de poliția italiană / Povestea din spatele operei de artă