Declaratia zilei: Udrea: Am vrut sa vad daca Dragnea nu poate sau poate si nu vrea. Constat ca poate, dar mai asteapta :)

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 28 octombrie 2013, 23:14 Revista Presei | Faze Tari


Elena Udrea
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
Deputatul PDL Elena Udrea a declarat, luni, dupa intrevederea dintre ministrul Dezvoltarii, Liviu Dragnea, si parlamentarii PDL, ca a vrut sa vad daca vicepremierul "nu poate sau poate si nu vrea" si a constatat ca acesta "poate, dar mai asteapta", potrivit Mediafax :)

Tema discutiilor a fost... descentralizarea.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


3270 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Altceva e interesant (Luni, 28 octombrie 2013, 23:22)

    Cristiann80 [utilizator]

    Ce schimb de replici interesante au fost intre Udrea si Dragnea, doi grei ai politicii romanesti dar din tabere diferite. Mi-a placut acest dialog....stiu ei ce stiu: " "Domnule ministru, să sperăm că anul viitor vă veţi ocupa şi de descentralizarea investiţiilor, desigur- dacă nu veţi candida la preşedinţie".
    La rândul său, Dragnea i-a replicat Elenei Udrea: "Ar fi interesant să vă fiu anul viitor contracandidat".
    Corect!
  • +3 (13 voturi)    
    Touche' Udrea (Luni, 28 octombrie 2013, 23:23)

    Cristiann80 [utilizator]

    O sa poata Dragnea dupa ce va intra la puscarie pe motive de fraudare ca in codru a Referndumului, de parca tara asta este proprietatea lui si a nevestei, mare infractoare si ea. Ma bucur ca Udrea nu se lasa intimidata de penalii astia si le da cate o replica de sa-i usture...
    • -3 (5 voturi)    
      pentru replici care să usture nu e nevoie de Udrea (Marţi, 29 octombrie 2013, 9:21)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      orice altă țață ar face față cu brio!
  • -7 (13 voturi)    
    si cum (Luni, 28 octombrie 2013, 23:57)

    evoque [utilizator]

    a-ti constatat ca poate, acum asa ca tot sunteti libera?! :))
    • +8 (8 voturi)    
      ati...a-ti (Marţi, 29 octombrie 2013, 0:10)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ... fi-ti-ar gramatica sa-ti fie
      • -5 (7 voturi)    
        of (Marţi, 29 octombrie 2013, 0:32)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

        uite si...... ceee? gazul de basist??? :))))
    • +8 (8 voturi)    
      Bine ca ai q in nume (Marţi, 29 octombrie 2013, 0:12)

      Redactia HotNews [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      dar gramatica ioque.
      • -4 (6 voturi)    
        viking:)) (Marţi, 29 octombrie 2013, 0:37)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Redactia HotNews

        in visele tale, poate :)), pentru o individa care stie ca Norvegia este condusa de un presedinte, am scris corect, insa voua celor din schimbul trei va este greu sa prindeti ironia.
        • +4 (4 voturi)    
          Ai incercat s-o dregi, (Marţi, 29 octombrie 2013, 11:33)

          Redactia HotNews [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          dar macar ai invatat ceva.
  • 0 (4 voturi)    
    analiza pe viu? (Marţi, 29 octombrie 2013, 0:07)

    U_swamp [utilizator]

    Sastisita ca neica T. nu mai poate, mergi mai departe cu analiza potentei?
  • -3 (5 voturi)    
    Ti se scoala paru` pe ceafa (Marţi, 29 octombrie 2013, 9:36)

    JustinCase [utilizator]

    Urdea von Plescoi, acest analist al impotentei barbatilor clasei politice penibile romanesti.