





Neuronul stingher: Dumitru Gheorghe, "tampitel si cam handicapat", a ajuns procuror-sef cu ajutorul unor magistrati "labagii", iar George Copos vrea sa cunoasca gandurile lui Dumnezeu
Conform inregistrarilor de la dosar, membrii Comisiei l-ar fi considerat pe Dumitru Gheorghe (cel care a dat spaga pentru a obtine sefia Parchetul de pe langa Curtea de Apel Pitesti), dupa sustinerea proiectului, “cam tampitel, cam handicapat”.
Eugen Cojocaru (de la Parchetul General) i-a dat insa asigurari lui Bucur ca procurorul Gheorghe “nu poa’ sa aiba nici o surpriza, ca e fratele nostru”. La randul sau, Bucur il linisteste pe Cerbeanu: “Sunt sigur, ce dracu! De aia am dat din pedale!”. Bucur afirma ca a fost asigurat in acest sens chiar de Cojocaru. “M-a sunat azi «labagiul» ala ca e bine si ca maine alea vor fi oficiale!” (Cotidianul)
Actionarul rapidist, George Copos, crede ca echipa sa si Unirea Urziceni sint singurele formatii din Liga I care au jucat numai pe teren in acest sezon:
"Rapid si Urziceni sint singurele echipe care au jucat pe teren! Restul sint amanunte. Stiti vorbele lui Einstein? Vreau sa cunosc gindurile lui Dumnezeu, restul sint amanunte" (rapidisti.ro.)

Katalin Karikó, biochimista care a dezvoltat tehnologia mRNA, despre durata de eficacitate a vaccinului BioNTech - Pfizer, pentru HotNews.ro: „Dacă cei vaccinați nu se infectează, nu vom avea nevoie de o altă doză”
INTERVIU Paun Rohovei, însărcinatul cu afaceri al Ucrainei: Rusia a pregătit infrastructura militară din Crimeea pentru desfășurarea armelor nucleare / Obiectivul Moscovei - transformarea Crimeii într-un „portavion de nescufundat”
„Recensământul bugetarilor”. Liviu Mălureanu, președinte ANFP: Prin proiectul bugetar vrem să mapăm toți bugetarii, câți sunt, ce salariu au și ce fac / Concursuri naționale pentru posturile din administrație INTERVIU
Când marketingul ne păcălește să cădem în capcana consumului irațional/ Sunt diamantele valoroase sau nu?