Neuronul Stingher: Cristian Tantareanu s-ar sinucide in direct pentru show iar Traian Basescu afirma ca 99% dintre romani asculta manele cu placere

de S.P.     HotNews.ro
Marţi, 23 februarie 2010, 3:40 Revista Presei | Faze Tari


Neuronul Stingher
Traian Basescu: "La 99% dintre romanii care nu sunt etnici romi le plac cantecele romilor, nuntile facute de romi, le place sa auda... poate nu 99%, dar sunt atatia solisti, cantareti, daca o luam de la Adi Minune pana la oricine... le plac manelele si nu este o respingere in societate pentru ceea ce provine de la romi" (Gandul)

Cristian Tantareanu: "Discut, in direct, poate sa ma sune, voi, sa ma sunati, fac un show din propria moarte. Nu e interesant? Pentru ca, decat sa mor ca boul, ca tot mori, macar mori si faci un show din asta" (Cancan)




Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


1698 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    E clar (Marţi, 23 februarie 2010, 9:02)

    Florin [anonim]

    fac parte dintr-o minoritate de 1%.
  • +2 (4 voturi)    
    Sa mori tu Traiane... (Marţi, 23 februarie 2010, 9:18)

    Tetelu [anonim]

    Crezi tu ca 99% dintre romani iubesc sa-l asculte pe Guta sau pe Minune cum se vaita ca nu-l iubesc dusmanii ca are lovele si masini si dracu mai stie ce. Amice, esti idiot!
    • -1 (1 vot)    
      bhei (Marţi, 23 februarie 2010, 22:58)

      danzigk [utilizator] i-a raspuns lui Tetelu

      daca faci parte din restu' de 1% macar da trist din cap si admite adevarul nu sari in sus de 10 metri numa' ca El Presidente a facut aceasta afirmatie.

      nu vezi cat de promovate sunt "creatiile etnice" (state de romania, etc) ???
  • +2 (2 voturi)    
    E clar 2 (Marţi, 23 februarie 2010, 11:51)

    cosmin [anonim]

    Si eu fac parte din cei 1% ... de fapt nu ca nu le ascult cu placere .... nu le ascult deloc .... iar cei care le canta ar trebui adunati pe un stadion si ..... intelegeti voi restul ...
  • 0 (0 voturi)    
    istetul (Marţi, 23 februarie 2010, 12:09)

    catalin [anonim]

    Iar l-a luat gura pe dinainte.Sau poate a vazut stramb sondajul.Eu sper ca in curand vor fi atat de minoritari cei carora le plac manelele
  • +1 (1 vot)    
    exagerezi zeus ! (Marţi, 23 februarie 2010, 12:20)

    TOMA [anonim]

    tantareanu,succes !
    cat de repede,nu-i pacat !
  • +2 (2 voturi)    
    esti 99%, Base (Marţi, 23 februarie 2010, 12:51)

    unu.la.suta [anonim]

    Baselule, ca Traian nu pot sa te numesc, in baza carui drept iti permiti tu sa ma declari pe mine iubitor al unui anumit gen de muzica, in spetza maneaua de dupa bloc? Ai vorbit cu mine la telefon, ai facut vreun sondaj de opinie? Sau ti-a venit ideea dupa ce ai tras citeva shpritzuri pe git? Te-am votat si-mi pare rau :(
  • +1 (1 vot)    
    da, manele! (Marţi, 23 februarie 2010, 13:03)

    dudu [anonim]

    asta ne trebuia, sa dea Basescu semnalul cum ca suntem o tara de manelisti, sa puna el stampila.
    acuma sa te tii daca iti sparg urechile manelele la stop, sa mai comentezi ceva, ca-ti raspunde ala imediat "pai n-ai auzit, ba, ce-a zis Base, ca va plac manelele! taci si asculta, ca stie presedintele mai bine ce-ti place."
  • +2 (2 voturi)    
    doar 99% (Marţi, 23 februarie 2010, 14:31)

    moozh [anonim]

    sincer cred ca el prezidente este modest....eu as marsa pentru 150-200%
    tot respektu pt kultura sa traiti!!!
  • +1 (1 vot)    
    Basescu si manelarii (Marţi, 23 februarie 2010, 20:56)

    Lars [anonim]

    Noroc ca Base a dat iar cu mucii in fasole si de fapt procentele sunt cu totul altele. "Restul" se ocupa cu munca , nu sunt galagiosi si tupisti si de asta par putini.
    Altfel era cam aiurea de ramas in tara pentru cei 1%.
    Oricum stiu sigur ca 51 % sunt manelisti. De unde stiu ? Dupa cum l-au votat pe ala care isi da cu parerea cum ca 99% dintre romani sunt manelisti...
    Nea Baselu' mata crezi ca tot romanu' s-a inrudit cu interlopi gen Mondialu' ca matale ? Las-o mai moale bre...
  • 0 (0 voturi)    
    Fără număr, fără număr (Miercuri, 24 februarie 2010, 0:16)

    Bolsevicul [utilizator]

    Presupun că manelistul şef al naţiei nu se referă la toată populaţia ţării, ci doar la cei care l-au votat. Dacă aşa stau lucrurile, îi dau dreptate. Dacă nu, constat resemnat că dl preşedinte a reuşit, din nou, să ne ciuruiască.