Crin Antonescu: Propunerea lui Traian Basescu - Ponta interimar 45 de zile la Ministerul Transporturilor, pentru a finaliza privatizarea CFR Marfa. / Ponta: Joc politic a la Traian Basescu, extrem de neserios

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 iulie 2013, 21:45 Revista Presei | Radio TV


Liderul liberal Crin Antonescu a declarat sambata seara, la Antena 3, ca a discutat sambata dupa-amiaza, la Palatul Cotoceni, cu seful statului despre numirea unui nou ministru al Transporturilor: "Am aflat ca domnul Basescu doreste sa ma intalneasca pentru a discuta succesiunea de la Ministerul Transporturilor. Am discutat despre propunerea noastra - domnul Silaghi - pe care o mentin. Domnia sa a luat act, a vrut sa se informeze in legatura cu fermitatea propunerii noastre. Nici nu a acceptat-o nici nu a respins-o. Propunerea presedintelui este ca domnul Ponta sa incheie interimatul de 45 de zile in care se deruleaza si procesul de privatizare CFR Marfa dupa care Traian Basescu va lua o decizie in legatura cu propunerea noastra. Argumentul lui Traian Basescu a fost ca acest proces de privatizare a fost derulat de fostul ministru Fenechiu si de premierul Victor Ponta", a spus Crin Antonescu.

Ora 22:44: Victor Ponta la Antena 3: "E un joc politic a la Traian Basescu dar extrem de neserios. In primul rand Ministerul Transporturilor e condus de domnul secretar de stat Ghibu. Sigur ca eu semnez, dar nu am timp numai de Ministerul Transporturilor. Eu oricum imi asumam privatizarea CFR Marfa. Ma ingrijoreaza aceste semne de neseriozitate. Ca se fac asemenea declaratii (declaratiile lui Traian Basescu in cazul Hayssam - n.red.)... Mai e un an, ne descurcam, sper."


Alte declaratii ale lui Crin Antonescu:


Domnul Silaghi a fost acuzat de ANI de incompatibilitate dar a fost absolvit de o instanta.

Premierul nu a formalizat inca aceasta propunere (Ovidiu Silaghi - n.red.)

Cand s-a pus problema Silaghi ministru, a doua zi a aparut coincidenta ANI. Nu ne lasam intimidati de asa ceva.

Intalnire cu Traian Basescu a durat 45 de minute. Principala tema de discutie a fost Ministerul Transporturilor.

Declaratia lui Traian Basescu privind o operatine neautorizata (in cazul Omar Hayssma - n.red.) mi se pare riscanta, generatoare de ipoteze.

Probabilitatea ca referendumul pentru modificarea Constitutiei sa aiba loc mai tarziu, eventual odata cu alegerile prezidentiale, este din ce in ce mai mare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9885 vizualizari

  • +59 (69 voturi)    
    o mutare excelenta (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 21:53)

    edif [utilizator]

    bravo Base!!
    • -33 (41 voturi)    
      DA? argumenteaza! este bine pentru romani? (Duminică, 21 iulie 2013, 1:20)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui edif

      joc politicianist....atat poate....cu ce ne alegem noi romanii?
      Doar cu circ,scandal,tziganie....
      politica pentru Romania....cand?
      • +15 (19 voturi)    
        Demonstrează ceva (Duminică, 21 iulie 2013, 3:11)

        war4peace [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        I se oferă domnului ponta o poziţie de răspundere, i se oferă asumarea unei responsabilităţi. Ponta fuge de această responsabilitate: "eu semnez, dar altul e responsabil".
        Q.E.D.
      • +15 (19 voturi)    
        Este foarte bine! (Duminică, 21 iulie 2013, 5:30)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Cand va veni vremea raspunderilor pentru politicieni, atunci vor trebui sa raspunda si daca stiu ca o sa raspunda la un moment dat, se vor gandi de mai multe ori inainte de a face astfel de "privatizari".

        Deci da, va fi bine si pentru romani!
      • +15 (19 voturi)    
        ce? tu vorbesti ? (Duminică, 21 iulie 2013, 7:29)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        politica pt Romania cand? Ponta e ala care face circ, a aparut la TV de peste o suta de ori in niciun an, el nu guverneaza ci face rating TV. sa-ti fie rusine ca-i imputi asta lui Basescu, el chiar si-ar permite sa apara la TV, nu trebuie sa guverneze.
      • +13 (17 voturi)    
        pai... (Duminică, 21 iulie 2013, 7:34)

        gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        TB i-a dat o sansa lui Ponta sa privatizeze el CFR-ul si sa arate cat de competent este...sa fi fost in locul lui Ponta, dar si competent, i-as fi multumit lui TB...Propunerea lui TB nu este deci nicidecum "extrem de neserioasa"....
      • +17 (21 voturi)    
        DACA NU-TI DA... (Duminică, 21 iulie 2013, 9:21)

        schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Si tie un mic, o bere, o galeata, ceva acolo, degeaba! Un nenorocit Basescu asta!
      • +16 (18 voturi)    
        nerăbdători să vină Silaghi? (Duminică, 21 iulie 2013, 10:02)

        Lovelock [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        să nu fim naivi, jocuri sunt și vor fi întotdeauna. Important este, așa cum ați menționat, dacă aceste jocuri țin seama și de interesul cetățeanului.

        În altă ordine de idei, doar judecând după performanța anterioară a lui Silaghi, nu știu de ce am fi nerăbdători să vină. În 43(2?) de zile se pot întampla multe.

        Și înce ceva: judecând după cum a fugit de responsabilitate pentru Oltchim, primierului nu i-ar strica să se știe cu privatizarea CFR parcată ferm în curtea sa. Mai ales că nu se dezice de ea.
      • +3 (5 voturi)    
        poate pentru ca... (Duminică, 21 iulie 2013, 12:06)

        mircearh [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        e posibil ( doar o mica posibilitate ) ca in PNL sa se afle vreu manager mai bun ca Silaghi ?
        Nu de alta, dar la mijloc e soarta CFR, in prima faza.
        Iar Silaghi a avut probleme cu ANI in trecut , plus ca sunt firme nedeclarate in declaratia de avere.

        Se-ntelege acum importanta pentru noi romanii, sau te-am pierdut nepomenind nici macar odata pe Basescu ?
      • +4 (6 voturi)    
        cu ce? (Duminică, 21 iulie 2013, 14:30)

        Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Cu ce va alegeti voi romanii...? Poate apucati sa pricepeti ce prim-ministru aveti!!! Sinteti (majoritatea) ca si copiii razgaiati, oricit si oricum le explici, trebuie sa dea cu capul de prag ... ca sa inteleaga!
      • +4 (8 voturi)    
        du-te si trage-l de urechi pe Ponta (Duminică, 21 iulie 2013, 15:21)

        ovigeo [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        si ia aminte sa nu mai votezi USLul.
      • +5 (5 voturi)    
        Ai primit vreo zece raspunsuri (Duminică, 21 iulie 2013, 16:03)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Adaug si eu unul
        - Pe vremea cand Ponta era interimar la justitie (dupa Pivniceru) a numit procurorul general si procurorul sef DNA spre binele majoritatii romanilor (evident nu chiar toti sau bucurat de numirea lui Kovesi)
        - Pe vremea cand la educatie era un interimar s-a straduit saracul sa nu care cumva premierul sa fie facut plagiator. A desfintat o comisie, a inmultit alta.
        Se pare ca in acest guvern interimarii sunt mai eficienti decat titularii.
    • +19 (21 voturi)    
      absolut! (Duminică, 21 iulie 2013, 11:18)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui edif

      DACA au trisat la licitatia CFR, atunci Ponta va trebui sa raspunda (nu se mai poate ascunde in spatele lui Fenechiu sau in spatele parlamentului).
    • -10 (12 voturi)    
      Nastase a asigurat interimatul... (Duminică, 21 iulie 2013, 11:52)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui edif

      Pt Base,la Jilava...
      Nota bene:un ministru e un ministru,un prim ministru e un prim ministru,fiecare cu atributiile lui..
  • +69 (75 voturi)    
    a fugit repede la Voiculescu sa TOARNE (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 22:20)

    Gryphus [utilizator]

    Crin Antonescu are contract cu Antena 3 sa le TOARNE tot ce discuta cu Basescu sau cu Ponta?
    • +46 (48 voturi)    
      da (Duminică, 21 iulie 2013, 1:09)

      mircearh [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Iar pentru asemenea calitati politice precum si multe altele, considera ca trebuie sa ajunga presedinte.
      • -4 (6 voturi)    
        CARE CALITATI, Gryphus?! (Duminică, 21 iulie 2013, 11:54)

        father nicky [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

        Spun-le si romanilor, ca poate aud si fratii nostrii de peste Prut si din 2015 il transferam, gratis(pro bono) la echipa lor, ca sa-i ajute si pe ei sa "promoveze" in divizia "sperante pierdute"!
    • +13 (15 voturi)    
      doar atât pentru 45 min?! (Duminică, 21 iulie 2013, 10:03)

      Lovelock [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Credeți că aveau de nevoie de 45 min pentru a discuta ce a zis Antonescu că au discutat?
    • +12 (14 voturi)    
      gresit (Duminică, 21 iulie 2013, 14:01)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      la latrina nici nu toarna, nici nu varsa.
      acolo, raporteaza !
  • +60 (64 voturi)    
    Pe vremea lui Tariceanu (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 22:29)

    ty [utilizator]

    PNL-ul facea propuneri ceva mai serioase. Azi: Marga, Pivniceru, Diaconu, Fenechiu, etc.
  • +62 (66 voturi)    
    Ponta (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 22:57)

    Jimmy Hoffa [utilizator]

    e cam stresat de faptul ca l-a lasat Base sa fie 45 de zile interimar sau mi se pare mie? Ii place sa isi asume numai reusitele, se pare. Stai, tata, si inghite si esecurile. Ce, e greu? Parca era si un dosar la DNA privitor la privatizarea CFR Marfa. Tare as vrea sa vad niste trimiteri in judecata pentru abuz in serviciu contra intereselor publice. Smecheria cu convertirea in actiuni facuta dupa prima faza de selectie a ofertelor nu este o chestie corecta. Imi doresc sa am dreptate.

    Cred ca postul de prim-ministru este om palarie mult prea mare pentru Ponta.
    • -6 (8 voturi)    
      CE FACI JIMMY HOFFA?! (Duminică, 21 iulie 2013, 12:15)

      father nicky [utilizator] i-a raspuns lui Jimmy Hoffa

      Te-ai sculat din morti si acum comentezi viata politica din RO?! Parca acum o luna te cautau niste agenti FBI pe un camp din Michigan, te-au gasit?!
      Uite ca dupa 36 de ani s-a rezolvat si enigma disparitiei tale si ai "prins" si un post de analist-consultant politico-economic pe "piata" din RO! Ai grija ce spui, cu cine te intalnesti si ce vorbesti, ca Mafia si mafiotii sunt peste tot...!
      • +3 (5 voturi)    
        Să vorbească (Duminică, 21 iulie 2013, 15:50)

        Jimmy Hoffa [utilizator] i-a raspuns lui father nicky

        și nea Ion, că și el e om, nu?
      • +1 (1 vot)    
        Ciudat (Luni, 22 iulie 2013, 1:46)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui father nicky

        Inca unul care (crede ca) vorbeste cu morti celebri...
        Multa "fauna" se mai aduna pe forumul asta...
  • +52 (56 voturi)    
    Cacarau (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 23:09)

    brazilianul [utilizator]

    E jalnic acest viitor candidat la presedintie.... Totul la A 3 si dl Varan ca doar asa va putea sa puna mana pe Cotroceni. Dl Base trebuie sa fie mai ferm si mai atent cu amndoi. Nici Ponta nu este mai sus..... Sa veghem mai mult la alegeri si sa evitam astfel de oameni care ne-au dezamagit si ne duc la ruina.
  • +12 (38 voturi)    
    mi e asa de .... (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 23:12)

    exilatul [utilizator]

    bine cind vad ce j-guri au ajuns ca si inainte ( de 90 ) sa conduca rom....si aici ma refer si la marinar ( un bun politician ) dar si la copy paste ( un escroc de nivelul ciobanului din puscarie )....toti care stau pe la tv ca sa si faca capital politic pt a conduce o tara frumoasa locuita de un popor de imbecili...
  • +65 (69 voturi)    
    "nu am timp numai de Ministerul Transporturilor" (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 23:27)

    Trabucodonosor [utilizator]

    "După cum vedeţi, trebuie să fiu şi la Digi TV, şi la Antena 3, şi la Antena 1, am program încărcat".
    • +43 (47 voturi)    
      ehe (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 23:47)

      max# [utilizator] i-a raspuns lui Trabucodonosor

      În plus tre să iscălesc și pe contractul de privatizare....și nu te joci cu ăștia de la ICCJ (încă).
    • +8 (10 voturi)    
      heheheee (Duminică, 21 iulie 2013, 13:57)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Trabucodonosor

      e loc pt. mai bine.
      inca n'a aparut la maruta si pacatos.
      poate pune k-d de un nou joc, schimb de prim ministrii.:)
    • +1 (1 vot)    
      Ai anticipat pozitia lui Ponta. Felicitari. (Duminică, 21 iulie 2013, 23:08)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Trabucodonosor

      Fuge de interimatul la transporturi ca dracu de tamaie. Ceva scartaie pe acolo. Au gasit grajdanul potrivit.
      • +1 (1 vot)    
        normal ca e ceva putred (Luni, 22 iulie 2013, 9:09)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ty

        a spus'o cu guritza aia a lui, de spune numai adevaruri :)

        dar, de data asta a spus adevarul, pe jumate,
        ca ii este frica ca i'ar face base dosar.
        pai daca e asa de cushera treaba, dece teama de dosar.
        e jumate de adevar, caci base nu face dosar.
        dosare face procurator, iar acolo, e omul lui.

        chia si ministrul justitiei ii este ruda, nu >?
        cu asa pile, socru greu pesede, sotie la bruksal cu gura si timpanul, cumetrii, very si verisoare prin ministere si servicii...

        si pisic sa fii, si tot n'ai teama. :)
  • +48 (50 voturi)    
    La câtă imbecilitate degajă Crin în ultimul timp. (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 23:29)

    beloeil [utilizator]

    Ar mai fi unul, ideal, Calimente! Cum de-a uitat de el?
    • +38 (40 voturi)    
      Calimente (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 23:57)

      brazilianul [utilizator] i-a raspuns lui beloeil

      Asta e monument de ..... Daca Antonescu nu-l va uita isi semneaza singur si sigur sentinta la disparitia PNL !!! Ha ! Ha !
    • +10 (12 voturi)    
      calimente (Duminică, 21 iulie 2013, 14:00)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui beloeil

      e un fel de joker, bun la toate.
      dupa cat apare pe sticla si la ce prostii spune, cred ca e un contracandidat bun pentr p.m.

      avantajul este totusi, la dottore.
      e mai tanar, are mai mult sprijin politic, a intarit relatiile cu kazahstanul, kighiztanul, china si tadjikistanul.
      urmeaza afganistanul si pakistanul.
      stan' bine !
  • +39 (43 voturi)    
    Dar la tv are timp (Sâmbătă, 20 iulie 2013, 23:50)

    Savitar [utilizator]

    Hai mai dottorele ca nu-i greu, copy/paste si tzac pac, furaciunile merg inainte.
  • +47 (51 voturi)    
    Buna miscare.. (Duminică, 21 iulie 2013, 0:00)

    emigrant [utilizator]

    Romanii te platesc sa-ti faci timp baiete. Nu sa stai toata ziua la TV. Ziceai ca Fenechiu a facut f bine privatizind. Acum de ce nu semnezi?? Ptr ca PUTE toata afacerea, se vede din avion. Si mai e ceva: Trebuie sa-ti asumi concedierile. Ponta asta e si un las, nu-si asuma niciodata nimic.
  • +37 (41 voturi)    
    De data aceasta (Duminică, 21 iulie 2013, 0:39)

    Kepler [utilizator]

    Ponta chiar ca a incurcat-o!
  • -43 (51 voturi)    
    Basescu a intrat iaradi in zodia RAZGANDACA. (Duminică, 21 iulie 2013, 1:04)

    contele_de_saint_simon [utilizator]

    Era suficient momentul demisiei in cinci minute sau momentul luptei in defavoarea castigului la masa verde sau momentul declaratiilor de la Viena, din toamna lui 2009 ca Romania nu va fi afectat de criza sau... sau... sau...

    Vad pe-aici, cu ocazia diverselor giumbuslucurilor basesciene (ca politica lui Basescu e politica giumbuslucului), ca exista aprecieri la adresa lui: cum ca ar face niste miscari excelente, dar cei care il apreciaza nu aduc si argumente, ca il tine in sah pe Ponta, desi Ponta mai ca nici nu-l mai baga in seama pe Basescu..,

    In fine, amuzanta pozitia de ieri a lui Basescu legat de afacerea Hayssam: e pe principiul "nici prea inalta, nici prea scunda, nici prea grasa, nici prea slaba"... Si astazi la fel: nici nu accepta, nici nu refuza propunerea Silaghi...

    Si uite-i pe basisti cum exalteaza de fericire: l-a lasat pe Ponta la Transporturi, i-o coace el. Amuzant si Basescu, dar si basistii credului care am senzatia ca, ori de cate ori isi mai fac sperante ca Basescu pregateste ceva, sfarsesc prin a se uita la un farseur sau un bufon care a promis ca mai scoate un iepure din palarie (adica de la servicii) si tot un mare c.... a scos. Nici macar nu se sterge la gura, acesta e baiul.
    • +12 (14 voturi)    
      Mai.. (Duminică, 21 iulie 2013, 1:37)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      .. nu toti pot fi adevarati maestri asa cum este acest Poanta. Nu vad ce legatura au razgandirile lui Basescu si numirea lui Silaghi la Ministerul Transporturilor. Poate ne explici tu...

      "Amuzanta pozitia de ieri a lui Basescu".. Dar de pozitia lui Poanta in aceasta problema, ne poti spune ceva? Ca tare suntem curiosi. A fost amuzanta, hilara, penibila, maistra? Spune tu ceva inteligent, o conte!

      Faptul ca Basescu nu se sterge la gura poate sa fie incomod pentru tine doar daca il saruti. Altfel te-ar fi interesat si maroul de la gura lui Poanta, dar vad ca acolo iti place, nu ai nimic de spus.
      • -3 (3 voturi)    
        putina atentie! (Duminică, 21 iulie 2013, 17:25)

        contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Domnul Alius, putina atentie. Va explic asa, simplu ca data viitoare sa evitati ridicolul. Eu stiu ca politica de pe acest site e "politica plusacilor", iar minusurile ii arata imediat pe intrusii a caror perspectiva "altfel" nu o suportati. Si, drept consecinta, ii faceti albie de porci: de la asistati sociali pana la hoti sau "votanti USL"... De-altfel, ineptii schizoide, tipice dlui Lazaroiu.

        Asadar, sa va explic. In comentariul meu initial, numele lui Ponta apare de doua ori, de fiecare data in interiorul unor afirmatii de constatare, nu de evaluare. Daca ar fi fost judecati de valoare ale mele la adresa lui Ponta, m-ati fi putut cataloga drept sustinator al lui Ponta (sau opozant, ca si atunci evaluezi). Altminteri, aici nu e cazul.

        Asa ca, vedeti domnia voastra, lumea nu mai are rabdare din 1945 cu fanatismul. Stiu ca pe acest site anacronic politica sa implica ca oricine scrie impotriva lui Basescu e cu Ponta si Antonescu sau cu USL.

        Daca inteligenta domniei voastre admite ca cine nu e cu Basescu e cu Ponta, atunci aveti de cautat o epoca mai inapoi in care sa traiti. Vestea buna e ca cu dramul de minte pe care il posedati o sa va descurcati in acea epoca in care o sa faceti pasi inapoi.

        O remarca personala: ma ingrozesc ca as putea circula cu acelasi metrou sau pe aceeasi strada cand merg spre job cu oameni fanatici. Dar scap repede de groaza: ei se regasesc bine ferecati pe site-uri de teapa acestuia de fata ca, altfel, in lumea asumarii deschise nu-si arata fata de frica ridicolului.

        Abia astept ziua cand careva dintre fanaticii de acest fel vor accepta provocarea mea pe care am lansat-o mai demult sa ne aratam fata intr-o "poiana a lui Iocan", undeva in Bucuresti, pentru dezbatere deschisa si fata in fata a ceea ce se scrie pe acest site. Dezbatere profesionala si profesionista. Abia astept.
        • +1 (1 vot)    
          Normal ar fi fost.. (Duminică, 21 iulie 2013, 19:37)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

          .sa va spuneti parera fata de ambele pozitii: si a lui Basescu si a lui Poanta. Asa ar face un profesionist, dar ce faci tu este fanatism anti Basescu. Stii, numai fanaticii scriu impotriva, asa cum faci tu, indiferent ca e bine ce face persoana respectiva, sau e rau.

          Intotdeauna "evaluezi" pe Basescu, motivand ca daca ai evalua pe Poanta ai fi "catalogat". E corect: daca il "evaluezi" doar pe Basescu, nu esti "catalogat". Si eu sunt cel ridicol. Esti la fel de "fanatic", daca nu si mai rau, ca cei de pe acest site. Si cei pro USL sunt niste fanatici: orice ar face cei din USL, e bine, indiferent ca aplica politici pe care PDL incerca sa le impuna si pe care le "infierau" cu manie proletara pe vremea cand USL-ul era in opozitie. Asa ca, nu sunt multe de spus, ca tu de fapt circuli mereu cu fanatici, caci merau esti cu tine insuti, cel putin...

          Dezbatere despre "ce se scrie pe acest site"? Articole sau comentarii? Ce sa dezbati? Sa dezbati doar actiunile lui Basescu? Ca doar nu vrei sa dezbati si ceea ce face USL, ca atunci ai fi "catalogat", nu?...

          Esti penibil.
          • 0 (0 voturi)    
            diferenta (Luni, 22 iulie 2013, 6:57)

            contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui Alius

            Diferenta fata de domnia voastra este ca eu pot spune mereu ce gandesc si ce vreau: daca astazi am o problema cu Basescu, o spun; daca maine am o problema cu Ponta, o spun. Aici apare diferenta fata de fanatismul domniilor voastre de pe aici care va forteaza sa mergeti pana in panzele albe fie si cu prostia.

            Si inca un lucru: stiti de ce nu s-ar supara nici Ponta, nici Basescu daca, ad absurdum, i-as avea in fata cand le-as enunta aceste critici?! Pentru ca un om rational care isi doreste sa construiasca, inclusiv pe baza enunturilor preopinentului, va dezbate si va critica mereu ideile, nu persoanele.

            In aceasta ordine de idei, eu niciodata nu mi-as permite sa il numesc pe Basescu "basina", pe Antonescu "cacarau" sau pe Ponta "poanta". Nu e demn si nu e productiv; e de tate de Bragadiru.

            Si, apropo, sa va fie rusine ca m-ati jignit cand ati spus "Esti penibil.". Domnia voastra sunteti un mitocan demn de mila.
        • +1 (1 vot)    
          sa va explic (Duminică, 21 iulie 2013, 22:03)

          gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

          momentan cine nu e cu basescu e cu ponta&antonescu si viceversa. eu nu aleg basescu pt ca-mi place ci pt ca e dezastru ce vad in partea cealalta, la fel si cei care aleg ponta&antonescu, considera ei ca basescu e mai periculos pt Romania.
          sa vii acum sa spui ca "nu domle, nu e asa, eu am o a treia pozitie" de fapt e o mica minciuna mare, face parte din manualul de manipulare "domle, nuuu, eu nu sustin pe x, dar vreau sa spun ca y e idiot". asta e de manual. domle, face parte din metodele de a castiga increderea celui care te asculta, e din aceeasi categorie cu "in general ai dreptate, daar in cazul asta..."

          hai sa lasam vrajeala asta cu "eu nu tin cu ponta dar basescu e un tampit" ca nu tine.

          exista doar 2 poli in politica in momentul asta, nu mai mintiti ca ar fi si o a treia varianta, nu este. nu va fi niciodata cata vreme legea partidelor politice este practic impotriva partidelor mici. si PDL si Basescu au bubele lor, dar asta nu inseamna ca trebuie sa votez pe nenorocitii de la USL, pe langa ei Basescu & Co e zana cea buna. Da, si-a tras si basescu o casa in mihaileanu, da, si-a facut fata parlamentar, si? cand ma uit la tunurile Petrom, Sidex, Alro, dezastrul de la Oltchim, la inflatia din ultimul am si la lipsa oricarui plan de relansare a investitiilor casa din mihaileanu devine minuscula. Toti politicienii fura diferenta e ca Basescu mai si face ceva pt tara asta.
          • 0 (0 voturi)    
            cu scuzele de rigoare. (Luni, 22 iulie 2013, 6:59)

            contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

            Permiteti-mi sa nu intru intr-o discutie cu domnia voastra pe care o catalogati din start, sententios, ca un atoatestiutor drept "vrajeala". Mersi fain.
    • +12 (14 voturi)    
      care-i buba? (Duminică, 21 iulie 2013, 4:58)

      Savitar [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      simti ca o sa fii somer, curand?
    • +10 (12 voturi)    
      din alta realitate (Duminică, 21 iulie 2013, 8:55)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      aveti o problema cu vederea?
    • +10 (12 voturi)    
      TU DE UNDE... (Duminică, 21 iulie 2013, 9:24)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      Ai aparut... INTELEPTULE?
    • +12 (14 voturi)    
      o singură precizare (Duminică, 21 iulie 2013, 10:10)

      Lovelock [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      Toate acestea se bazează pe ce spune Antonescu că s-a discutat. Presupuneți că acesta v-a spus adevărul, nu a omis nimic și nu inserat jumătăți de adevăr...

      În plus, se pare că a reușit să îl convingă pe Antonescu să ia în serios propunerea de a-l lăsa pe VP să tragă ponoasele pentru CFR.
      • -3 (3 voturi)    
        cu privire la valoarea de adevar... (Duminică, 21 iulie 2013, 17:17)

        contele_de_saint_simon [utilizator] i-a raspuns lui Lovelock

        Cu privire la afirmatiile lui Basescu sau ale Antonescu, nu vad nicio diferenta in ceea ce priveste valoarea de adevar.
  • +8 (10 voturi)    
    45 zile (Duminică, 21 iulie 2013, 1:57)

    Koczka [utilizator]

    Acesta e intervalul in care Base a primit asigurari ca se va incepe urmarirea penala impotriva lu Ponta si cu celelalte termene prevazute de lege ne asteapta anticipate prin octombrie. Ca sa le strice vacanta si USL - istilot dar si pe cel al structurilor pe care le coordoneaza.
  • +11 (13 voturi)    
    Mincinosul compulsiv (Duminică, 21 iulie 2013, 2:10)

    Vlad-I [utilizator]

    Macar sa detina Ponta 10 % din seriozitatea presedintelui.
  • +11 (13 voturi)    
    Tanar, tanar, (Duminică, 21 iulie 2013, 8:16)

    Margrethe [utilizator]

    dar se pare ca a invatat lectia de baza a liderilor politici de Dambovita: marile furaciuni si tunuri se dau cu mana altuia. Pentru orice eventualitate...
  • +10 (12 voturi)    
    e fierbinte...galusca ! (Duminică, 21 iulie 2013, 8:22)

    minerva [utilizator]

    excelent...e prima data cind trebuie sa faca ceva...a acceptat un 'plagiat' , o furaciune ...sa vedem cum o scalda .....pariu : va face orice sa scape de ...galusca ! nu va ramine 45 de zile ...ministru la transporturi..
  • +11 (13 voturi)    
    Pe Ghise... (Duminică, 21 iulie 2013, 8:33)

    Atcika [utilizator]

    Sa-l numeasca pe Ghise la transporturi, el are timp suficient, mai calare pe statuie, mai prin Gradina Botanica.. mai la TV,....asta pentru ca nu are ceva mai serios de facut...Puneti-l, domnilor, pe Ghise la transporturi, este ultra disponibil!!!!
  • +13 (15 voturi)    
    Excelent, Base (Duminică, 21 iulie 2013, 8:54)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Buna decizie.
  • +14 (16 voturi)    
    ponta seriosul (Duminică, 21 iulie 2013, 9:28)

    monaana58 [utilizator]

    Cine vorbeste de neseriozitate. El care este neseriosul de serviciu in ceea ce priveste situatia din tara.
  • +15 (17 voturi)    
    e de bine, dottoreee ! (Duminică, 21 iulie 2013, 9:50)

    nash pandelica [utilizator]

    Antena 3: "E un joc politic a la Traian Basescu dar extrem de neserios.
    ............
    deci, base are incredere...netzarmurita, in el, crede ca numai El poate face o privatizare a chefere a la carte, si el face nazuri, da din copita ca un manz neintzarcat.

    cred ca base sci dl. cacarau s'au inteles sa faca misto de el..
    altfel cum sa intelegi pozitia asta de gica contra, chiar si cand e ...apreciat de seful statului ?! :)
  • +11 (13 voturi)    
    CrimA-ntonescu (Duminică, 21 iulie 2013, 12:05)

    7imist [utilizator]

    Ma tot intreb cum a ajuns o asa nulitate intr-o pozitie atat de inalta in stat... Fiecare decizie pe care o ia este o crima la adresa viitorului acestei natiuni.
    • +1 (1 vot)    
      Antonescu e un nimeni (Duminică, 21 iulie 2013, 21:51)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui 7imist

      Constitutia nu va trece, reorganizarea nu se va face, astia pe cat de tari par, tot ce ii tin la vedere este A3, ....tot liberalismul va face o oarecare reorganizare in tara, iar astia vor fi foc si para cum au fost si pana acum
  • +1 (1 vot)    
    Mai e un an.... (Duminică, 21 iulie 2013, 21:49)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Si pun mana pe ciolan...la asta e bun PSD, arunca sare in ochi la mase cu promisiuni de nerefuzat, iar pe la spate isi umplu buzunarele....lasa ca stiu din Vrancea care este enclava PSD ce poate sa fie partidul asta in floarea lui...dezastru total!

    Cat de tare se da pisicus, cand o sa ramana fara voturi o sa fie un nimeni ramas cu pasiunea de masini, atunci sa se gandeasca cum isi bate joc de oameni