Tariceanu, la Antena 3 despre cazul Voiculescu: In spate nu exista o manipulare? Astfel de intamplari mie imi ridica semne de intrebare/ Justitia nu poate functiona echidistant in Romania

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 4 iulie 2014, 1:22 Revista Presei | Radio TV


Calin Popescu Tariceanu a declarat joi seara la "Sinteza zilei (Antena 3) ca dosarul lui Dan Voiculescu ii ridica semne de intrebare si ca "sistemul de justitie in Romania nu e capabil sa functioneze ca un pendul in pozitia de echilibru, sa fie echidistant'.

"3 persoane depun plangere impotriva lui Dan Voiculescu pentru santaj. In aceeasi zi, toate trei. Cum se intampla de toti trei vin si depun plangere in aceeasi zi? In spate nu exista o manipulare? Astfel de intamplari mie imi ridica semne de intrebare. E putin probabil ca lucrul acesta sa fie rezultatul unor coincidente (...) Mie mi se pare ca sistemul de justitie in Romania nu e capabil sa functioneze ca un pendul in pozitia de echilibru, sa fie echidistant", a declarat presedintele Senatului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1404 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    si eu am semne de intrebare... (Vineri, 4 iulie 2014, 3:30)

    exilatul [utilizator]

    de ex.: cum se face ca o nulitate ca tine sa fie al 2 lea om in rom ( presedintele senatului )...sau cum se face ca rom e plina de pupin-uristi...sau de ce ma apuca greata de fiecare data cind citesc stiri despre j-gurile umane din politica romneasca,,
    • 0 (2 voturi)    
      'j-gurile umane din politica' (Vineri, 4 iulie 2014, 9:07)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      vrei sa insinuezi ca exista si altfel de indivizi in politica romaneasca ?

      nu sunt .
      • +3 (3 voturi)    
        adevarat (Vineri, 4 iulie 2014, 9:55)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Eu nu insinuez ,exista j-guri si intre cei ce comenteaza indiferent de tema si se baga mereu in seama pe acilea !!!!!! Lipsesti vreodata de undeva ??!!!
        • 0 (2 voturi)    
          mda... (Vineri, 4 iulie 2014, 12:59)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui asada

          sunt locuri din care lipsesc ...
          unde stai ?
  • +8 (8 voturi)    
    Brava Taricene.... (Vineri, 4 iulie 2014, 3:38)

    Lucky1 [utilizator]

    ...presedintele senatului, al doilea dupa presedintele tarii in stat, seful Institutiei legiuitoare a tarii nu are nici o jena sa dea cu bocancii sai jegosi in Justitie, in singura Institutie care, pe langa cea a Presedentiei, se bucura de pretuirea partenerilor euro-atlantici.
    Intre cuplul Voiculescu - Ponta, care te-a inscaunat pe inaltul scaun, si Justitia Romana ai ales, ca un pendul de echilibru echidistant ce te insinuezi, sa iei partea direct, golaneste varanului penal deja dovedit si condamnat.
    Trebuie sa-ti dai intai demisia din functiile detinute si mai apoi n-ai decat sa tii cu cine poftesti.
    • -2 (4 voturi)    
      logica ... (Vineri, 4 iulie 2014, 9:10)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      sa spui ca 3 oameni diferiti au depus plangere in acelasi moment ( dintre care unul e si arestat de ~2 ani ) ridica semne de intrebare .... da, ridica cateva , sunt coincidente ciudate ... asta nu inseamna ca a bagat nimeni 'bocancii' nicaieri ...

      aveti cateva expresii (toate plagiate exact de la bas) si le folositi la refuz ..in orice context .
      • 0 (0 voturi)    
        recunosc... (Vineri, 4 iulie 2014, 22:49)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        ... cuvantul varan nu apartine limbajului meu cotidian, este imprumutat ca termen definind monstruozitatea personajului-soparla la care face, de un timp, toata lumea referire.
  • +4 (4 voturi)    
    Vai ce " decalibrat " moral esti Caline (Vineri, 4 iulie 2014, 8:43)

    Plagarus [utilizator]

    Fostul manechin necheaza la comanda PSD-ului, precum poneiul roz infierat de patriotii A3santaj.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu mai exista biletul roz? (Vineri, 4 iulie 2014, 9:02)

    abel [utilizator]

    DNA ar trebui sa cerceteze biletelul . Poate ar mai fi de cercetat cate ceva la mirele reloaded Tariceanu....
  • +3 (3 voturi)    
    La puscarie ! (Vineri, 4 iulie 2014, 9:09)

    vali_s [utilizator]

    Stau cateodata si ma intreb cu ce reusesc sa-l manipuleze si sa-l controleze in halul asta pe Tariceanu.
    A depasit demult culmilele penibilului si al ridicolului, dar sa raspunda la comenzi asa repede .... nu am mai vazut asa ceva.
    Cred totusi ca este ceva destul de grav, altfel nu-mi explic cum se riduculileaza in halul asta un fost prim-ministru.
  • +3 (3 voturi)    
    saracul (Vineri, 4 iulie 2014, 10:01)

    asada [utilizator]

    Chiar nu exista nimeni in jurul individului care sa-i arate ca penibilitatea lui a inceput sa produca nu numai scarba ,dar si mila ???!!!! Cred ca lichelismul capata un nume nou -TARICISM.
  • +3 (3 voturi)    
    omul are dreptate (Vineri, 4 iulie 2014, 10:27)

    SergiuAnghel000 [utilizator]

    Asa ceva nu este coincidenta, este reactia celuilalt clan la atacurile furibunde ale clanului voiculescu.

    Dar, vorba ceea: ori suntem golani, ori nu mai suntem. Pai ce credeati ca aia vor sta cu mainile in san?

    Tariceanu mi se pare unul dintre cei mai infecti politicieni (nu ca ar fi vreunul ne-infect), ascuns in spatele unui discurs sforaitor, cu aura unui domn rafinat. Numai cand te gandesti ca a avut 5 neveste iti dai seama de moralitatea lui.

    Totusi, dupa ultimele evenimente, parca n-as vrea sa ii inchida gura lui voiculescu. Uite asa am mai aflat si noi unele lucruri. Daca-l matrasesc de tot, astialalti isi vor face de cap.
  • 0 (2 voturi)    
    daune morale presupun ca (Vineri, 4 iulie 2014, 13:45)

    __alex__ [utilizator]

    exista o morala a celui care face plingerea. Fiind vorba de Haznaua 3, plingerea e nefondata.