Antena 3 acuza o "propaganda fascista" la adresa sa, Mihai Gadea se declara monarhist iar Mircea Badea a ales doua porecle pentru Monica Macovei si Traian Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 8 iulie 2014, 0:12 Revista Presei | Radio TV


Antena 3 a acuzat, in emisiunea lui Mihai Gadea "Sinteza Zilei", existenta unei "propagande fasciste" impotriva sa. Intr-o emisiune in care a fost prezentata "dovada firii razbunatoare a presedintelui Traian Basescu, de-a lungul mandatelor sale la Cotroceni", si in care a fost invocat in special mitingul politistilor de la Palatul Cotroceni, cand s-a scandat "Iesi afara, javra ordinara", Mihai Gadea, care s-a declarat monarhist, a afirmat ca prin noul dosar al lui Dan Voiculescu se incearca de fapt "camuflarea" cazului Mircea Basescu - Bercea Mondial.

La inceputul emisiunii, Mihai Gadea a anuntat "o rasturnare de situatie in aceasta seara", afirmand ca judecatorii vorbesc "despre schimbarea incadrarii din spalare de bani, asa cum procurorii DNA stabilisera in dosarul telepatia (...) in tainurire" (in realitate, este vorba despre o solicitare a avocatului Gheorghita Mateut, n.r.)

"Este un drum ca de pe Everest in Sahara", a continuat Gadea, dupa care a adaugat ca nici tainuirea "nu e dovedita, insa e in mod evident o rasturnare spectaculoasa de situatie" si "s-ar putea sa fie un fel de avalansa".

In imaginile difuzate de Antena 3 au fost prezentate slide-uri pe care scria "Antena 3, sub sub asediul propagandei Basiste" sau "Basistii vor inchiderea Antenei 3", intercalate cu imagini cu Andrea Pora, Gabriel Liiceanu sau Cristian Preda.

Mihai Gadea a afirmat ca "propagandistii basisti au dat dovada de fascism" si a acuzat faptul ca "se incearca camuflarea" cazului Mircea Basescu.

In emisiune au fost invitate si Cristina Topescu si actrita Carmen Tanase, care au vorbit despre protestele din Piata Universitatii impotriva lui Traian Basescu.

In timpul emisiunii, Carmen Tanase a afirmat ca si-ar dori ca Romania sa fie condusa de regele Mihai, iar Gadea a replicat ca si el isi doreste acest lucru.

Intrebat de Carmen Tanase ce se poate face pentru asta, Mihai Gadea a raspuns: "Nu stiu, sa ne batem pentru asta (...) cu parlamentul Romaniei, care ar trebui sa faca spre exemplu un referendum".

La finalul emisiunii, a intervenit si Mircea Badea, care a afirmat ca din moment ce "propaganda basista" il numeste "babuin" iar Dan Voiculescu este denumit "varanul", va alege si el nume de animale pentru Traian Basescu si Monica Macovei.

"Daca ii spun doamnei Macovei scroafa, sau dl Basescu bou, s-ar putea sa existe niste conotatii negative", asa ca ii va denumi ce cei doi "scoancsa" si "macacul".

"Daca varan e ok, de ce nu ar fi ok macac?", s-a intrebat el, acuzand faptul ca "propaganda basista spera sa se inchida procesul astazi".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6686 vizualizari

  • +7 (25 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 8 iulie 2014, 0:25)

    NL [anonim]

  • +18 (26 voturi)    
    ... (Marţi, 8 iulie 2014, 0:27)

    rocknum [utilizator]

    M Badea...
    daca varanu' o sa ajunga la zdup, tare mi-e ca tu o sa ajungi la tomberon
    La fel si cu Gâdele

    I se potriveste de minune acest nume... seara de seara executa mediatic pe cate un incomod al clanului Voiculescu :))
    • -10 (14 voturi)    
      se potrivesc poreclele (Marţi, 8 iulie 2014, 7:35)

      Aiko10 [utilizator] i-a raspuns lui rocknum

      Poreclele pe care le-a ales Badea sunt foarte bune si se potrivesc de minune.
      • +3 (5 voturi)    
        bineinteles ca se potrivesc! (Marţi, 8 iulie 2014, 14:14)

        Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui Aiko10

        se potrivesc cu nivelul de dezvoltare mentala al lui Mircea Badea! Si al celor care se uita la el si il apreciaza. Cum sa nu se potriveasca?
        Acuma, daca te gandesti mai bine, cu toate maimutarelile lui, nu pare ca si cum Badea s-ar fi uitat indelung in oglinda pana sa gaseasca porecla asta? Macac! Nu il descrie perfect? E suficient sa ii urmaresti o emisiune si iti dai seama ce porecla buna si-a gasit...
        Totusi, cine din anturaj i-a inspirat cealalta porecla?
  • -12 (24 voturi)    
    nu e bine, domnu' hn, nu e bine (Marţi, 8 iulie 2014, 0:59)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Stiam ca antena 3 e non-grata pe aici. De ce ne dati astfel de informatii? Noi, cititorii de hn, sintem arsi dupa stirile de la b1 si irealitatea tv... Hai, sa le auzim!
    • +10 (20 voturi)    
      Tu nu esti cititor hn.. (Marţi, 8 iulie 2014, 4:49)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      ...esti doar un avid consumator de latrine, care vine pe-aici din cand in cand sa-si lase secretiile "intelectuale". Adica un fel de skunk, pe engleza.. sau mai simplu si popular, dihor.
      • -1 (3 voturi)    
        et alii...multi, dar... (Marţi, 8 iulie 2014, 19:07)

        Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Griji, ca eu nu mi-am pierdut inca vremea sa te psihanalizez pe mata... pina una alta presupun ca te prenumeri la et alii
    • +7 (17 voturi)    
      Eminescu (Marţi, 8 iulie 2014, 6:24)

      tofu [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      Cum nu vii tu, Tepes doamne, ca punând mâna pe ei, Sa-i împarti în doua cete: în smintiti si în misei, Si în doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni, Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni!

      E mai usor in 2014, smintitii = miseii = PSD+PC
      • -1 (3 voturi)    
        Eminescu reciclat si ecologic, brava (Marţi, 8 iulie 2014, 19:03)

        Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui tofu

        un Eminescu din soia, presupun...
  • +10 (16 voturi)    
    asta zic comunistii cand ii doare! (Marţi, 8 iulie 2014, 6:20)

    tofu [utilizator]

    'fascisti', 'legionari'.
    Atat ii duce capul, Dzeu sa-i ierte, ca eu nu am de gand sa-i iert. Si putin la fel zicea: fascistii din Ucraina, bla, bla. Macar sa fie mai originali ca Putin, dar sunt prea prosti...
  • +8 (12 voturi)    
    latrina 3 (Marţi, 8 iulie 2014, 9:38)

    nash pandelica [utilizator]

    da in fiert.
    o fi caldura ?! :)

    e asa, o frenezie, in ultima vreme, la latrina.
    pana si ciubuca pare mai dezghetzat, mai scos din somnolenta sa.. in expectativa. :)

    sa fie magia avocatului habarnam mondialul, sau o fi vantul dinspre curtea de apel, cel care imprastie duhoarea de la latrina ?!

    daca patronul este pregatit pentru orice, baietii sunt dispusi la orice...

    faceti'va rost de popcorn si bere rece, ca circurile sunt in toi.
    vom vedea multe, cum se asteapta orbul.
    vom auzi si mai multe, sare si surdul.
    caci se vor spune foarte multe, completa mutul.
  • +2 (2 voturi)    
    He he (Marţi, 8 iulie 2014, 15:08)

    aiureantramvai [utilizator]

    Am rugat 4 copii din vecini, sa comenteze poreclele date de badea. Cel de 2 ani a ras cu pofta ("macac, hahaha, macac!!!"). Cel de 4 ani a intrebat, serios fiind, cine-i Traian Basescu. Cel de 6 ani a intrebat, tot serios fiind, ce-i ala macac. Cel de 8 ani a intrebat cine-i badea.