Emil Hurezeanu: Victor Ponta a fost descoperit in timpul unui concurs organizat de Pro TV

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 9 iulie 2014, 19:28 Revista Presei | Radio TV


Jurnalistul Emil Hurezeanu a povestit, in cadrul unei emisiuni difuzate de Digi24, despre modul in care s-au cunoscut Victor Ponta si Adrian Sarbu. Potrivit acestuia, s-a intamplat in urma unui concurs organizat de ziaristul Mihai Tatulici si postul de televiziune Pro TV, legat de aderarea Romaniei la NATO.

"Dl Tatulici imi prezinta cativa tineri invingatori intr-un concurs care se numea "Are sanse Romania sa intre in NATO?". Primul dintre ei, un tanar slabut, cu ochelari - dar cu amandoua lentilele, nu ca dl Voiculescu -, cu acnee tardiva pe obraz, dar inteligent, viu, foarte politicos. Noi eram cativa in fata avionului, ciocneam pahare pentru semiesec sau pentru reusita - dl Nistorescu, dl Horia Alexandrescu, dl Sorin Rosca Stanescu, dl Ficeac... Acest tanar aproape ca ne lua autografe", a povestit Emil Hurezeanu.

"Tanarul aspirant la concursurile Pro TV rasplatit cu un premiu si cu transportul acesta gratuit in capitala NATO se numea Victor Ponta. Atunci a fost descoperit Victor Ponta, atunci a intrat in viata publica, castigatorul unui concurs la Pro TV. Banuiesc ca se cunoaste de multa vreme cu dl. Sarbu", a adaugat Hurezeanu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17023 vizualizari

  • +15 (25 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 9 iulie 2014, 20:00)

    tenere [anonim]

  • +19 (21 voturi)    
    Victor Ponta a aparut in anul 2002 (Miercuri, 9 iulie 2014, 20:15)

    dumitrica [utilizator]

    Victor Ponta a aparut la televizor in anul 2002 ca invitat al unui moderator, remarcindu-se inca din primele minute ca vorbind excepțional de bine.
    Dupa citeva emisiuni, probabil acelasi moderator, a spus: "Va amintiti de tinarul pe care vi l-am prezentat acum ceva timp. S-a facut remarcat de catre primul ministru si a ajuns seful corpului de control al acestuia". In realitate Ponta in cunostea de multi ani pe Adrian Nastase care nu il remarcase de la televizor asa cum dadea moderatorul de inteles ci, cel mai probabil, il trimesese la acea prima emisiune TV ca sa aiba pretext sa-l numeasca seful corpului de control pe motiv ca s-a afirmat la televizor.

    Inca de la intiia emisiune am constatat ca Ponta are sanse sa devina cel putin ministru. Inaintea sa, pe Geoana si Iliescu ii remarcasem, din prima, vorbind asa bine.

    Nu au trecut insa citeva aparitii TV si a devenit clar ca tinarul Ponta este un gunoi. Imi aduc aminte ca la un moment dat, era 2002 sau 2003, cineva a dat telefon in mijlocul unei emisiuni cu Ponta si a spus: "Mi-am auzit numele citat intr-un dosar. De ce sunt acolo pentru ca nu am nici o legatura cu faptele. Este ca si cum cineva ar fi intr-o statie de tramvai la 100 de m de locul unde s-a produs un eveniment rutier si fiind vazut i s-a scris numele in dosarul accidentului desi acesta nu avea nici o legatura cu cele intimplate".
    Din cite imi amintesc respectiva persoana fusese trecuta in dosar doar ca Ponta sa-i faca pe plac lui Adrian Nastase.
    • +17 (17 voturi)    
      banii, urmareste banii (Miercuri, 9 iulie 2014, 22:57)

      dece [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      cum zice americanu': urmareste banu!
      cine oare ii facea contabilitatea lui bombo si danei?!
      cine era tanar procuror, dornic de afirmare, dar total insipid in viata publica?
      cui i-a fost dom' profesor indrumator la drept? :)
  • +26 (26 voturi)    
    Nefericiții (Miercuri, 9 iulie 2014, 20:23)

    Alex Danila [utilizator]

    Băi frate, nu puteau nefericiții ăștia să-l lase nedescoperit, acolo unde era el în durerea lui?
  • +2 (2 voturi)    
    in ghilimele. (Miercuri, 9 iulie 2014, 21:00)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    .
  • +16 (16 voturi)    
    nu puteati (Miercuri, 9 iulie 2014, 21:09)

    Manes [utilizator]

    sa-l fi lasat dreaqului acolo?
  • +15 (15 voturi)    
    Credeam ca-i " acoperit " bietul Tituletz ! (Miercuri, 9 iulie 2014, 21:28)

    Plagarus [utilizator]

    As a Chinese proverb says: ''I can point to the moon, but I cannot make you see. ''
    Din interviul la CNN al domnului Dr. ponta
    Q=>jurnalista care l-a intervievat l-a pus pe premier în situaţia de a preciza şi cum va face "astfel încât corupţia să nu mai fie o problemă în România".
    A=>"Am avut şansa sa fiu cel mai tânăr prim-ministru din Europa. Poate voi avea şansa să fiu cel mai tânăr preşedinte din Europa. Cred că guvernarea mea a arătat că democraţia proeuropeană este calea cea bună în regiune", a divagat Ponta.
  • +19 (19 voturi)    
    știe Hurezeanu ce știe (Miercuri, 9 iulie 2014, 21:49)

    corvus coraX [utilizator]

    doar i-a ciugulit din palmă lui Bombonel. Amândoi unși cu toate alifiile (fără niciun fel de apropo)
    • +18 (18 voturi)    
      corect (Miercuri, 9 iulie 2014, 22:31)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      E suficient sa citesti numele cu care se insotea ca sa-ti dai seama cine e: SRS, Ficeac, Nistorescu, Tatulici...
      Nu stiu cum a lucrat la Europa Libera.
      • +8 (8 voturi)    
        poate (Joi, 10 iulie 2014, 4:54)

        vezi [utilizator] i-a raspuns lui igorashu

        sub acoperire ;-) :D
      • +11 (11 voturi)    
        ?! (Joi, 10 iulie 2014, 8:11)

        corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui igorashu

        cine știe și la Europa Liberă ce rol o fi jucat. tare mi-e teamă că avea și un alt job...
  • +8 (8 voturi)    
    tot plagiator si mincinos ramane... (Joi, 10 iulie 2014, 10:25)

    ..13 [utilizator]

    Este cumva concurs cum de a fost descoperit si propulsat un mincinos?

    Mai bine sa ne bucuram de cel/cei care o sa-i puna piedica definitiva plagiatorului.

    #JosPonta
  • +2 (2 voturi)    
    "Mare descoperire !"... (Joi, 10 iulie 2014, 14:03)

    John M. [utilizator]

    Unde dra ii gasiti pe astia care-s o piaza rea pentru natiunea romana?!