Dragnea sustine ca 90% din voturile de pe listele suplimentare au fost pentru Iohannis. De unde stie presedintele executiv al PSD cum au votat turistii electorali?

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:19 Revista Presei | Radio TV


Vicepremierul Liviu Dragnea a afirmat miercuri seara, la B1 TV, ca peste 90% din voturile de pe listele suplimentare din Teleorman au fost pentru Klaus Iohannis. Dragnea nu a precizat de unde stie cum au votat turistii electorali, in conditiile in care votul e secret.

Acesta a sustinut ca "in Teleorman brusc niste oameni au venit sa voteze cu Iohannis.

"Cei care au votat pe liste suplimentare peste 90% au votat cu Iohannis", a afirmat Liviu Dragnea.

Acesta s-a plans ca "pe liste suplimentare au fost foarte multe voturi" dar a promis ca in PSD o sa fie "mai atent" in turul II al alegerilor prezidentiale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6440 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:28)

    qwerasdf [anonim]

    • -2 (16 voturi)    
      mare e gradina ta Doamne! (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 21:34)

      Blackhawk [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Deci PSD-ul a platit oameni care sa voteze Iohannis... Am inteles, e clar!
      • +3 (9 voturi)    
        deci postul tau e cretin (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 22:11)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Blackhawk

        Am inteles ,e clar....
        • -4 (4 voturi)    
          cine vorbeste despre plagiat... (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 22:16)

          Blackhawk [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

          ...tu nu esti in stare sa scrii nici 3 cuvinte fara sa plagiezi.

          Iar singurul cuvint pe care nu-l plagiezi este "cretin". Foarte original! :-)
      • +6 (6 voturi)    
        si tu ai sarit gardul (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 22:45)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Blackhawk

        nenea, NIMENI nu stie cum au votat oamenii aia, NIMENI. cand Dragnea spune asta ar fi trebuit sa va dati seama ca oamenii din PSD mint cum respira, orice spun ei spun pt a face o propaganda, pt a face prostii sa creada ce vor ei. tu ai crezut, se pare.
      • -2 (4 voturi)    
        de ce are dreptate dragnea: (Joi, 6 noiembrie 2014, 0:35)

        Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui Blackhawk

        Victor Ponta: 57.92%
        Klaus Iohannis: 23.24%
        Monica Macovei: 1.49%
        C.P. Tariceanu: 3.20%
        Elena Udrea: 3.84%
        nu vi se pare mare diferenta dintre oamenii dreptei? scorul foarte mare al lui Iohannis comparativ cu Macovei sau Udrea?
        chiar si raportul Ponta/Iohannis e foarte mic pt ca turistii sa fi votat cu Ponta, ar insemna ca in realitate in Teleorman scorul ar fi fost mult mai strans, ceea ce e putin probabil
        • 0 (0 voturi)    
          ai logica de ratza (Joi, 6 noiembrie 2014, 14:24)

          gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

          nenea, nu stie nimeni care-i adevarata pondere a votantilor din TR. Stii tu cu siguranta ca Ponta e votat pe bune de 58% ? Daca adevarul e ca Ponta are doar 40% de sustinatori din TR (media tarii) ce faci? de unde sunt cele 18% de procente in plus? Eu nu zic ca asta e adevarata cifra ci doar ca NIMENI nu poate face demonstratii logice pe tema asta. Oricine incearca sa demonstreze ceva cu cifre dovedeste o ignoranta si incompetenta crasa dpdv al gandirii logice, nu stim cifrele reale deci nu poti trage niciun fel de concluzie, orice concluzii am trage ar fi bazate pe prespunpuneri venite din putul gandirii de burta (inclusiv presupunerea ta daca diferenta e mare intre Iohannis si macovei atunci inseamna ca Iohannis a furat)
      • 0 (0 voturi)    
        Dl. Dragnea ne explica... (Joi, 6 noiembrie 2014, 20:09)

        Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui Blackhawk

        ...acum ceva timp cum a dat PSD o ordonanță de urgență - cea privitoare la migrația politică - de care va beneficia PMP.
        Deci nu trebuie să ne mire un astfel de altruism.

        E ciudat că domnia sa știe cum au votat unii și alții. Prin urmare, poate fi bănuit de implicare.
  • +10 (10 voturi)    
    hai sa ne gandim (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:33)

    thatchme [utilizator]

    ce vom face cu televiziunile antena, rtv si tvr1 dupa Decembrie ? Ce vom face cu partidele si cu securitatea lui Maior? Degeaba i-a laudat Basescu.
  • +4 (6 voturi)    
    demonstratii in tara (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:38)

    thatchme [utilizator]

    se vor organiza cu voie de la politia lui Ponta. Si el a cerut voie cand a dat lovitura de stat in 2012.
  • +1 (1 vot)    
    recunoaște că a trimis (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:45)

    timp tamp [utilizator]

    Să voteze cu adversarul lui ponta pe carę
  • +2 (2 voturi)    
    Se stie pentru ca (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:50)

    gheorghe12 [utilizator]

    softul care colecteaza si numara voturile este furnizat de cativa ani la rand de TeamNet prin intermediul a diverse firme din club
  • +7 (7 voturi)    
    asa'i (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:52)

    nash pandelica [utilizator]

    dragnea nu poate sti cum au votat cei de pe listele turistice.
    totusi, el stie cum trebuiau sa voteze turistii ! :))

    totusi, daca iei in consideratie ca voturile din basarabia si din raspandiri au fost contabilizate pe liste suplimentare, e normal sa faca o presupunere destul de aproximativ exacta :))
  • +2 (2 voturi)    
    atentiesi la fraudarea din tara (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 20:58)

    fit [utilizator]

    Atentie la stampilele si cabinele de vot din sectiile din tara. Vor fi putine, asa ca in diaspora. pentru ca unele din stampile vor fi la plimbare, pentru fabricat voturi pentru Ponta. Eu si acum ma intreb de ce nu erau decat trrei stampile in clasa in care am votat, desi erau vreo sase mese cu strazile...
  • +5 (5 voturi)    
    Cati bani din bugetul statului ati risipit pentru (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 21:05)

    ty [utilizator]

    camapnia lui ponta?
    Daca stie pentru cine au votat turisti electorali stie si cam cati au fost, stie si cati bani au cheltuit pentru pomenile electorale
    Noi stim doar cine va plati pentru aceste pomeni.
  • +5 (5 voturi)    
    Asta ne crede prosti !? (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 21:08)

    Un turist [anonim]

    facem un calcul:
    184.510 voturi in TL din care
    42.894 la KJ

    20.767 voturi suplimentare din cele 184k, ar rezulta
    18.000 voturi asa zis false pt KJ pe liste suplimentare.

    deci undeva 23000 voturi 'pe bune' pt KJ in TL pt ca asa a zis dragnea ?! - restul ar fi false...
    Pai atunci sa lase organele de ancheta sa ia la puricat listele suplimentare.
    Mi se pare mie, sau dragnea are vise fierbinti?
    Categoric, pt turul 2 trebuie observatori independenti cu echipamnet de inregistrare foto/video la fiecare sectie!!!
    • 0 (0 voturi)    
      mare adevar... (Joi, 6 noiembrie 2014, 0:05)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Un turist

      da unde gasim atatia ?
  • +2 (2 voturi)    
    Nu ştie, (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 21:09)

    Matrix-4 [utilizator]

    dar şi minciuna-i vorbă, nu-i aşa?
  • +4 (4 voturi)    
    hotii (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 21:42)

    Ion din Ilidia [anonim]

    Dragnea treebuie sa dea cu subsenatul pentru chestia asta. Daca stie inseamna ca "ai lui" au pus voturile si le-au numarat, ca doar votul e secret, nu!?
  • +4 (4 voturi)    
    Fumigenă (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 21:57)

    CititorulComentator [utilizator]

    Trebuie să țină mințile uslamiștilor ocupate cu ceva până la turul doi...prostii de-astea prind bine la publicul țintă.

    Cum de nu dă vina nimeni pe Băsescu? lol
  • +3 (3 voturi)    
    Minciuni (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 22:13)

    GeorgeMiron [anonim]

    Nu se poate stii cum au votat cei de pe listele suplimentare!! Toate voturile merg in urna, la fel si cele de pe listele permanente! Sunt amestecate si nu ai cum sa stii cine si cum a votat...
  • +2 (2 voturi)    
    mortii iau spus (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 22:48)

    LazarGheorghe [anonim]

    Cine credeti ca ia spus cum au votat navetistii nimeni altii decat mortii .
    Ai dracului navetisti nu s-au dus in ardeal s-au dus in fiefurile rosilor sa-l voteze pe Johanis si i-au aratat lui dragnea cu cine au votat de aceia nu i-au batut nimeni . Parca nu erai asa mincinos ca micul albanez ponta care vrea sa-i uneasca si sa-i crestineze pe romani. Mai stiu un preot penticostal sau nu stiu din ce secta (gadea) care ii crestineaza in fiecare seara pe cei care se uita la antena lui voiculescu oare si pe el l-ai convertit de nu mai vrea sa iasa din inchisoare desi populatia moare de dorul lui. Poate da domnul si te trimite acasa mumificat..
  • +1 (1 vot)    
    si restul... (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 22:51)

    Draky [utilizator]

    Aaaa, si restul de 110% au votat, ghici cu cine?
  • -1 (1 vot)    
    Cum de unde? (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 22:53)

    Gigi Kent [utilizator]

    De la Blaga. Care a zis ca au votat cu PSD-ul....
  • +4 (4 voturi)    
    Vrajeala (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 23:12)

    Caracaleanu [utilizator]

    Vrajeala a la taran betiv priponit peste noapte in guvern...voturile erau pentru Monica Macovei...le-o pune in curand :)
  • 0 (0 voturi)    
    manipulare ieftina (Miercuri, 5 noiembrie 2014, 23:56)

    pragmatism [utilizator]

    Si proasta aia de Puscalau ...de ce nu l-a intrebat de unde stie???? Au intors si astia de la B1 armele si au o atitudine pro mitoman!!! Mi-e greatza!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Dragnea te-a luat gura pe dinainte !!! (Joi, 6 noiembrie 2014, 9:33)

    andreesanu [utilizator]

    Asemenea declaratii te pun sub lupa !!!,cind ai vazut listele,cind ai avut timp sa faci verificare ,cum de stii care cu cine a votat cind votul este secret ???.
    Parchetul general de ce nu se auto sesizeaza pe aceasta declaratie a lui Dragnea ???.