Tariceanu, despre o eventuala candidatura la prezidentialele din 2019: Nu mi-am pus problema inca

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 31 ianuarie 2018, 23:06 Revista Presei | Radio TV


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Presedintele Senatului, Calin Popescu-Tariceanu, spera ca alegerile prezidentiale din 2019, cursa in care nu s-a decis daca se va inscrie, sa fie decise doar de electorat, potrivit Agerpres.

Intrebat miercuri la Romania TV daca va fi contracandidatul presedintelui Iohannis in 2019, Tariceanu a raspuns: "Nu mi-am pus problema inca, pentru ca pana atunci mai avem alte scadente electorale mai importante si avem o agenda politica si de guvernare care ne acapareaza toate energiile".

Referitor la corectitudinea viitorului scrutin prezidential, Tariceanu a spus: "Nu am convingerea ca sistemul a incercat sa influenteze numai alegerile din 2009, parerea mea este ca si alegerile din 2014 au suferit o distorsionare a rezultatului. Sper sa nu mai fie (in 2019 - n.r.), dar sistemul nu doarme. Dupa cum vedeti, ei considera ca noi suntem niste naivi si credem ce spun ei".



















1043 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Dream On (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 23:16)

    un domn [utilizator]

    Pe 14 ianuarie 1971 Led Zeppelin lansa Stairway To Heaven......
  • +7 (7 voturi)    
    Poate in Paviania (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 23:17)

    billy34 [utilizator]

    cu mantie si tichie...
  • +5 (5 voturi)    
    mda (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 23:18)

    Dedalus [utilizator]

    "Avem o agenda politica si de guvernare care ne acapareaza toate energiile"

    Domnilor Tariceanu (ca vorbirati la plural) - chiar toate energiile vi le acapareaza? Nu va ramane nicio energie, asa, de samanta?

    Va trebui sa va hotarati care dintre domnile voastre, domnilor Tariceanu, va candida, pentru ca Romania are doar un presedinte.

    Si incercati sa mai eliberati din energii.
  • +7 (7 voturi)    
    probabilitati (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 23:36)

    Mos Andrei [utilizator]

    Daca se pune problema de ce ar face Tariceanu in 2019, cum ar fi sa ia in calcul si o sentinta definitiva de marturie minicinoasa? Pare mai posibil decat prezidentialele...
  • +4 (4 voturi)    
    Asta ne mai lipseste, (Joi, 1 februarie 2018, 8:40)

    Rescator [utilizator]

    Ca in rest le avem pe toate-un om al Moscovei si pe
    deasupra profund corupt la Cotroceni.Piei satana!
  • +2 (2 voturi)    
    a (Joi, 1 februarie 2018, 9:58)

    adrian67 [utilizator]

    Asta s-a ramolit prea devreme. E deja penibil in gandire. Apropo, l-ati vazut cum merge? Nu misca bratele, e ca o maimuta. CNCD nu te autosesizezi?
  • +2 (2 voturi)    
    In 2014,Ponta a castigat alegerile (Joi, 1 februarie 2018, 10:31)

    Grandgousier [utilizator]

    Doar in puscarii.In rest,a fost o distorsiune totala.A doua zi,cunoscuti de-ai mei stateau la coada la vot in Canada,numa' asa,de-ai dracu',cu sampania in punga!
    • +3 (3 voturi)    
      haha da (Joi, 1 februarie 2018, 11:01)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui Grandgousier

      Si eu am stat 3 ore si ceva la coada la Munchen cu copilul de 1 an in brate (la coada speciala pentru cei cu copii si gravide)
      Cand am vazut rezultatele am ras cu lacrimi imaginandu-mi ce e in sufletul mitomanului care crezuse ca este presedinte si a luat 35%
  • 0 (0 voturi)    
    baba (Joi, 1 februarie 2018, 13:24)

    Ilidia [utilizator]

    Baba Floarea si-ar scuipa-n san , s-ar inchina si-ar zice "D-ne fereste"...
  • 0 (0 voturi)