Codrin Stefanescu, dupa declaratia lui Tudorel Toader: Toata tara astepta niste concluzii ferme. Suntem pusi in situatia de a spera ca saptamana viitoare va face ce trebuie

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 15 februarie 2018, 19:43 Revista Presei | Radio TV


Codrin Stefanescu
Foto: Captura Antena 3
Secretarul general-adjunct al PSD, Codrin Stefanescu, s-a aratat dezamagit de scurta declaratie de presa facuta joi de ministrul Justitiei, Tudorel Toader, cu privire la activitatea DNA, DIICOT si Ministerul Public, afirmand la Antena 3 ca "toata tara astepta niste concluzii ferme" din partea ministrului, dar ca spera ca "saptamana viitoare va face ce trebuie".

"Toata tara astepta niste concluzii ferme si corecte, dupa toate mizeriile si abuzurile, toata Romania astepta ceva si s-a amanat. Eu sper ca va avea un happy-end in Parlament. Suntem pusi in situatia de a spera ca saptamana viitoare va face ce trebuie", a spus Codrin Stefanescu in emisiunea "100 de minute" de la Antena 3.

Minstrul Justitiei, Tudorel Toader, a amanat din nou deznodamantul privind decizia sa in cazul sefiei DNA, anuntand joi, intr-o scurta declaratie de presa, ca va prezenta joia viitoare "continutul si concluziile raportului cu referire la activitatea DNA".

Codrin Stefanescu ii ceruse luni lui Tudorel Toader sa ia masuri, dupa acuzatiile lansate la adresa procurorilor DNA de Mihaiela Moraru Iorga si de fostul deputat Vlad Cosma. "Tudorele, fa ceva ca nu se mai poate, lucrurile au ajuns la paroxism", a spus Stefanescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3920 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Clovn Trist Suin Codrin (Joi, 15 februarie 2018, 19:46)

    un domn [utilizator]

    Nici sare..nici piper
  • +4 (4 voturi)    
    ba... (Joi, 15 februarie 2018, 19:53)

    liviu_ [utilizator]

    nu tu si pretinii tai urlati de "prezumtia de nevinovatie"?!

    gandesti fix cu ce seamana capatzana ta!
  • +2 (2 voturi)    
    da, ce trebuie (Joi, 15 februarie 2018, 19:59)

    falcoind [utilizator]

    întrebarea e pentru țara sau pt gașca de hoți.
  • +3 (3 voturi)    
    adica trimite la Jilava (Joi, 15 februarie 2018, 20:02)

    linarel [utilizator]

    bravo..... a venit echipamentul sponsorului Jilava pt voi
  • +4 (4 voturi)    
    Incredibil... (Joi, 15 februarie 2018, 20:02)

    sanchez [utilizator]

    Pe astia, ("ciuma rosie"), daca-i scuipi zic ca ploua.
  • +3 (3 voturi)    
    Despre care "toata tara" (Joi, 15 februarie 2018, 20:03)

    Bazil [utilizator]

    vorbesti bai cap de ...la? Eu sunt de acord ca toti politicienii din haita ta sa isi faca un stat al lor pe teritoriul actual al judetelor teleorman si olt. Sa se retraga acolo toti coruptii cu averile lor dubioase si sa se separe de restul Romaniei. Sunt convins ca nu va plange multa lume dupa voi.
  • +2 (2 voturi)    
    oare in sfarsit .... (Joi, 15 februarie 2018, 20:08)

    sareta [utilizator]

    Zici ca TOATA tara asteapta concluzii ??Eu cred ca te-ai inselat amice ! Toata tara a inteles rolul pungasilor in "festivalul anticoruptie " .Tara asteapta sa fie priponiti "prietenii " tai ,milionari prin transpiratie si nicidecum prin coruptie .Din pacate DNA -ul cam trage de timp uneori , ca si unii magistrati de altfel .Toata tara asteapta sa afle DE CE ?
  • +2 (2 voturi)    
    Auzi,mai Fantomas,oare... (Joi, 15 februarie 2018, 20:09)

    gigiN [utilizator]

    ..."concluziile ferme"inseamna ca absolut totul trebuie sa fie exact asa cum vrea gasca voastra de hoti si de escroci ? Sper sa nu iti placa rezultatul !!!
  • +6 (6 voturi)    
    Corect,tot mapamondul asteapta sa rada de voi (Joi, 15 februarie 2018, 20:14)

    Plagarus [utilizator]

    Dragoste vesnica doar din partea interlopilor si a pegrei politice romanesti.
  • +2 (2 voturi)    
    Oare!!! (Joi, 15 februarie 2018, 20:34)

    florian3619 [utilizator]

    Stimate Codrine, vezi ca nu astepta nimeni sa se dea in stamba TT. Poate ca participarea la seminar va duce si la regenerarae sa morala. Tu ar trebui sa renunti la fixatia ce o ai. Capul tau ramane de cauciuc.
  • +3 (3 voturi)    
    'saptamana viitoare va face ce trebuie'...demisia (Joi, 15 februarie 2018, 21:14)

    Kivek [utilizator]

    saptamana viitoare va face ce trebuie....va lua un ak si va curata PSD dupa care isi va face sepuku. sa speram
  • +7 (7 voturi)    
    Poti sa astepti tu pan' ti-o creste parul, (Joi, 15 februarie 2018, 21:15)

    scaraotchi [utilizator]

    baiatul asta, Todiras a invatat chestii noi cat a stat in Japonia si nu are de gand sa dea "vrabia din mana pentru cioara de pe gard !" ...!
    Prevad ca asteptarea se va prelungi pana la "sfantul astepta" iar de atunci in colo doar mama dracului va mai poate scapa de mania populara...!

    Vorba lui Vantu:" construiti puscarii, nu irositi timpul ...!"
  • +5 (5 voturi)    
    Si eu ma astept .... (Joi, 15 februarie 2018, 22:15)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ....la multi ani cu executare ptr toti latraii de pe halena 3 si guita tv
  • +8 (8 voturi)    
    Esti pe faras,Stefanescule (Joi, 15 februarie 2018, 22:17)

    Grandgousier [utilizator]

    Dupa congres vei fi trecut la "discutate si uitate".
  • +4 (4 voturi)    
    comentariu (Joi, 15 februarie 2018, 22:25)

    Mucki [utilizator]

    Si cam ce "trebuie" sa faca?...
  • +3 (3 voturi)    
    "va face ce trebuie", (Joi, 15 februarie 2018, 22:46)

    dinfranta [utilizator]

    adica ii da o comanda politica. Adica ceea ce nu are dreptul sa faca. Ilegal, dar nu se jeneaza. Apoi vine Drac-nea si-l mustra blind pe C.S., ca-si "depaseste atributiile", adica el, Drac-nea, e baiat cinstit care respecta separatia puterilor in stat. Transmite altul avertismentul, el se spala pe miini.
  • +6 (6 voturi)    
    Codrin asta n-are nici un dosar ??????? (Joi, 15 februarie 2018, 22:49)

    cartofil [utilizator]

    Nu de la DNA, de la DIICOT, ca el se are bine cu interlopii. De unde, un individ fara o meserie definita, si-a facut o avere impresionanta ???? ANI nu spune nimic ??? Adica cum, nu esti angajat nicaieri, n-ai nici o afacere, nu ai nici macar o leafa de bugetar, ca Dragnea, si totusi ploua cu bani peste tine ????
  • +1 (1 vot)    
    Stefanescu... (Joi, 15 februarie 2018, 23:23)

    blackarrow [utilizator]

    e o mizerie politica , care cred ca se va insela , TT nu va face " ce trebuie " . Stie el de ce...
  • +3 (3 voturi)    
    Am impresia ca... (Vineri, 16 februarie 2018, 1:41)

    paonipao [utilizator]

    Tudorel se cam ascunde de voi Codrine!
    Aplica si el tactica aia cu piciorul in ghips...

    Tudorel nu-i prost sa se afunde in treaba asta cu luarea justitiei “pe persoana fizica” de catre Dragnea...
    Este doar o puslama caruia ii place sa aiba si el niste beneficii ...
  • +3 (3 voturi)    
    cordeline (Vineri, 16 februarie 2018, 1:43)

    Filbert [utilizator]

    Nu numai toata tara ci si aia de pe Marte care-s cu ochii beliti pe sediul din Kiseleff si-s cu fitilul cam scurt.
  • +1 (1 vot)    
    un prost arunca o piatra (Vineri, 16 februarie 2018, 5:31)

    clencix [utilizator]

    Cainii latra, caravana trece, plimba ursul, nu mor caii cand vor cainii, nu tot ce zboara se mananca, prostia cu drobul de sare, i se raceste gura degeaba, capra raioasa sta cu coada in sus, un prost arunca o piatra in balta si mai multi destepti se caznesc sa o scoata, iar prostul zice de ceilalti sa sunt prosti. Hotii fura si rad de cei care nu-i prind.