Daea: Eu niciun cuvant nu-l scot gresit din gura. Sunt un om stapanit, venit din aluatul pamantului

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 4 martie 2018, 19:03 Revista Presei | Radio TV


Petre Daea
Foto: Hotnews
Ministrul Agriculturii, Petre Daea, a spus la Antena 3 ca "eu nu scoat niciun cuvant gresit din gura" si ca "nu-l fac de dragul dragului sau de o emotie temporara" comentand amuzamentul creat in sfera publica pe seama iubirii sale pentru oaie.

"Au venit la mine cei care ma piloteaza, cei care imi tin evidenta iesirilor din media. Sunt un om stapanit, venit din aluatul pamantului si stiu cum sa ma comport in acest mediu din care am izvorat. Eu sunt stapan pe mine si stiu ce fac. Eu niciun cuvant nu-l scot gresit din gura. Nu-l fac de dragul dragului sau de o emotie temporara", a declarat ministrul.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2195 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    "Daea n-are ursul coada !'' (Duminică, 4 martie 2018, 19:15)

    scaraotchi [utilizator]

    Pentru ca si-a mancat-o dracu' ,dupa ce a urmarit "cuvantarile" acestui campion la limba de lemn...!
    • +2 (4 voturi)    
      E un om stapanit de Dragnea, (Duminică, 4 martie 2018, 20:11)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      stie el cine-l stapaneste.
    • -8 (10 voturi)    
      Macar în limba aia de lemn (Duminică, 4 martie 2018, 20:21)

      asistat [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      intelegem ce zice, spre deosebire de isteții ale căror inepții scrise din ură sau prostie, nu au nici o noimă...
      • +1 (1 vot)    
        Daca spui tu, asa o fi...! Hai sa (Duminică, 4 martie 2018, 22:33)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        analizam o "mostra'':

        https://www.youtube.com/watch?v=rSMtBH7-Rbw
  • +10 (12 voturi)    
    da singurul tau bit (Duminică, 4 martie 2018, 19:50)

    pb80tm [utilizator]

    e pe psd si e tot ce conteaza. restul magistralei e in inalta impedanta.
  • -4 (10 voturi)    
    eu (Duminică, 4 martie 2018, 20:08)

    savatuf [utilizator]

    chiar il admir pe acest individ si nu ma refer la originalitate ci cat il admira taranii si implicit fermierii, cei din orase nu se pun . Ce a gresit ,poate partidul dar asta e alta discutie. Oricum admir modul original de exprimare, intr o zona ce nu presupune mult umor si imagintie.
    • +4 (4 voturi)    
      Am inteles din comentariu (Duminică, 4 martie 2018, 22:27)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

      ca apreciezi un dobitoc, apoi, iti vad si nickname-ul... Si nu sunt microbist!...
    • 0 (0 voturi)    
      o luat si el oaia in brate (Luni, 5 martie 2018, 9:13)

      pb80tm [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

      in speranta cuceriri electoratului de ciobani. dar si ei rad pe la colturi si fac bancuri cu el dupa ce pleaca.
      aa si mai sunt si alte genuri de tarani care nu le au cu oile aia cu graul, porumbul ,cartofii...astia nu sunt incantati de daea, mai ales dupa ce au fost obligati sa plateasca impozitul anticipat.
      cand ai fost u ultima data la tara? cand ai ierbicidat ultima data? ca pari asa un outsider in ale taranimii
  • +3 (5 voturi)    
    Plamadit din aluatul budei (Duminică, 4 martie 2018, 20:19)

    Savitar [utilizator]

    Stefan Gheorghiu, calit la Budana3.
  • +6 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 4 martie 2018, 20:24)

    [anonim]

  • +3 (5 voturi)    
    Il sfatuiesc sa caute pe Google PNCCF (Duminică, 4 martie 2018, 20:29)

    valll [utilizator]

    Nu ma intereseaza ce scoate pe gura dl Daea, si nici talentul lui la exprimari simpatice, care fac valva. Ma intereseaza ce face in agricultura. Ca peste tot,domneste bunul plac. In judetul Galati se bate toba de nu stiu cati ani ca vor face cadastrul gratuit al tuturor suprafetelor, fiindca s-au castigat fonduri europene, am . In unele comune s-au cerut acte, dar de aproape un an si nu se mai aude nimic, in altele nici n-au inceput. Oficiul Iudetean de Cadastru nu pare interesat, cred ca e mai prietenos cu cadastristii privati care iau preturi uriase pentru cei nevoiti sa apeleze la ei.
    Il sfatuiesc sa caute pe Google PNCCF s sa-mi spuna daca a inteles ceva.
  • -9 (9 voturi)    
    bun (Duminică, 4 martie 2018, 20:57)

    laurentiucat [utilizator]

    cam va ofticati. cel mai tare ministru. e la concurenta cu teodorovici.
    da clasa la tehnocratii de tip irimescu, ghinea, voiculescu si altii ca ei. pe fapte. daca te uiti la irigatii doar, cate au fost in 2016(200k ha), cate in 2017(600k ha) si cate se preconizeaza in 2018(800k ha) vezi ca e vorba de vreo 4 ori mai mult. asta e si nr de clase peste ciolos chiar, ca si ala a fost ministru, da fara sa se simta ceva dupa el. poate doar la francezi, ca ptr ei a fost comisar. ptr noi a fost mereu zero. ministrul zero, comisarul zero, prim-ministrul zero.
    p.s.
    care sunteti de buna-credinta, va puteti uita la toata emisiunea si sa va faceti propria parere. nu e nevoie sa va spuna nimeni cum sa ganditi, daca va place sau nu ceva sau cineva.
  • -5 (9 voturi)    
    Cel putin stie sa vorbeasca (Duminică, 4 martie 2018, 22:09)

    Vlad-I [utilizator]

    Sa speram ca este cat de cat sincer, cel putin vorbeste mai bine decat alti politruci.