Viorica Dancila spune ca l-ar cununa pe Liviu Dragnea cu iubita acestuia, care este "o fata deosebita"

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 11 martie 2018, 19:39 Revista Presei | Radio TV


Liviu Dragnea, insotit de iubita la Congresul PSD
Foto: Hotnews
Premierul Viorica Dancila a spus duminica, intr-o emisiune la Antena 3, raspunzand unei intrebari, ca, daca i-ar propune, i-ar fi nasa de cununie liderului PSD, Liviu Dragnea, cu iubita acestuia, care este "o fata deosebita", citeaza News.ro.

Viorica Dancila a fost intrebata daca ar vrea, in cazul in care Liviu Dragnea i-ar propune, sa le fie nasa de cununie acestuia si iubitei sale, Irina Alexandra Tanase. Dancila a raspuns afirmativ: "Sigur ca da. De ce as spune nu?"

Ea a adaugat ca i se pare "un act de normalitate" faptul ca iubita liderului PSD a fost la Congresul partidului.

"O cunosc pe domnisoara Tanase, o cunosc pe Irina. Este un om deosebit, este o fata deosebita. Aceste lucruri fac parte din viata de zi cu zi a fiecarui om", a subliniat Viorica Dancila.

Premierul a mai spus ca peste tot in tara acestea sunt lucruri care tin de normalitate.

"La noi, din pacate, ceea ce este normal a devenit anormal si cred ca acest lucru nu trebuie sa se intample. Societatea romaneasca s-a radicalizat foarte mult. Daca cineva este promovat, trebuie sa-i cautam de ce a fost promovat. Haideti sa-i lasam o perioada, sa vedem ce face omul acesta, a meritat sau nu a meritat increderea, a fost promovat pe criterii profesionale si face lucruri bune sau nu face lucruri bune", a continuat Viorica Dancila.

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat sambata seara, intrebat daca vrea sa faca un anunt legat de faptul ca a fost insotit la Congres de iubita sa, ca nu astazi, deoarece are partidul in suflet.

Iubita lui Liviu Dragnea, Irina Alexandra Tanase, a fost prezenta la Congresul extraordinar al PSD de sambata, stand in primul rand al Salii Palatului, alaturi Viorica Dancila si Gabriela Firea.


Iubita lui Liviu Dragnea, Irina Tanase (st.), la Congresul PSD


Citeste mai multe despre   


















3815 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    ...copil! (Duminică, 11 martie 2018, 19:48)

    karula [utilizator]

    Fā, da' Bombonica cum era? Ti - a facut concurenta, fā? Hahahahaaaaa
    • +15 (15 voturi)    
      Caragiale ar fi "mandru" de urmasii lui... (Luni, 12 martie 2018, 0:18)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui karula

      Fata deosebita...deosebita de ce? De familia traditionala romaneasca???
      Pe cand si un baietel bun??
    • +5 (5 voturi)    
      Fata deosebită ar putea să-i fie fiică! (Luni, 12 martie 2018, 9:38)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui karula

      Vrednic este,familie tradițională!Fugiți bă de aici!Cei care militează pentru familia tradițională să-și găsească lideri credibili și serioși.Cu alde Dragnea,Olguța,Firea,Viorica,Oprișan se fac de bășcălie.Dacă ne dați exemplu familiile pesediste,vă spunem NU.Prea multă destrăbălare,nepotism,incultură,proaste maniere,hoție,care nu sunt specifice/tradiționale poporului român.
  • +15 (15 voturi)    
    Familia Traditionala redivortata (Duminică, 11 martie 2018, 19:50)

    un domn [utilizator]

    Cu diferenta de varsta intre soti cel putzin moral suspecta de Pedofilie
  • +10 (10 voturi)    
    da' fac! viorica vasilica (Duminică, 11 martie 2018, 19:52)

    qwerasdf [utilizator]

    sa mor de nu seamana cu Dracula!
    bine, duce si a pavian cu mantie..

    dragnea, tariceanu si iubitele lor... bleah!
  • +11 (11 voturi)    
    Nu poti cununa fara sa ai partener, cica (Duminică, 11 martie 2018, 19:52)

    scaraotchi [utilizator]

    asa zice taica parintele . Cheama-l de urgenta pe gibonul cu fund rosu...!
  • +8 (8 voturi)    
    familia traditionala a'la PSD (Duminică, 11 martie 2018, 19:52)

    programatoru [utilizator]

    oare ce ar gandi madam mai-muta, daca barbatul ei ar parasi-o pentru una de vreo 20 de ani? observati ca spune "fata deosebita" nu "femeie deosebita"
  • +16 (28 voturi)    
    ma apuca asa o.. (Duminică, 11 martie 2018, 19:52)

    exilatul [utilizator]

    gr-ata ( ca sa nu zic sc-rba ) cind vad atita mizerie umana in tara unde m am nascut...o tara frumoasa si ( fost ) bogata dar locuita ( ..din pacate.. ) de ..romani..
    • +7 (7 voturi)    
      De aceea a dat Domnul (Duminică, 11 martie 2018, 20:19)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      max. 100 de ani si la tembeli si la cei buni dar neputinciosi in fata ascensiunii tembelilor.
    • +5 (7 voturi)    
      Pe tine te dor romanii, nu Dragnea-Dancila (Luni, 12 martie 2018, 0:51)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Fii liniștit, va fi întotdeauna locuita de romani. Care nu joaca in alte hore.
  • +9 (9 voturi)    
    Frumos Tanti Docila, (Duminică, 11 martie 2018, 19:54)

    Rescator [utilizator]

    De la capitalismul de cumetrie al lui Ilici revenim la
    comunismul de cumetrie a lui Daddy.Casa de piatra
    in Brazilia!
  • +6 (6 voturi)    
    A-la-Vasilica: (Duminică, 11 martie 2018, 19:57)

    A_n_c_a [utilizator]

    ”Este un om deosebit, este o fata deosebita (despre nepoata lui Livache). Aceste lucruri fac parte din viata de zi cu zi a fiecarui om”...care lucruri ?! ca fata e deosebita ?! Esti rupa din context, din realitate...

    ”Societatea romaneasca s-a radicalizat foarte mult” cum vine asta ?!

    ” trebuie sa-i cautam de ce a fost promovat”... pe cine ?!

    o intrebare: pe cine ati promovat pe criterii profesionale in Guvernul Romaniei? Cu nume si prenume si care au fost atuurile ?
  • +13 (13 voturi)    
    pavianul fara git (Duminică, 11 martie 2018, 20:06)

    omdebine [utilizator]

    A mai observat cineva ca pavianul-cu-mantie nu are git?
    La ce i-ar trebui git, daca nu are nici cap. Urita aratare mai e dracila asta!
  • +9 (9 voturi)    
    Mai bine ar fi infiat-o (Duminică, 11 martie 2018, 20:16)

    CezarN [utilizator]

    Iar tu te-ai fi pus nasa de botez.
    Apropos de NU, spune-ne o intamplare cand i-ai spus NU lui Daddy. Dar sa nu fie aia cu "Ce spui Viorico, sa-mi dau demisia din fruntea PSD?"
  • +16 (18 voturi)    
    Vai ce normal !!!!!! (Duminică, 11 martie 2018, 20:19)

    cartofil [utilizator]

    Un tap batran cu vrejul uscat, face pe junele prim cu o tinerica cam nasolica, hamesita dupa bani. Vai, vai, asta e normalitatea dnei Pavian -pardon Dancila (cum m-a prostit CTP-ul asta).
    • +7 (9 voturi)    
      hahaha (Duminică, 11 martie 2018, 21:27)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      se potrivea mai bine lui fie'so...
      pai, de la motocicleanu i se trage, betesug de alianta.
      mai are pan' la cinci...
      • +6 (6 voturi)    
        cine stie?! (Luni, 12 martie 2018, 0:02)

        Filbert [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Poate ca fiului ii plac cele coapte...
  • +6 (6 voturi)    
    Nu poti cununa fara sa ai partener, cica (Duminică, 11 martie 2018, 20:23)

    scaraotchi [utilizator]

    asa zice taica parintele . Cheama-l de urgenta pe gibonul cu fund rosu...!
  • +7 (7 voturi)    
    nasho (Duminică, 11 martie 2018, 20:23)

    pb80tm [utilizator]

    nu te grabi. tre sa aranjezi bugetu cu tanti pandele sa se termine cmn. ca doar no sa nasheshti in vreo parlita de biserica. deci baga banu gros la cmn sa se termine. mai un amanunt tre sa scoti neprihanit pe ph tomisului la dna daca vrei sa pui pirostiile cu pfdaniel.altfel ai cununa doar kiril pfrusiei.
  • +11 (11 voturi)    
    Punem de-o cumetrie (Duminică, 11 martie 2018, 20:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Scârbă. NICIODATA după 89 nu am decazut asa de jos. O tzatza inculta si analfabeta ajunsa PM, sluga unui hot si urmatir penal in tara si peste hotare, care conduce din umbra. JEGOS!
  • +8 (8 voturi)    
    Sint foarte greu (Duminică, 11 martie 2018, 20:36)

    Kepler [utilizator]

    de suportat toate aceste mediocritati ajunse la putere prin votul mediocritatii (majoritate covirsitoare in Romania dar mai ales participanta activa la vot).

    O nenorocire practic egala cu cea comunista asupra Romaniei, numai ca intr-un secol diferit.
  • +13 (13 voturi)    
    limbi,limbi (Duminică, 11 martie 2018, 20:43)

    traiang [utilizator]

    Multa minte iti mai trebuie sa faci asemene declaratii.Nimeni nu are ceva cu viata personala dar sa pui in primul rand amanta fara absolut nici o functie ,pai nu poate fi jignire mai mare pentru toate toantele care se intreceu sa o intretina Inseamna de fapt ca Dragnea nu le trateaza decat la nivel de tarlici.Penibil !!!
  • +13 (15 voturi)    
    Cumetriile pesediste (Duminică, 11 martie 2018, 20:50)

    Wanheda [utilizator]

    Pavianca il cununa pe Hamstar.
  • +6 (6 voturi)    
    Nu poti cununa fara sa ai partener, cica (Duminică, 11 martie 2018, 21:08)

    scaraotchi [utilizator]

    asa zice taica parintele . Cheama-l de urgenta pe gibonul cu fund rosu...!
  • +8 (8 voturi)    
    OH ... (Duminică, 11 martie 2018, 21:27)

    Observatore [utilizator]

    .. ce veste minunata ...( din psd ni se arata )...
  • +3 (13 voturi)    
    il comparam cu nea nicu la batran (Duminică, 11 martie 2018, 21:29)

    nash pandelica [utilizator]

    ala a fost om, a stat langa chimista sa pana la zid.
    cica, ea ii mai tragea clapa, dar pe ascuns.
    dar, de morti numa' de bine ! :-)
    • +3 (5 voturi)    
      ce .. (Duminică, 11 martie 2018, 22:41)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      imbecil esti...pacat ca prostia nu doare...din pacate rom e plina de astfel de specimene...
      • -2 (4 voturi)    
        Păcat ca nu te doare," pseudo-exilatule" (Luni, 12 martie 2018, 1:14)

        D-or [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        ZrA propos de jigniri , Ca sa fii exilat de undeva, trebuie întîi sa aparții acelui loc.
        Daca scrii Romania fara majuscula, nu ești exilat, ești doar un rătăcitor fara tel si fara tara.

        Oricum, Nash are dreptate.
        • +1 (3 voturi)    
          Ha ha ha (Luni, 12 martie 2018, 11:39)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui D-or

          Un agramat da lectii de scriere :-)))
  • +6 (6 voturi)    
    Nu poti cununa fara sa ai partener, cica (Duminică, 11 martie 2018, 22:17)

    scaraotchi [utilizator]

    nu aproba taica parintele . Cheama-l de urgenta pe gibonul cu fund rosu...!
    • +5 (5 voturi)    
      Nunta, freate nu gluma...! (Luni, 12 martie 2018, 6:32)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      De 6 ori de la...nashu tuturor..!
      • +6 (6 voturi)    
        cred (Luni, 12 martie 2018, 9:51)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        ca o sa faca nunta traditionala, ca asa se cade. La cort in curtea casei sale, sa iasa mai ieftin, ca-i bugetar de o viata intreaga (d-aia ia si luat un diamant fals, ca doar nu era sa-i cumpere nici macar inel cu swarovski).
        Acuma problema de problema. O sa joace nuneasca si cearsaful (ca-n "Groapa")? Da' nasu. Nasu cica are voie la vizualizare in noaptea nuntii. Ce face cu nasu musiu ginerica? O roaga pe nasica de o oug de dispensa de virginitate?
        Eh, si daca-l tin pastilele (alea albastre, evident), peste un an poate face si botezul in supercatedrala preaveselului daniel.
        • +2 (2 voturi)    
          Daca-i asa, macar pentru vizualizare (Luni, 12 martie 2018, 11:31)

          scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          ma bag nash la orisicine, doar mireasa sa nu fie trecuta de 35 de ani si de 70 de kg...!
  • +12 (12 voturi)    
    Intr-adevar deosebita! (Duminică, 11 martie 2018, 23:31)

    trandafil [utilizator]

    nu multa lume ar rezista sa traiasca cu ipochimenul.
    • +4 (4 voturi)    
      noaptea (Luni, 12 martie 2018, 9:56)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      pe la 2 sau 3, cand e liniste deplina, se aude un bazait asa, ca de la un dinam in functiune.
      Pana acum nu stiam de la ce ar putea proveni. Frecventa Schumann, OZN-uri. Cand colo era vidul din capsorul viitoarei d-na (ha, DNA) dragnea. Cum altfel ar putea rezista langa tataie pablito?
  • +11 (11 voturi)    
    asta e culmea (Duminică, 11 martie 2018, 23:35)

    Cetatean002 [utilizator]

    Dragnea e inconjurat de atatia incompetenti ca a ajuns sa se cunune singur. Dancila nu exista, e Dragnea deghizat
  • +8 (8 voturi)    
    Un singur cuvant (Luni, 12 martie 2018, 7:04)

    deville2010 [utilizator]

    LOMBROZIENI !