Tariceanu: Voi cere Comisiei SRI sa verifice informatiile conform carora ofiteri ai unor servicii secrete straine s-au aflat in sediul DNA

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 15 martie 2018, 0:31 Revista Presei | Radio TV


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres

Presedintele Senatului Calin Popescu Tariceanu a declarat miercuri seara la Romania TV ca va cere Comisiei SRI sa verifice informatiile conform carora ofiteri ai unor servicii secrete straine s-au aflat in sediul DNA, potrivit news.ro.

"Sunt informatii conform carora ofiteri ai unor servicii straine ar fi fost prezenti in sediul central al DNA. Sigur ca aceasta intrebare eu am sa rog sa o adreseze Comisia de verificare a activitatii SRI", a afirmat Tariceanu.

Liderul ALDE a subliniat ca o cooperare a serviciilor de informatii romanesti cu cele straine nu se face prin intermediul DNA.

"Cred ca cooperarea intre servicii se face la nivelul serviciilor, nu se face prin DNA", a explicat Calin Popescu Tariceanu adaugand ca o astfel de colaborarea nu trebuie sa se desfasoare in afara cadrului institutional, "mai ales in zona justitiei".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2032 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Singurul agent (Joi, 15 martie 2018, 0:40)

    mitg [utilizator]

    Strain intr-o institutie a statului este chiar la pupitrul senatului sub numele de tariceev.
  • +6 (6 voturi)    
    si cum ma rog verifica? (Joi, 15 martie 2018, 0:50)

    Coco Whistle [utilizator]

    cere un raport? pun o intrebare, ba i-ati vazut pe aia pe acolo? care aia? sigur..se baga toti in seama, sper ca intr-o zi, o noua dictatura sa curete Romania de nebuni.
  • +8 (8 voturi)    
    Doar .. (Joi, 15 martie 2018, 1:41)

    MyGame [utilizator]

    Doar rușii nu erau straini de domnul Tariceanu!
  • +6 (6 voturi)    
    Intrebare (Joi, 15 martie 2018, 2:05)

    Caragiale2.0 [utilizator]

    Iti este cumva frica ca au discutat ceva despre dosarele tale?
  • +5 (5 voturi)    
    Taricene, te asigur eu (Joi, 15 martie 2018, 7:16)

    John M. [utilizator]

    ca esti pe lista tuturor serviciilor secrete straine care au interese in Romania, iar la rubrica "personalitate" se spune asa: infantil, fricos, nehotarat, paranoic (chiar crede in "statul paralel", o inventie proprie), corupt, oportunist, incult, ateu, egoist, rapace, vanitos, imoral, mincinos si neindemanatic.
  • +4 (4 voturi)    
    Mai verifica una (Joi, 15 martie 2018, 8:34)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Agenti ai unor puteri straine se afla la conducerea camerei si senatului Romaniei. E sigur adevarat!
  • +4 (4 voturi)    
    Prostia lui tariceanu (Joi, 15 martie 2018, 8:59)

    nicnicnic [utilizator]

    @taricene te asigur eu: omule, ai curaj sa-i arati atate "calitati", ca prostul e periculos, mai e si suuuus de tot la putere, si stii ca astia au permanent mintea odihnita... Acesta este politicianul roman, inconstient de plin ingamfare pe dinafara si inconstient de gol pe dinauntru. Nici nu-si da seama cand ajunge suspect sau chiar infractor dovedit, dar ajunge. Nu zic de tariceanu, el e un zeu al cinstei si corectitudinii, asa cum si le inchipuie el, zic de politicianul roman.
  • +3 (3 voturi)    
    a (Joi, 15 martie 2018, 10:29)

    adrian67 [utilizator]

    Asta e nebun de-a binelea. Si nu e chiar batran. E doar penibil.