Doar Romania TV a difuzat, de la ora 21,00, interviul cu Sebastian Ghita / La Antena 3, s-au dezbatut despagubirile de 300.000 de lei pentru Laura Codruta Kovesi / In studio a fost adus un borcan pentru donatii / Gadea: Saru' mana faraoanca, ne cerem scuze

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 20 martie 2018, 21:28 Revista Presei | Radio TV


Romania TV a ramas singurul post TV care a difuzat marti seara, de la ora 21,00, a patra parte din interviul pe care Ion Cristoiu l-a realizat cu Sebastian Ghita, Antena 3 preferand in schimb sa discute despre "listele negre de la Bruxelles", modul in care a fost arestat Sarkozy, fara camere de televizat, dar, in special, despre despagubirile de 300.000 de lei pentru sefa DNA, Laura Codruta Kovesi.

Initial, prima parte a interviului a fost difuzata de TVR 1, Antena 3, B1 si Romania TV, simultan.

Principalul subiect la emisiunea lui Gadea l-a constituit suma de 300.000 de lei stabilita de Curtea de Apel Ploiesti ca titlu de despaguubiri pe care el, impreuna cu Bianca Grigore, Mugur Ciuvica si SC Antena 3, trebuie sa o plateasca Laurei Codruta Kovesi.

"Saru' mana faraoanca, ne cerem scuze (...) pentru faptul ca ne facem datoria", a spus Mihai Gadea, in emisiune.

In studio, pe o masa, a fost amplasat un borcan in care se strang "donatii" pentru plata despagubirilor.

Adrian Ursu vorbeste despre o actiune de "exterminare".

In studio intra diversi angajati ai Antenei 3 care pun bani in borcan, iar Mihai Gadea comenteaza: "Incepe lumea sa vina"

La ora 22,00, si Antena 3 a inceput sa difuzeze si ea partea a patra a interviului cu Traian Basescu.

------------------

La Romania TV, Sebastian Ghita povesteste despre condamnarea lui Dan Voiculescu.

"Confirmati ca Basescu a spus ca are inregistrari cu felul in care s-a planuit inchiderea lui Dan Voiculescu?", l-a intrebat Cristoiu, citat pe site-ul televiziunii.

"Da, asa mi-a spus mie fostul presedinte Traian Basescu, asa i-a spus si Elenei Udrea si lui Dan Andronic, si a spus acest lucru de mai multe ori si de fata cu noi toti, si pe rand, si impreuna. Explicatia dansului este ca oricat ne-am razboii intre noi, cu respect fata de Romania, fata de institutii, fata de institutia presedintelui, fata de relatia cu celelalte institutii din Romania, il face ca fost presedinte sa indure problemele cu familia, cu arestarile, cu tot felul de lucruri, in unele zone fortate, si sa nu foloseasca acele inregistrari cu care ce ar putea sa faca, sa il trimita pe Coldea la pensie, e deja la pensie, sa prezinte nenumaratele vizite ale lui Kovesi la el la birou", a raspuns Ghita.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8120 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    ce jeguri la tv (Marţi, 20 martie 2018, 21:36)

    DT34 [utilizator]

    de fapt nu tv, fakenews 3
    • +8 (8 voturi)    
      Pentru cavantul faraoanca inca un proces (Miercuri, 21 martie 2018, 9:08)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      In plus CNA-ul si CNCD pentru rasism. Daca toti cei balacariti de aceste latrine le-ar da in judecata cred ca le-ar lasa fara bani si am scapa de mirosul lor insuportabil.
    • +3 (3 voturi)    
      Or fi ei jeguri, dar (Miercuri, 21 martie 2018, 12:33)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      sunt mari maestri ai manipularii, in special masculul Alfa al Haitei, care tine niste predici fulminante, exact asa cum a invatat el la scoala de predicatori ai cultului de care apartine. Nu-i mai tratati cu dispret. Priviti-i ca pe cei mai periculosi inamici publici ai statului.
      • 0 (0 voturi)    
        Ciuma presei. (Miercuri, 21 martie 2018, 16:43)

        Isobar [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

        ""Ciuma rosie"" sprijina cu multi bani ""ciuma presei"" si o foloseste ca principal canal de informare.
        Ea va dispare numai cand sursa finantarii va dispare.
        De fapt uniunea lor este consfintita de doamna
        care doreste functia de Presedinte al Romaniei
        care a reusit performanta de a se catapulta din
        CP in CR.
  • +8 (10 voturi)    
    Lei nu euro (Marţi, 20 martie 2018, 21:41)

    Herscovici [utilizator]

    nu o mai tineti langa e vorba de 300.000 lei ....

    Multumim, am corectat!

    • +11 (13 voturi)    
      DELIR PSD-ist - Partea a IV-a (Marţi, 20 martie 2018, 22:22)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Herscovici

      Ghita (PSD) delireaza in continuare la Antena 3 si ROmania TV acuzatii si povesti visate de el noaptea...fara sa prezinte nicio PROBA!

      Ghita asta ori va trebui bagat in camasa de fortza ori la puscarie sa scrie niste carti foileton despre Kovesi
  • +24 (26 voturi)    
    Pt. acesti cersetori,sa doneze pensia bunicii ? (Marţi, 20 martie 2018, 21:45)

    Plagarus [utilizator]

    Vinovatii sperjurilor deontologiei media, se plang ca la usa cortului !
  • +26 (28 voturi)    
    Daune (Marţi, 20 martie 2018, 21:50)

    Obi Wan [utilizator]

    Asa functioneaza o societate ce se vrea civilizata: bati campii cu gratie si acuzi oameni pe nedrept, platesti. Se numeste repararea unui prejudiciu.
    Daca A3 si angajatii comit greseli, platesc pentru asta. Aberatiile A3 au scadenta ... la bani ii doare.
    Acum fac cheta la televizor. Sunt jenanti.
    De ce nu fac cheta pentru un spital, pentru donatii la gradinita din Simleu Silvaniei? As vrea sa vad ca scot banii din buzunarul personal.
  • +17 (19 voturi)    
    Ar fi fost cool sa fie... (Marţi, 20 martie 2018, 21:53)

    puscas2 [utilizator]

    vorba de "despagubirile de 300.000 de euro pentru sefa DNA, "Laura Codruta Kovesi", dar e vorba de despagubiri de 300.000 de LEI. :)
  • +11 (11 voturi)    
    :)))))) (Marţi, 20 martie 2018, 21:59)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    zdrentele sa plateasca ... are varanu' bani.
  • +12 (12 voturi)    
    deci este incredibil.. (Marţi, 20 martie 2018, 22:09)

    Mistrelutz [utilizator]

    abia s-a dat sentinta si ei tot o tin cu '' 300.000 lei pretul urii sefei dna""..deja e mai mult decat bataie de joc..
    o victimizare de tot rasul..avand in vedere ca sentinta nici macar nu e definitiva..
    singurul mod de a va arata scarba e plangeri la CNA.. fara numar.
  • +6 (6 voturi)    
    hahaha (Marţi, 20 martie 2018, 22:25)

    nash pandelica [utilizator]

    varanu apeleaza la cutia milelor.
    saracu', si ei vor sa recupereze si milioane de la el...
  • +12 (12 voturi)    
    Va faceti datoria de slugi ale lui Voiculescu (Marţi, 20 martie 2018, 23:03)

    24alex24 [utilizator]

    Voi la Antena 3 v-ati vandut sufletele si constiinta lui Voiculescu si tuturor infractorilor milionari frustrati asemeni lui pentru argintii lui Iuda. Ati ajuns canalii, tradatori de neam si tara.
  • +13 (13 voturi)    
    saracutii de ei... (Marţi, 20 martie 2018, 23:03)

    math_2 [utilizator]

    Cat de idiot trebuie sa fii ca sa le plangi de mila lui gadea ciuvica si voiculescu pentru 70 000 de Euro ???
  • +13 (13 voturi)    
    Cine sa va plateasca amenda? (Marţi, 20 martie 2018, 23:06)

    24alex24 [utilizator]

    Voi impostorilor, care câștigați salarii de zeci de mii de lei pe lună, vreți să vă plateasca amenda oamenii muritori de foame pe care îi manipulați zi de zi cu cruzime?

    Adică să-și rupă pensionarii pâinea de la gură, ca să nu vă rupeți voi vreun leu din salariile colosale? Netrebnicilor.
  • +14 (14 voturi)    
    asta nu mai e presa sau stiri (Marţi, 20 martie 2018, 23:17)

    Coco Whistle [utilizator]

    e labareala in mocirla.
  • +9 (9 voturi)    
    gadeo, tata ! (Marţi, 20 martie 2018, 23:19)

    nicknolteanu [utilizator]

    pe cuvint , imi pare rau ,sincer ,de familia ta , s-au bucurat cind i-ai dus prin nu stiu ce vacante , copii tai ti-au multumit prin comportament sau veselie,ce stiu ei ce ,,MUNCESTE TATA'', ai fost cu ei la mare,la munte ,s-au dat cu sania ,s-au dat cu schiurille,s-au dat cu banana ,sau mai stiu eu cu ce , gindeste ca multi copii de romani ,au parinti care muncesc pe 1150 ron pe luna,copii astia se duc in week-end la strandul local din orasul in care locuiesc, gadeo ,tata,copii tai stiu unde lucrezi si ce faci !????
  • +8 (10 voturi)    
    lovitura de gratzie pt A3 (Marţi, 20 martie 2018, 23:37)

    torna_fratre [utilizator]

    ar fi ca LCK sa doneze banii la G4Media sau #rezist.
    prietenii stiu de ce
  • +10 (10 voturi)    
    haide bah Ghita.... (Marţi, 20 martie 2018, 23:42)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    spune-le lui Cristoiu si idiotilor de la RomaniaTV sa dea interviul intreg fara segmentari in 1000 de episoade. Ce, ai impresia ca filmezi "Dallas", ca doar ala a tinut vreo 3-4 ani.
    • +5 (5 voturi)    
      tanarul (Miercuri, 21 martie 2018, 7:57)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      si nelinistitul guita. Ala serial, cu peste 3000 episoade.
  • -18 (20 voturi)    
    Cool justitia romana, pentru 2 ani de (Marţi, 20 martie 2018, 23:56)

    xrogo [utilizator]

    puscarie moca o biata femeie a primit 100.000 euro in timp ce "biata" de Kovesi ar primi cica 65.000 euro pentru niste afirmatii ce au fost adevarate!!!
    • +12 (14 voturi)    
      Cu PSD inainte! (Miercuri, 21 martie 2018, 4:42)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Pana la ultima stampila, pana la ultimul litru de ulei.
      Mai bine murim cu totii decat sa lasam statul perpedicular sa il bage Dragnea in puscarie!
      Alt sarac si cinstit al tranzitiei, ca si Voiculescu, ca si Ghita. La lupta tovarasi, cu furci si cu topoare, cu Floricica Dansatoarea varf de lance!
    • +4 (4 voturi)    
      sobolane (Miercuri, 21 martie 2018, 14:59)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Tanti Justitia zice ca afirmatiile lu Gadea & Co nu numai ca nu sunt adevarate dar sunt niste mizerii ordinare.
      Eu stiu ca voi vreti sa faceti justitie la A3 da' exact asta nu se poate. Nici macar sa mancati rahat in direct nu aveti voie prapaditilor. Tocmai ati aflat ca asta costa.
  • +3 (3 voturi)    
    Cu cine, cu cine ? (Miercuri, 21 martie 2018, 0:20)

    FlorinG [utilizator]

    Cu cine era interviul dat de Antene la ora 22, partea a patra ? Cu Traian Basescu ? Chiar ?
  • +8 (8 voturi)    
    kovesi in biroul lui ghita (Miercuri, 21 martie 2018, 4:37)

    barba-neagra [utilizator]

    Ma lasi? Consider imperativ sa se faca o noua comisie parlamentara pentru a cerceta nu "daca" ci de cate ori a fost Codruta in biroul lui ghita. Adica petrecerile din vie cu Codruta dansand de gat cu Coldea si ghita au devenit ceva banal, normal, repetate la infinit (petrecerile adica). A mai ramas petrecerea din crama, cu tata socru si fosta sotie, iar maior si oprea in background chercheliti, incapabili sa se miste printre sticle.
    PS: noua stea in devenire este Cristache de la TVR1, care a transformat televiziunea publica intr-o anexa a antenei3.
    • +3 (3 voturi)    
      cristache e hotul de sarmale (Miercuri, 21 martie 2018, 11:07)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui barba-neagra

      conform unor dezvaluiri facute de Oreste.
  • +5 (5 voturi)    
    a (Miercuri, 21 martie 2018, 9:33)

    adrian67 [utilizator]

    Bai Gadea, te rog sa vii cu borcanul ala la mine dimineata, inainte de cafea, ca am o "donatie" pentru tine.
  • +1 (1 vot)    
    Cristache (Miercuri, 21 martie 2018, 10:56)

    baimarean [utilizator]

    Are. Vrea. Si face.
    Nu suporta "starea natiei"...
    Colegial..cu RTV.
    Totusi, nu mult...
  • -3 (5 voturi)    
    Aveti (Miercuri, 21 martie 2018, 12:41)

    savatuf [utilizator]

    grija ca s a creat un precedent foarte periculos legat de libertatea presei ,care probabil v a fi sanctionat de cedo si anume ca oricine se simte lezat si ma refer la politicieni, pot da in judecata orice trust de presa, solicitand despagubiri exorbitante.
    • +3 (3 voturi)    
      ei nu mai spune Dinamule (Miercuri, 21 martie 2018, 15:07)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

      Pai OTV-ului i-a fost retrasa licenta iar nenea DD a stat vreo 2-3 ani la puscarie. Cum de CEDO nu a sarit in sus, sau in laterala statului? Aud?
      Sau nenea DD era un santajist ordinar iar OTV-ul era instrumentul lui de santaj?
      Asa cum Latrina3 e ciomagul politic al unui alt puscarias notoriu?
    • 0 (0 voturi)    
      nu (Miercuri, 21 martie 2018, 22:46)

      andrei1232000 [utilizator] i-a raspuns lui savatuf

      se va intampla nimic la CEDO. Au fost dati in judecata de o persoana fizica, nu de DNA. Poate CEDO le transforma leii in EURO.
      Oricum societatea este bolnava rau daca intr-adevar astia au audienta cu care se lauda.