Paul Stănescu spune că DNA i-a redeschis un dosar ”imediat” după ce a fost retras sprijinul politic lui Mihai Tudose: ”Domnul Pahonțu mi-a spus că îmi oferă protecție, iar Liviu Dragnea va fi executat”

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 30 martie 2018, 22:04 Revista Presei | Radio TV


Paul Stanescu
Foto: Agerpres
Vicepremierul Paul Stănescu a spus, vineri, că un bun prieten i-a transmis că Lucian Pahonțu i-a transmis că îi asigură protecție și că Liviu Dragnea va fi executat, subliniind că i s-a redeschis un dosar în ”grabă mare”, în contextul în care a rămas și continuă să rămână în tabăra Dragnea. 

”Într-o zi mi-a bătut cineva la ușă. Am spus public acest lucru. La trei săptămâni, maxim o lună, a venit la mine un bun prieten de al meu. Ceea ce a zis Liviu Dragnea e adevărat. Venise la mine să îmi spună că domnul Pahonțu, că îmi asigură protecție, că Liviu Dragnea va dispărea cel mai târziu în luna martie, va fi executat, iar eu împreună cu câțiva colegi vom prelua conducerea partidului. Cred că Pahonțu s-a gândit probabil că sunt și prost ca să preiau partidul. Chiar m-a jignit. Lucrurile au evaluat, nu s-au oprit aici. Eu n-am votat în CEX nominalizarea primului ministru Mihai Tudose și sigur că am fost unul vehement. Pe data de 17 ianuarie, DNA a făcut cerere de deschidere a unui dosar și imediat mi-au trimist citația, a fost grabă mare”, a spus Paul Stănescu, la Antena 3.


Citește și:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1989 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Martie s a terminat (Vineri, 30 martie 2018, 22:11)

    un domn [utilizator]

    Dar Dragnea Drei Weter Taft, mustatza inca rezista..nea Paule in care Martie dispare Hamsteru?
    • +13 (15 voturi)    
      un prieten i-a transmis că un alt prieten a zis.. (Vineri, 30 martie 2018, 23:18)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      vedeti cum a formulat SECURISTUL asta acuzatia (fara probe)?

      "un bun prieten de al meu...venise la mine să îmi spună că domnul Pahonțu..."

      1. si daca prietenul MINTE si nu l-a trimis Pahontu?
      2. de ce ar trimite Pahontu pe altcineva pt asta ?
      3. ce treaba arre pahontu cu Justitia ???
      4. ala e prieten IMAGINAR ?

      "Liviu Dragnea va dispărea cel mai târziu în luna martie, va fi executat," uite ca suntem inAprilie si Dragnea e tot acolo ...deci te-a mintit 'prietenul'imaginar
      • +7 (9 voturi)    
        Stanescu si Ciordache (Sâmbătă, 31 martie 2018, 0:51)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Sunt Imaginarul Colectiv Oltenesc
      • +2 (2 voturi)    
        daca (Sâmbătă, 31 martie 2018, 18:08)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        un pretin i-a zis ca stie de un alt pretin ca..., asta e dovada clara ca Pahontu trebuie schimbat.
        Guvernul si partidul pesedacilor lucreaza dupa zvonistica. Halal sa-i fie.
    • +10 (12 voturi)    
      Ce spune Paul Stanescu nu conteaza (Sâmbătă, 31 martie 2018, 0:58)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      fiindca Paul Stanescu este sluga mafiotului Dragnea, iar asta face irelevanta parerea lui Paul Stanescu.

      Cand isi da demisia si renunta la cetatenie? Asta vreau sa stiu.
      • +7 (9 voturi)    
        Asta i nasoala un oltean cetatean URSS (Sâmbătă, 31 martie 2018, 1:14)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        Nu Credeam, dar Evidentza Faptelor acolo merge
    • +1 (1 vot)    
      Dă-te persecutat Paule! (Duminică, 1 aprilie 2018, 7:57)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sunt așa persecutați ăștia de la PSD,mai ales după ce ajung miniștri!Din cauza persecuțiilor nu fac mai nimic,nici să fure nu mai au curaj.Că se mișcă greu și blegul ăla de Iordache,cu modificarea legilor!Cum adică,să stai cu mâna pe atâtea bogății și să nu furi nimic?Nu, că te îmbolnăvești din chestia asta.
      • 0 (0 voturi)    
        Paule (Duminică, 1 aprilie 2018, 13:46)

        hamurabi [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        vrei sa te credem pe cuvant ?
  • +8 (10 voturi)    
    Tractorul de la Olt, bata-l vina ! (Vineri, 30 martie 2018, 22:31)

    purplehaze [utilizator]

    Vechea dragoste nu se uita !
    Povesti de adormit votacii PSD de pe tarlaua Baronului scapatat de Olt, nimic mai mult, ha, ha !
    • +9 (11 voturi)    
      Stanescu si prietenul imaginar inventeaza (Vineri, 30 martie 2018, 23:21)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui purplehaze

      stanescu a stat el si s-a gandit cum sa faca sa spuna ca e nevinovat! Daca iesea si spunea ca e nevinovat nu-l credea nimeni

      dar asa daca inventezi o poveste cu SRI-isti, cu Procurori, un complot ...pare mai credibil
  • +8 (10 voturi)    
    Baaa (Vineri, 30 martie 2018, 22:48)

    Landser [utilizator]

    Un tractorist ajuns in guvern!Neam de manivela!La prima generatie cu pantofi in picioare!A avut doliu sub unghii!
    Pai bine bre toparlanu'asta e credibil!?
  • +11 (13 voturi)    
    Un cumat (Vineri, 30 martie 2018, 23:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cand il vad pe ceapistul asta pesedisto-securist, lepra carierista si mafiot pesedist, mi-e greata~ O RUSINE! Acum vad ca e si o secatura lipstia de caracter,
  • +8 (10 voturi)    
    Poporul are nevoie de legea linsajului! (Vineri, 30 martie 2018, 23:19)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Noi suntem poporul!
    • +6 (8 voturi)    
      Io le vreau capuu (Sâmbătă, 31 martie 2018, 1:36)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

      Paraind ca pepenele cand il calci
  • +4 (6 voturi)    
    Teatru ieftin pentru prostime (Sâmbătă, 31 martie 2018, 10:07)

    tordz [utilizator]

    mai intai bau-baul a fost Basescu, apoi Coldea, acum Pahontu. In curand or sa ne zica ca statul paralel este condus din umbra de seful de la rutiera.
  • 0 (2 voturi)    
    numai desteptul isi recunoaste prostia (Sâmbătă, 31 martie 2018, 14:31)

    clencix [utilizator]

    Prostii care nu-și vad prostia au nevoie sa inventeze dușmani și forte obscure care sa le explice prostiile ce le fac si pe care si le-ar explica prin prostia proprie, de care fiind prosti nu-si dau seama.