Codrin Ştefănescu, la RFI: Poliția a procedat foarte bine / Plăcuţa de înmatriculare anti-PSD sfidează milioane de simpatizanţi ai partidului

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 30 iulie 2018, 18:46 Revista Presei | Radio TV


Codrin Stefanescu
Foto: AGERPRES
Poliţia a procedat foarte bine în cazul bărbatului care şi-a pus un număr de înmatriculare cu un mesaj anti-PSD, spune la RFI secretarul general adjunct al partidului, Codrin Ştefănescu. El declară că „în Suedia, probabil că nu ştiau ce înseamnă toate literele astea puse una lângă alta”, dar în România nu s-ar fi dat aprobare pentru aşa ceva, pentru că „noi suntem totuşi sănătoşi la cap”.

Codrin Ştefănescu e de părere că „se discută prea mult despre o chestiune fără importanţă. Se face prea mult caz pentru ceva care nu există. Posesorul acestui autoturism trebuia să ia în calcul că dacă vii tu din Suedia aici în România, cu un astfel de număr care sfidează aici în România vreo 850 de mii de membri ai acelui partid şi vreo câteva milioane de simpatizanţi, era normal să te gândeşti că Doamne fereşte, unde mergi prin ţară sunt şi români care susţin acest partid şi care nu tolerează o astfel de abordare, o abordare cretină, în sensul ăsta, mai ales când mergi cu copilul în maşină, adică sunt oameni care sunt total inconştienţi (...). Se face prea mult tam-tam. Când faci o astfel de bravadă încălcând toate legile suporţi şi consecinţele”.

Continuarea pe www.rfi.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















928 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    este normal sa ne pisam pe oricine misca (Luni, 30 iulie 2018, 18:52)

    VaseaV [utilizator]

    atat timp cat putem, cand nu mai putem, tacem si inghitim ... cam asta e mesajul !
  • +15 (17 voturi)    
    Gura mah ! (Luni, 30 iulie 2018, 18:54)

    BillytheGreat [utilizator]

    Ca o ai plina de la ce scrie la ala pe placutza.
    • +8 (8 voturi)    
      Ne spune interlopul Codrin ca e sanatos la cap, (Luni, 30 iulie 2018, 19:28)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui BillytheGreat

      el si cu prietenii lui batausi care apara dictatura.
    • +6 (6 voturi)    
      Pesta Porcina de la Kiseleffzece (Luni, 30 iulie 2018, 19:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui BillytheGreat

      Cine o va eradica?
  • +11 (11 voturi)    
    Ei, nu mai spune (Luni, 30 iulie 2018, 18:56)

    Soljenitin [utilizator]

    Ce vorbesti, Frant? Dar nu cumva ingradesti dreptul la libera exprimare? Ce, te pomenesti ca reintroducem delictul de opinie?

    Mars, ba, comunist lingau ce esti!
    • +3 (3 voturi)    
      Nu ingradeste nimic, (Luni, 30 iulie 2018, 19:08)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      doar instiga la violenta. Adica vrea sa induca in gandirea unora cu minte putine ca acea masina e normal sa fie vandalizata.

      Nu stie ca cine seamana vant, culege furtuna, Doamne-fereste, zic...
  • +6 (6 voturi)    
    mai modrine, (Luni, 30 iulie 2018, 19:13)

    gatsby [utilizator]

    multa cuie si tie in privat!
    • 0 (0 voturi)    
      Ii place nespus de mult (Marţi, 31 iulie 2018, 7:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gatsby

      Atat sa dea cat si sa ia...in 3 https://vip24.ro/vedete/e-adevarat-divortul-momentului-in-romania-care-e-motivul-pentru-care-s-au-despartit-7083
  • +8 (8 voturi)    
    hi hi (Luni, 30 iulie 2018, 19:19)

    gelu antigelu [utilizator]

    eu unul n-am auzit nici un simpatizant PSD care sa-l fi apostrofat/atacat pe respectivul. si omul s-a plimbat ceva prin tara, inclusiv pe la Alexandria. Toti radeau si isi faceau poze cu masina. Unde naiba sunt "meleoanele" astea de fani suparati ca au fost sfidati?
    • +1 (1 vot)    
      O parte sint prin (Luni, 30 iulie 2018, 21:43)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui gelu antigelu

      cimitire. Dar aia apar doar cind e nevoie de ei la vot.
  • +7 (7 voturi)    
    Mascariciul mincinos. (Luni, 30 iulie 2018, 19:22)

    Isobar [utilizator]

    "dar în România nu s-ar fi dat aprobare pentru aşa ceva, pentru că „noi suntem totuşi sănătoşi la cap”"

    Concluzie :Autoritatile Suedeze nu sunt sănătoase la cap
    "Posesorul acestui autoturism care sfidează aici în România vreo 850 de mii de membri ai acelui partid şi vreo câteva milioane de simpatizanţi ....
    Concluzie:La fiecare interventie in public a "Mascariciului Mincinos" numarul membrilor PSD si
    numarul simpatizantilor creste si creste.....
    Oare cand se va opri ??? .
  • 0 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 30 iulie 2018, 19:25)

    [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Dv (Luni, 30 iulie 2018, 19:39)

    billy34 [utilizator]

    sfidati universul, nici de m**e nu sunteti demn :(
  • +10 (10 voturi)    
    sanatos (Luni, 30 iulie 2018, 19:44)

    Arkantas [utilizator]

    Tu vb. de " sanatos la cap " ? Nu vezi ca parul destept ti=a parasit capul prost ?
  • +7 (7 voturi)    
    milioane de (Luni, 30 iulie 2018, 19:53)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    hoti si complici la jaf. Ce partid bă, bulică? Gasca voaastra de penali nu e partid ci o troacă de scursuri
  • +5 (5 voturi)    
    Bine,bine,Codrine (Luni, 30 iulie 2018, 20:28)

    ipolitic [utilizator]

    pune totusi ceva pe cap, o palarie, o basca, un batic-orice ca se uita si copii.
  • +5 (5 voturi)    
    .. (Luni, 30 iulie 2018, 20:40)

    Joe@Black [utilizator]

    Daca e sa ne luam dupa explicatiile cheliosului, ar trebui arestata si analfabeta de PM care sfideaza inteligenta mai multor milioane de cetateni ai Romaniei care cu adevarat aduc plus valoare, NU doar cheltuie si sunt slugile partidului de guvernamant (COMUNIST)!
    Demisia incompetentilor si a slugilor lor! Rusine!