Carmen Dan: Ștefania a insistat să-mi spună că ea trăiește pentru că a existat lângă ea colegul ei

de I.B.     HotNews.ro
Duminică, 19 august 2018, 22:25 Revista Presei | Radio TV


Ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, a povestit, duminică, discuția pe care a avut-o la spital cu Ștefania, femeia jandarm care a fost agresată în Piața Victoriei, precizând că aceasta i-a mărturisit că "trăiește pentru că a existat lângă ea colegul ei, Marius”, potrivit Mediafax.

"Eu am fost atunci la spital și am stat de vorbă cu Ștefania și știu ce șoc și ce traumă a suferit, nu numai fizic și va avea nevoie de ajutor ca să treacă peste acest șoc emotional suferit. Poate Ștefania, într-un moment ulterior de stabilitate emoțională, își va dori să dezvăluiască acest episod, prin propriile ei percepții. Da, a insistat, și sper să nu se supere pe mine că spun lucrul acesta, a insistat să spună că ea trăiește pentru că a existat lângă ea colegul ei. Ea insista în a-mi spune că a scăpat cu viață, ca prin urechile acului, datorită lui Marius", a declarat Carmen Dan, la Antena 3.

Magistrații Judecătoriei Sectorului 1 au dispus, marți seară, arestarea unui bărbat în vârstă de 32 de ani, suspectat că ar fi furat arma femeii jandarm la protestul din 10 august. El nu și-a recunoscut faptele în fața procurorilor, au precizat, pentru MEDIAFAX, surse apropiate anchetei, arma nefiind găsită. Cercetările sunt continuate de către polițiști pentru a fi găsit pistolul, dar și pentru a fi depistați ceilalți bărbați care i-au lovit pe cei doi jandarmi la protestul din 10 august, unde au avut loc mai multe violențe.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1983 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Carmencita mincinoasa.. (Duminică, 19 august 2018, 22:28)

    Muncitoru [utilizator]

    nu ar recunoaste ca a fost salvata de protestatari.

    E hilar efortul ciumei rosii de a musamaliza totul.
    • +6 (6 voturi)    
      Nu va recunoaste (Duminică, 19 august 2018, 23:28)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Muncitoru

      Carmen Dan si, de altfel, toata clica psd reprezinta un scuipat pe obrazul conceptelor de demnitate si onoare.
    • +3 (3 voturi)    
      Inca astept (Duminică, 19 august 2018, 23:52)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Muncitoru

      Astept declaratia cuiva care va cere ca TOATE inregistrarile cu protestatari abuzati sa fie analziate de laboratoarele SRI ca sa mai distraga atentia, sa consume bani publici si sa tina serviciile ocupate.
      Plus ca vor crea intuitiv ideea ca totul e o inscenare in "creierele" zombiilor PSD.

      Este inevitabil. Deja raman fara munitie si toate declaratiile astea cretine nu vor tine la infinit asa ca sigur vor recurge la chestii de genul.

      Un lucru este evident: ciumea rosie nu intelege de vorba buna si nici nu isi asuma responsabilitatea!
  • +11 (11 voturi)    
    A fost salvata de protestatari ea si colegul ei ! (Duminică, 19 august 2018, 22:30)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Manipulare de Videle . Acoperirea ticaloșilor din Jandarmerie.
    Demisia ,mai pațachină ofilita!
    • +4 (4 voturi)    
      Stefania (Duminică, 19 august 2018, 23:47)

      om_normal [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

      Valora mai mult pentru superiori daca era moarta , noroc ca nu le-au iesit calculele
  • +8 (8 voturi)    
    A insistat Ștefania (Duminică, 19 august 2018, 22:32)

    mitg [utilizator]

    Penibil era deja, acum e doar patetic.
  • +9 (9 voturi)    
    Manipularea (Duminică, 19 august 2018, 22:34)

    aniod [utilizator]

    ati avut nevoie de o victima si ati lansat o fata intre manifestantii pe care tot voi i-ati inrait.
    Daca ar fi fost dupa carmen dan si dragnea, fata respectiva ar fi fost grav accidentata. Acest lucru nu s-a intamplat tocmai datorita spiritului civic al unor manifestanti, caci colegii ei au parasit-o.
  • +6 (6 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 19 august 2018, 22:44)

    MarianPConstantin [anonim]

  • +7 (7 voturi)    
    Duamna carmen (Duminică, 19 august 2018, 23:03)

    mimiloi [utilizator]

    o si vad pe jandarmerita alergind din rasputeri dupa dumneavoastra ca sa va spuna aiurelile pe care le indrugati acum.
    Jandarmerita a scapat usor datorita unor protestatari care au facut zid in jurul celor doi si i-au dus in zona jandarmilor. Asta in timp ce jandarmii se uitau ca la film. Toate astea se vad pe inregistrarile video.
    E limpede ca toata povestea a fost o inscenare de doi lei ca sa justifice deciziile citorva dementi care au ordonat evacuarea pietei si asaltul cu toate fortele si mijloacele inclusiv violenta extrema. Daca veti scoate din palarie si faptul ca in procedurile jandarmeriei se afla si aruncarea cu grenade lacrimogene in plina multime de oameni cu riscul ranirii la explozia grenadelor si bataia fara motiv a oamenilor abia atunci eu va pot inmina diploma scamator sef.
    Pina atunci ramineti doar o secretara care la un miment al vietii i-ati facut un b... lui dragnea si astfel ati ajuns sa aveti acces la functii de demnitar ale statului roman. Modelul este cunoscut si de alte dame aka udrea si alte pupeze siliconate de prin parlament.
    Va doresc m... psd!
  • +3 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 19 august 2018, 23:13)

    [anonim]

  • +3 (3 voturi)    
    Explicatie (Duminică, 19 august 2018, 23:24)

    ber [utilizator]

    A exista si a fi langa, a se afla langa sunt verbe diferite.
    Ele trebuiesc folosite corect, conform sensului frazei.
  • +2 (2 voturi)    
    in locul jandarmeritei (Duminică, 19 august 2018, 23:46)

    om_normal [utilizator]

    mi-as cauta alt loc de munca unde sa nu sa nu incerce superiorii si colegii sa ma martirizeze fara voia mea
  • +4 (4 voturi)    
    In mod clar (Duminică, 19 august 2018, 23:55)

    MoemBius [utilizator]

    ce a facut ...ala care i-a furat arma este un gest condamnabil
    Insa .....sa l arestezi pe unu ......suspectat ca ar fi facut ceva ......suna CA DRAQ
    Pe bune

    asta e tot ce poate face militzia si procuratura ....sa suspecteze ........ma intreb ce diferenta e intre a suspecta si a avea probe reale atunci.


    Inca o data repet NU sint de acord cu ce anume s-a intamplat acolo.
    Era o manifestatie pasnica ....de fapt cu exceptia unora.
    Dar sa arestezi pe cineva fara probe temeinice si sa mai si publici asta ...peste tot pe unde apuci mi se pare ceva ce e de neconceput......in o lume civilizata si democratica.
    asta e tot ce poate melitzia?
  • +1 (1 vot)    
    hmm (Luni, 20 august 2018, 0:19)

    dum_i [utilizator]

    ce ji***godie...


    tot la puscarie ajungi bai ministro de carton. si tu si stapanul tau.
  • +2 (2 voturi)    
    Cred ca se uita la Stefania (Luni, 20 august 2018, 2:23)

    om_normal [utilizator]

    Si isi zice: "Nu ai putut sa crapi acolo?"
  • +3 (3 voturi)    
    Bineinteles. (Luni, 20 august 2018, 9:42)

    fat.cat [utilizator]

    Doar colegul ei a aparat-o cu corpul lui ca s-o fereasca de lovituri. Am vazut toti asta, cu ochii nostri. Mare doamna jandarmerita, dar si mai mare doamna Dan, ca ne impartaseste aceste trairi intime ale eroinei, nu de alta, dar sa se stie precis cum au stat lucrurile. Punct ochit, punct lovit, doamna Dan. Nu va dezmintiti cu nicio ocazie.
  • +3 (3 voturi)    
    minte (Luni, 20 august 2018, 10:15)

    Ilidia [utilizator]

    Toata lumea a vazut ca a fost protejata de un civil, nu de jandarmi... Mincinoasa ...
  • +2 (2 voturi)    
    Canonizare (Luni, 20 august 2018, 14:25)

    europeanul2 [utilizator]

    Era Dragnea undeva sus si a trimis niste energie catre jandarmerita, altfel nu-mi explic. Cu totii stim ca Dragnea poate sa invie si mortii asa ca episodul asta a fost floare la ureche. Oare cand o fi canonizarea ?