Dragnea, la Antena 3: Cum să mă gândesc să amân nunta copilului meu? Nici vorbă

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 21 august 2018, 22:44 Revista Presei | Radio TV


Liviu Dragnea
Foto: Facebook
Președintele PSD Liviu Dragnea a declarat marți seară, la Antena 3, că nu va amâna sau anula nunta fiului său, programată pentru acest weekend, susținând că vrea să vadă cât de departe vor merge unii indivizi.

"Cum să mă gândesc să amân nunta copilului meu? Nici vorbă. Acolo vrea să ducă Iohannis țara. (...) Unii să vrea să distrugă evenimentul și să fiu tot eu acuzat?", a declarat Liviu Dragnea, la Antena 3.

Declarațiile președintelui PSD vin în contextul în care au apărut informații în mediul online potrivit cărora în ziua nunții fiului lui Liviu Dragnea se va organiza un protest la biserica din Capitală unde urmează să aibă loc căsătoria religioasă.

"Vreau să văd cât de departe vor ajunge niște indivizi în frunte cu Iohannis, pentru că vor primi răspuns pe măsură de la mine. Dacă au impresia că pot lua țara cu japca, se înșeală amarnic, PSD nu va lăsa ca România să fie condusă prin violență", a mai spus Dragnea, potrivit Mediafax.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7963 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Miercuri, 22 august 2018, 1:22)

    XLXL [utilizator]

    la asa importanta, unii chiar asteapta biserica ridicata in alexandria, de ocazia casatoriei. hramul NUNTA FIULUI LU' DRAGNEA ...
  • +16 (16 voturi)    
    De necrezut ! (Miercuri, 22 august 2018, 2:42)

    Victor Micea [utilizator]

    ' PSD nu va lăsa ca România să fie condusă prin violență" Tocmai a batut la sange citeva mii de oameni. Dracnea e nebun, ticalos, sau amandoua.
    • +8 (8 voturi)    
      ticalosul nu-i baiatu aista.. (Miercuri, 22 august 2018, 8:54)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui Victor Micea

      Ticalosii sunt cei care au inchis si inchid ochii la toate porcariile facute de Dragnea in ultimii zeci de ani ! Nu au curajul sa-l,intrebe despre sursa averilor ,despre abuzul in serviciu ,despre imbarligatura cu firmele de casa ,despre banii platiti de statul roman pentru ca el a manarit banii UE.Dosarele lui se judeca in ritmul celui cu genocidul 1989.Oare de ce ?
    • +3 (3 voturi)    
      Nu (Miercuri, 22 august 2018, 17:51)

      giuseppe2 [utilizator] i-a raspuns lui Victor Micea

      Nu e nici ticalos, nici nebun. E bolnav. Il sustin smecherii care au de castigat de la el (se stie ca are averi mari in Brazilia). Dragnea e un biet pion pe o tabla de sah. Nici macar nebun nu e in jocul mafiotilor teleormaneni, e doar un mic pion bolnav.
  • +6 (6 voturi)    
    De ce la biserică în capitală? (Miercuri, 22 august 2018, 8:46)

    asavreau [utilizator]

    Este ca o sfidare.Nu sunt biserici în Alexandria?Dragnea a ocupat capitala cu tribul lui.Normal ca băștinașii să protesteze.Bă Liviu,ți-ai cerut scuze vreodată că ai dat buzna peste oameni?Nu te-a invitat nimeni în București!
  • +5 (5 voturi)    
    mda (Miercuri, 22 august 2018, 9:56)

    alex34 [utilizator]

    inca o ocazie sa ciomagiasca oamenii cu jandarmii si interlopii, dupa care sa spuna ca a fost victima unui atac orchestrat de Iohannis si Soros, companii straine...etc
  • +4 (4 voturi)    
    Sper (Miercuri, 22 august 2018, 11:08)

    oopsie_daisy [utilizator]

    Sper din toata inima ca oamenii normali la cap nu vor merge sa protesteze la nunta beizadelei grasane a lui Dragnea.
    Dar chiar si asa fiind, probabil Dragnea si Codrin deja au intocmit scenariul de la nunta: batai, geamuri sparte, samd. Soros, Iohannis, statul paralel, toti vor fi de vina ca ii strica omului afacerile private si nu se poate bucura linistit cu soacra mare vitrega Irinuca de nunta.
    Bubuituri in presa la Antena 3, circ, scandal, sarmale.
    Praf in ochi, diversiune, ca sa uitam de 10 august, si sa ni se spuna cit de primitivi sint cei care se opun dictaturii marelui mustacios de Teleorman.
  • +5 (5 voturi)    
    Clar (Miercuri, 22 august 2018, 17:15)

    giuseppe2 [utilizator]

    Nu prea avem psihiatrii scoliti. Este evident ca bietul Liviu bate campii si e de mirare ca nimeni dintre sclavii lui de partid nu isi da seama. Dragnea e bolnav. Un intreg partid se va face de ras dupa ce se va certifica boala lui Livica.
  • +4 (4 voturi)    
    Orbi (Miercuri, 22 august 2018, 17:26)

    giuseppe2 [utilizator]

    Pasiunile politice orbesc.
    Dragnea nu e un caz politic, nici penal, ci unul medical. Omul e bolnav psihic. .Condamnabili sunt colegii lui de partid, care il considera (sau se fac ca il considera) sanatos.
  • +1 (3 voturi)    
    Antena oarba (Miercuri, 22 august 2018, 17:44)

    giuseppe2 [utilizator]

    Va faceti ca nu vedeti ce sare in ochi.
    Dragnea e bonav, e dus rau. O sa-l vizitati la Balaceanca unde o sa-l incurajeze Voropchievici cu ideile lui numerologice idioate. Va treziti ?
    (Respect Antena pentru multi moderatori si invitati onorabili, dar....)
    Retineti: Dragnea e bolnav. Rau !
  • +3 (3 voturi)    
    Fiecare la locul lui (Miercuri, 22 august 2018, 17:57)

    giuseppe2 [utilizator]

    Sa-i fie nunta cu noroc fiului !
    Dar Dragnea, tatal, trebuie internat de urgenta.
    Omul e dus rau, v-o poate spune orice psihiatru.