Olguța Vasilescu se simte ca în emisiunea Big Brother: Sunt absolut convinsă că sunt interceptată în continuare / Cu cât au costat interceptările, câte școli aș fi putut construi în Craiova?

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 24 septembrie 2018, 21:45 Revista Presei | Radio TV


Olguta Vasilescu
Foto: captura Antena 3
Ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, a spus luni la Antena 3 că este convinsă că este interceptată în continuare, după ce a acuzat că a fost interceptată în mai multe dosare în perioada în care a fost primar al Craiovei și s-a întrebat ”cu cât au costat interceptările din dosarele mele, mă întreb cam câte școli aș fi putut construi în Craiova”.

”Sunt absolut convinsă din punctul ăsta de vedere. Vorbesc în birou ca la televizor”, a spus Vasilescu, întrebată dacă ea crede că este înregistrată în continuare. 

Aceasta a făcut o comparație cu emisiunea Big Brother, unde participanții erau filmați non-stop și ”care intrau în depresie după o săptămână”.

”Ne-am obișnuit să trăim cu chestiile astea, dar asta nu înseamnă că...”, a mai spus Vasilescu.

Potrivit acesteia, sunt sute de DVD-uri cu înregistrări. 

”Ei m-au ascultat pe mine ani de zile. Nu am reușit să găsesc o explicație logică”, a comentat Vasilescu.

Acesta a mai spus că va fi chemată din nou la DNA, din cauza ”unui denunț”, pentru că nu a ”asfaltat strada unui cetățean care și-a construit casa în câmp”









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1706 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    „mă întreb cam câte școli aș fi putut construi” (Luni, 24 septembrie 2018, 21:51)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Mă uit la ce zic ăștia și îmi dau seama că sunt ca niște boți care se perfecționează de fiecare dată când adversarii spun ceva nou. E fascinant într-un fel, deși tragic pentru noi.

    Deși logica Olguței a luat-o pe arătură, pentru că nimeni nu o împiedica pe ea să construiască școli. Altfel rezultă că dădea bani să fie interceptată. Imperfectă, ca orice bot.
  • +8 (8 voturi)    
    . (Luni, 24 septembrie 2018, 21:52)

    theo667 [utilizator]

    Daca ai baut atat de mult cate scoli gradinite se construiau cu sticlele alea pe post de caramizi?!
  • +10 (10 voturi)    
    ... (Luni, 24 septembrie 2018, 21:57)

    tirolez [utilizator]

    Da' cu banii pentru referendumul de schimbare a denumirii judetului Olt cate scoli se construiau? Sau cu banii de referendum cate vagoane de tren se cumparau?
  • +4 (4 voturi)    
    LOV goes for Jail (Luni, 24 septembrie 2018, 22:13)

    un domn [utilizator]

    Pretty olteanca
  • +4 (4 voturi)    
    mai multe decat (Luni, 24 septembrie 2018, 22:23)

    moka [utilizator]

    ar fi fost nevoie.
    diferenta puteai s-o donezi la catedrala.
  • +8 (10 voturi)    
    şcolile sunt in tablourile consilierului Vâlcov (Luni, 24 septembrie 2018, 22:38)

    MG [utilizator]

    care nu ar fi fost prins cu tablouri şi bani pitiţi în cimitir fără interceptarile SRI, dusmanilor. D'aia vă dor interceptările, că vă arată adevărata faţă de hoţi.
    Nu mai aveţi viitor în România, cotropitorilor.
    Deja vă scuipă lumea pe stradă, în aeroport, la nuntă, oriunde vă vor prinde.
  • +10 (12 voturi)    
    Dar, (Luni, 24 septembrie 2018, 22:51)

    patrick_higher [utilizator]

    cu cât ați furat voi, câte Românii s-ar fi construit, de la zero?
  • +8 (10 voturi)    
    si daca nu sunt prea indiscret, (Luni, 24 septembrie 2018, 22:55)

    gatsby [utilizator]

    ce DRACU ati construit voi (partidul slugilor devotate) de 2 ani???? Doar ati daramat justitia!
  • +9 (11 voturi)    
    Hai sa vedem (Luni, 24 septembrie 2018, 23:10)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    DNA s-a reorganizat prin 2005. LCK a preluat DNA din 2013.
    Cate scoli si spitale s-au facut din 1990 si pana in 2013? Dar pana in 2005?
  • +7 (9 voturi)    
    pai zi-ne tu... (Luni, 24 septembrie 2018, 23:26)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... cam cate comisioane ti-ai fi luat?
  • +5 (5 voturi)    
    Asa (Luni, 24 septembrie 2018, 23:30)

    europeanul2 [utilizator]

    Chiar daca ar fi asa care e motivul pentru care nu doresti sa fii interceptata? Ai ceva de ascuns?
    Dupa parerea mea toti din sleahta voastra ar trebui interceptati!
  • +7 (7 voturi)    
    a vrut sa zica stadioane (Luni, 24 septembrie 2018, 23:33)

    Adrian_. [utilizator]

    cate stadioane ar fi putut sa construiasca in Craiova? sau poate catedrale? ar trebui una si in Craiova.

    dat fiind ca in PSD prostia e in floare, prin afirmatia de mai sus Olguta se autoincrimineaza. Daca interceptarile au costat asa de mult inseamna ca au avut ce inregistra. Daca nu era constant in compania penalilor, poate cheltuiala cu interceptarile era mai mica.

    Ceea ce nu spune tanti Olguta e ca interceptarile au fost facut de serviciul doi si un sfert din ministerul de interne. Tanti Carmen ii trimite lui nenea Dragnea raport in fiecare seara cu cine vrea sa il dea in gat.
  • +6 (6 voturi)    
    Estimare tip Olguta (Marţi, 25 septembrie 2018, 0:50)

    Isobar [utilizator]

    "Cu cât au costat interceptările, câte școli aș fi putut construi în Craiova".

    De cand se ocupa de Legea Salarizarii a inceput sa simta puterea banilor si reuseste sa faca aprecieri foarte interesante, ca cea de mai sus.
    Concluzie : Cand Seful va invinge Statul Paralel o sa
    ploua cu scoli in Romania.
    Mult succes !!!
  • +3 (3 voturi)    
    banii furati.. (Marţi, 25 septembrie 2018, 9:16)

    sareta [utilizator]

    Cu banii furati prin reducerea la jumatate a raportului dintre punctul de pensie si salariul mediu brut (de cand gasca voastra a preluat conducerea) ,cate scoli s-au facut ?Cate milioane de pensionari n-au mai putut sa -si plateasca medicamentele ? Da ,5 milioane de pensionari au acum pensiile la jumatate ca voi sa va umpleti conturile ! Astazi punctul de pensie trebuia sa fie 2000 de lei si nicidecum 1100 ....Deci miliarde de euro furate pensionarilor unde sunt ?
  • +3 (3 voturi)    
    Antena 3 e post oficial al conducerii de stat? (Marţi, 25 septembrie 2018, 11:39)

    anonimo [utilizator]

    As pune si eu o intrebare:
    vad ca toti cei alesi ca urmare a votului din decembrie 2016, fie ca e vorba de PSD sau ALDE apar doar la Antena 3 si pentru interviuri si pentru anunturi de interes general pentru Romania.
    Stiam ca toti cei din conducerea de stat si partid de guvernamant apareau la televiziunea nationala (TVR). Inteleg ca Antena 3 este o televiziune preferata de ei, dar este televiziunea reprezentativa sa se faca anunturi importante de la cei din conducerea parlamentului si a guvernului?
  • 0 (0 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 25 septembrie 2018, 12:39)

    qwerasdf [anonim]