Antena 3 susține că Merkel a sunat-o pe Dăncilă și au discutat jumătate de oră la telefon​

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 7 februarie 2019, 22:11 Revista Presei | Radio TV


Cum a sunat-o Merkel pe Dancila
Foto: captura Antena 3
România capătă o tot mai mare anvergură pe plan european și mondial și poate hotărî chiar soarta energetică a Europei. Asta dacă ești Antena 3​ sau Radu Tudor.

Potrivit reporterului Antena 3 Maria Toader, miercuri, cancelarul german Angela Merkel a sunat-o pe premierul Viorica Dăncilă pentru a se asigura că România nu va fi o piedică în calea proiectului germano-rus.

Moderatorul Radu Tudor vorbește de noaptea nopților, face apel la unitate politica ca ”România să iasă foarte întărită de aici”. Senzational, telefonul telefoanelor, Merkel este la mâna lui Dăncilă. Iar premierul României a refuzat-o dur și i-a dat o replică pe măsură amintind că România are un parteneriat strategic cu SUA.

"Vorbim de o discuție de aproximativ o jumătate de oră care a avut loc aseară între premierul Viorica Dăncilă și Angela Merkel. Cancelarul german a încercat să o convingă telefonic pe Viorica Dăncilă să nu introducă în cadrul Consiliului Uniunii Europene o propunere de directivă care ar afecta direct interesele Germaniiei în ceaa ce privește Nord Stream 2 și, evident, conexiunea cu Rusia", a spus reporterul Maria Toader.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















26148 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    rotflmao (Joi, 7 februarie 2019, 22:20)

    pehash [utilizator]

    Angela: Lorem ipsum dolor sit amet...
    Viorica Vasilica: He he!
    • +6 (6 voturi)    
      Fake News (Vineri, 8 februarie 2019, 11:22)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      Antena 3 a luat pumnii in cap de la Badea si a inceput sa difuzeze fake news. Nu da doi bani Merkel pe Dancila.Dancila are noroc daca vorbeste cu un asistent al unui asistent a lui Merkel. Merkel nici nu stie ca exista o dancila.
  • +25 (27 voturi)    
    Mirare ! (Joi, 7 februarie 2019, 22:24)

    NicolaeA [utilizator]

    Merkel stie limba romana ?
    • +11 (11 voturi)    
      Merkel (Vineri, 8 februarie 2019, 2:49)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Mai degrada vorbește ea românește , TAtza noastră vorbește păsărească , in special cu Tractoristul ....
    • +1 (1 vot)    
      dancileza (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 13:29)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Nu, dar stie "limba dancileza"...
  • +19 (21 voturi)    
    Ha ha! (Joi, 7 februarie 2019, 22:26)

    CapitanulPanait [utilizator]

    A invatat Merkel limba romana.

    Cum altfel sa se intelega?
    • +11 (13 voturi)    
      Nu vrea Veorika să recunoască, dar.... (Joi, 7 februarie 2019, 23:18)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui CapitanulPanait

      ... a tradus-o Johanis!
  • +15 (17 voturi)    
    juma' de ora? (Joi, 7 februarie 2019, 22:32)

    Nevermind [utilizator]

    "Fa-mi si mie pantofii!" se spune in cateva secunde.
  • +17 (19 voturi)    
    Wow.. (Joi, 7 februarie 2019, 22:33)

    gabone [utilizator]

    Merkel vorbeste romaneste? Ca altfel nu inteleg :)))
  • +12 (14 voturi)    
    tehnologie (Joi, 7 februarie 2019, 22:36)

    Filbert [utilizator]

    Trebuie sa fi fost videotelefon, skype, facetime, ca sa poate Anghela sa vada replicile inteligente ale Veorikai, exprimate intr-o fluenta limba gimnastica...
  • +12 (14 voturi)    
    :))) (Joi, 7 februarie 2019, 22:40)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Cum au putut sa vb. prin semne la telefon?
  • +13 (15 voturi)    
    Ha ha ha (Joi, 7 februarie 2019, 22:42)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Ce sa discuti cu Veorica ? Ia notite si da fuguta la Daddy, nici de respirat nu respira fara acordul infractorului ...
  • +16 (18 voturi)    
    damn (Joi, 7 februarie 2019, 22:43)

    Bogdan Radu [utilizator]

    Mi s-a parut mie ca TimesNewRoman are un template cam neobisnuit in seara asta...
  • +12 (14 voturi)    
    Ilogic (Joi, 7 februarie 2019, 22:46)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    In ce limba? Si ce ar fi putut (...) satului sa discute? Că doar Frau Markel nu e speciaista in metalurigie, nici membra a unui grup infractional.
  • +13 (15 voturi)    
    fake news (Joi, 7 februarie 2019, 22:48)

    Anonym [utilizator]

    cum sa vbeasca Merkel 30 min cu Dancila. Nu e posibil la nivel intelectual.

    Sau poate a vbit doar Merkel si Dancila a zis yes din 5 in 5 minute
    • +8 (8 voturi)    
      vorbeste lumea ... (Vineri, 8 februarie 2019, 1:13)

      nu conteaza cine zice [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      a zis hehe ... in perfecta limba germana.
  • +13 (15 voturi)    
    Fac si glume la buda mai nou? (Joi, 7 februarie 2019, 22:51)

    V. Istina [utilizator]

    Adica Dancila e capabila sa poarte un dialog? Si inca cu Merkel? Mda...
  • +13 (15 voturi)    
    lol (Joi, 7 februarie 2019, 23:02)

    CRMS [utilizator]

    Si dupa o jumatate de ora de discutii aprinse Dancila a adormit extenuata de la cat a dat din maini in tot acest timp.
  • +19 (21 voturi)    
    Dancila (Joi, 7 februarie 2019, 23:04)

    florinos [utilizator]

    Ce a spus Dancila: Hehe, meik a foto ?
  • -26 (30 voturi)    
    Pentru buna informare a postacilor (Vineri, 8 februarie 2019, 1:02)

    xrogo [utilizator]

    habarnisti, Merkel a rugat-o pe Dancila sa amane discutia de maine privitor la gazoductul ruso-german, asta pentru ca Germania sa convinga mai multe state s-o sustina, Dancila a refuzat si i-a reamintit lui Merkel ca pozitia Romaniei este de partea SUA si impotriva acelui proiect!
    In concluzie, tot pentru postacii ce inteleg mai greu, ciuma rosie, prin Dancila, este pro SUA si Germania, prin Merkel, este pro Rusia, oare Johann al nostru cu cine este?
    Si inca o intrebare, sunt curios, oare de ce Merkel nu l-a sunat pe prietenul sau Johann?
    • +12 (14 voturi)    
      nu doar faci pe prostul! (Vineri, 8 februarie 2019, 7:55)

      Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      in ce limba a rugat-o merkel, ca sa se faca inteleasa de dancila? poate latrina3 sa-l aduca ca martor pe translatorul de dancileza?
      • +6 (8 voturi)    
        nu face pe prostu (Vineri, 8 februarie 2019, 10:47)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

        chiare prost!

        m-am saturat sa incerc sa vb civilizat si logic cu retardatii astia...
        sunt niste prosti fara creier si fara pic de coloana verteblara care se prostitueaza pt cat dracu e salariu de postac!
    • +6 (6 voturi)    
      ba (Vineri, 8 februarie 2019, 10:46)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ironiile tale de kkt (ceea ce si esti)
      nu merg...
      adevaru e ca stapanii tai MINT de ingheata apele , iar tu ii aperi prin MINCIUNA!

      tu iei o minciuna pe fata a latrina 3 si o consideri adevar ratatule!
      ia zi... cien are poze si DOVEZI despre intalnire cu Merkel si Macron si altii !? Iohannis sau analfabeta ta?!
      dute ma si plimba ursu ca tu consumi resursele planetei de pomana!
    • +4 (4 voturi)    
      De fapt (Vineri, 8 februarie 2019, 15:17)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Vasilica a conditionat fapta de interventia lui Merkel la Johannis ca sa o puna pe Olguta ministru ca se apropie nunta si vrea sa invite tot ministerul plus agentiile din teritoriu ca sa scoata banii de casa.Ca a luat banii de la camatari si e scump.Merkel a refuzat-o si de aici Vasilica a devenit proamericanca.Ca ea numai de cingo si blugi stia de americanil
  • +2 (2 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 8 februarie 2019, 9:13)

    DiDiRo [anonim]

  • +7 (7 voturi)    
    hotul striga hotul (Vineri, 8 februarie 2019, 10:06)

    Ademordna [utilizator]

    Deci Antena 3, televiziunea unui securist condamnat penal, afirma ca Merkel si Germania ei ar vrea sa se apropie de Rusia iar Veorica, marioneta presedintelui infractor penal al partidului neo-comunist al lui Iliescu, agentul rus in Romania, a spus nu?!?
    Inteleg de ce se uita lumea la Latrine, asa scenarii nu vezi nici in cele mai fantasmagorice filme.
    • -5 (7 voturi)    
      Ai enuntat exact stirea, ai (Vineri, 8 februarie 2019, 12:12)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      priceput dar nu-ti vine sa crezi, mai citeste si-apoi o sa-ti vina iluminarea!
      Daca nu crezi totusi, citeste presa germana pentru ca in cea din Romania stirea nu este de interes, ar fi peste mana sa sustina asta dupa ce-au umplut-o de laturi pe Dancila!
  • +6 (6 voturi)    
    ai de capu nostru! (Vineri, 8 februarie 2019, 10:44)

    liviu_ [utilizator]

    aceasta televiziune TREBUIE inchisa DE URGENTA!!!
    • -6 (8 voturi)    
      Da, daca spune adevarul, adevar care (Vineri, 8 februarie 2019, 12:13)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      nu va convine trebuie inchisa, misto democratie, misto stat de drept!
      • 0 (2 voturi)    
        Ohooo, (Vineri, 8 februarie 2019, 21:30)

        DurAndrei [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Pe bune, draga Mircica???
  • +3 (3 voturi)    
    Stirea e adevarata (Vineri, 8 februarie 2019, 21:51)

    ipolitic [utilizator]

    doar o mica corectura: nu doamna Merkel a sunat-o, ci a fost sunata din Merkel,Texas. Un mic orasel de cowboys, care au auzit ca la noi vacii ajung in functii de conducere, si speriati, se intrebau cum e posibil asa ceva, daca la noi mai exista barbati adevarati care sa controleze ciurda. Raspunsul prompt a fost sa vorbeasca cu domnul Dragnea.
  • 0 (0 voturi)    
    "au discutat" (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 21:57)

    revo [utilizator]

    Bai, ne lasi? Vasilica si discutiile... Vai de steaua noastra.