​Tăriceanu, despre alegerile prezidenţiale: „Voi câştiga dacă voi candida”

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 4 aprilie 2019, 22:43 Revista Presei | Radio TV


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Preşedintele Senatului şi liderul ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, a declarat joi seară, la Antena 3, că va câştiga dacă va candida la alegerile prezidenţiale din luna noiembrie, însă a precizat că o hotărâre în acest sens va fi luată cu partenerii social-democraţi după alegerile europarlamentare.

"Voi câştiga dacă voi candida. Candidatura nu este încă decisă. Cu partenerii din PSD am hotărât ca acest subiect să-l abordăm după alegerile pentru Parlamentul European. Vom evalua care este candidatul care are cele mai bune şanse să-l învingă pe Klaus Iohannis la alegerile din toamnă. E o decizie grea, sunt pregătit pentru aşa ceva. Vom hotărî şi vom decide ceva mai târziu, dar nu mai durează mult, sunt aproximativ două luni până când se va lua această decizie", a spus Tăriceanu, potrivit Agerpres.

















1676 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    calin tu ti-ai vazut-o dimineata? (Joi, 4 aprilie 2019, 22:54)

    beeeeeenar [utilizator]

    cum sa afirmi ca o sa castigi?
    tu n-ai castigat nici macar o primarie.
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Joi, 4 aprilie 2019, 22:59)

    tirolez [utilizator]

    Tariceanu n-a castigat votul la uninominal acum nshpe ani, a prins locuri la redistribuire. Asta dupa ce daduse "atentii" electorala la greu in colegiul respectiv.
  • +6 (6 voturi)    
    Moshu photoshopat ... (Joi, 4 aprilie 2019, 23:00)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    ... in 2 luni va fi istorie!
  • +5 (5 voturi)    
    Clar (Joi, 4 aprilie 2019, 23:16)

    2016 [utilizator]

    ca este schizofrenic! Este dus rau, merita doar compatimire! Sa-i fie tarana usoara!
  • +6 (6 voturi)    
    Păi da! (Joi, 4 aprilie 2019, 23:19)

    Matrix-4 [utilizator]

    Pasărea mălai visează!
  • +6 (6 voturi)    
    Umilinta (Joi, 4 aprilie 2019, 23:21)

    cristian.o [utilizator]

    O sa va umilim si la europarlamentare si la prezidentiale.
  • +4 (4 voturi)    
    Sper... (Vineri, 5 aprilie 2019, 0:15)

    ElDiablo [utilizator]

    ...sa castigi. Sef de camera la Jilava, cel putin 2 mandate.
  • +4 (4 voturi)    
    Un vis frumos (Vineri, 5 aprilie 2019, 0:19)

    Isobar [utilizator]

    Este foarte greu pentru un infatuat de tipul acestui politician format la curs seral sa inteleaga ca societatea romaneasca prin deschiderea spre vest nu mai este
    manipulabila cu usurinta.
    Lansarea in cursa pentru presedentie "Voi câştiga dacă voi candida" va avea un rezultat care il va face sa se trezeasca din visul frumos in care traieste.
    Cine mai poate crede lozincile celui care in numele liberalismului guverneaza alaturi de Ciuma Rosie .
  • 0 (0 voturi)    
    deci, (Vineri, 5 aprilie 2019, 7:57)

    zigot [utilizator]

    vei castiga daca "vei fi lasat sa candidezi"?
    da, dar numai daca ar fi un concurs moto dedicat celor
    peste 65 ani