Dragnea: Am reușit să avem în familie doar produse românești pe masă de Paște

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 25 aprilie 2019, 23:13 Revista Presei | Radio TV


Liviu Dragnea
Foto: Facebook
Președintele PSD Liviu Dragnea, un susținător al produselor românești, a declarat joi seară, la Antena 3, că de Paște va petrece în familie și va avea pe masă doar produse românești și bulion făcut acasă.

"De sărbători stau cu familia. Am reușit în prima zi, a doua zi de Paște, să avem pe masă numai produse românești. Am roșii și bulion făcut acasă. Vreau să le urez românilor un Paște foarte fericit, să se bucure cât pot de familie și prieteni", a declarat Liviu Dragnea, la Antena 3.

Preşedintele PSD a criticat recent, la Snagov, politica dusă de marile lanţuri de magazine alimentare, care importă legume şi fructe, dar nu acceptă marfa românească mai ieftină.

"Câte produse alimentare mai pleacă din Ilfov în Bucureşti. De ce producătorii români nu au dreptul ca produsele lor se se găsească în galantare? Noi de ce nu avem dreptul să mâncăm produse româneşti? Nu avem dreptul, nu? În schimb avem dreptul şi obligaţia să mâncăm mere, pere, prine, roşii pline de otravă. Să o spunem deschis, e otravă", spunea atunci Dragnea.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4765 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    :-) (Joi, 25 aprilie 2019, 23:40)

    Soljenitin [utilizator]

    Paste fericit si tie, infractorule penal condamnat definitiv, alaturi de alti puscariasi! La multi ani cu executare!
    • +2 (4 voturi)    
      pasti (Vineri, 26 aprilie 2019, 10:11)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Corect este PASTI. Dar ptr. individul asta urarea e corecta, sa "pasca" intr-o curte cu gard de sarma ghimpata...
    • +1 (1 vot)    
      Replică tâmpită a lui Dragnea. (Vineri, 26 aprilie 2019, 16:00)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Paștele nu se face cu icre de Manciuria,șampanie și pește ton.Ouă roșii,miel,cozonac și pască.Sunt invenții ale lui Dragnea?
  • +9 (11 voturi)    
    ce intelege dragnea (Vineri, 26 aprilie 2019, 0:13)

    trandafil [utilizator]

    prin familie? E vorba de "famiglia" psd?
    • +8 (10 voturi)    
      Gand la gand (Vineri, 26 aprilie 2019, 0:37)

      Jolly Roger [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      ”Familie”...
      De unde știe nimicul asta ce e o familie?
      Divortat, umbla traditional cu o fatuca mai mica ca fii-su dar care ii satisface toater pohtele scarbavnice...
      Un nimic care a distrus sute de mii de familii de romani ce au luat drumul strainatatilor in speranta unei vieti decente...
  • +7 (7 voturi)    
    Inculților ! (Vineri, 26 aprilie 2019, 3:27)

    Observatory [utilizator]

    In Sicilia “ familia” este totul.
    Adevărat grăiește “Don DracNea”
    • +2 (4 voturi)    
      famiglia (Vineri, 26 aprilie 2019, 10:13)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Corect ptr mafiotii din PSD este "famiglia"...
  • +3 (5 voturi)    
    Gresesti nimicule! (Vineri, 26 aprilie 2019, 9:07)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Uta-te mai bine dupa placuta suedeza!

    Prietenii stiu de ce. ;)
  • +2 (2 voturi)    
    Ce usor (Vineri, 26 aprilie 2019, 11:04)

    varavara [utilizator]

    este sa dai din gura si sa ametesti prostimea. Este demagogie ,ei nu au fost in stare sa creeze o forma eficienta de colectare de la populatie a legumelor si fructelor batadu-si joc de oameni. Toate pietele sunt ocupate de mafiile tiganesti iar taranii reali nu pot sa-si vanda produsele in piete iar daca totusi ajung sunt obligati sa vanda la preturile stabilite de mafia locala.
    Asta este realitatea domnilor PSD-sti. In afara de minciuni pentru amagirea populatiei mai sunteti in stare de altceva?
  • +1 (1 vot)    
    mare succes (Vineri, 26 aprilie 2019, 11:28)

    Dizidentul [utilizator]

    intreaba citi romani pot pune miel pe masa,citi pot face un cozonac pentru copii,rosii legume proaspete , Dragnea are bani si poate si icre negre sa puna pe masa si daca este sufletist si patriot din milioanele sale poate organiza in Teleorman o masa in mijlocul unui oras sau in mijlocul unei comune. La musulmani este ziua sacrificiului(opferfest 3 zile) cei care au mai mult cumpara pentru vecini si nevoiasi pentru masa festiva, mindria prosteasca de taran imbuibat iese prin toti porii pielei la Dragnea(avem pe masa numai produse romanesti)
  • +1 (1 vot)    
    Brazilia in lacrimi (Vineri, 26 aprilie 2019, 12:06)

    U_swamp [utilizator]

    Sa stii, pezevenghiule, ca si alea romanesti pot sa-ti stea in git!
  • 0 (0 voturi)    
    OH. (Vineri, 26 aprilie 2019, 17:33)

    letsoc [utilizator]

    Matul e obiectivul principal al romanului . Daca si ce ba-
    ' gi in mat e romanesc e OK , s-a plamadit PATRIOTUL . Cu stima , NC .
  • 0 (0 voturi)    
    Logan (Vineri, 26 aprilie 2019, 18:56)

    Nissan [utilizator]

    Si Loganul e romanesc. Sau Ford Ecosport ( pe post de Oltcit de acum 30 de ani).