Firea, despre sârma găsită în colonul său: Nu știu dacă a fost o întâmplare sau o mână criminală

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 7 mai 2019, 22:14 Revista Presei | Radio TV


Gabriela Firea si dr Iulian Brezean
Foto: captura facebook
Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a declarat, marți seară, la Antena 3, că nu își explică cum a ajuns o sârmă de aproximativ 4 centimetri în colonul său, precizând că e posibil să rămână toată viața cu această întrebare - "dacă a fost o întâmplare sau dacă a fost o mână criminală", potrivit Mediafax.

„S-au găsit câțiva inamici politici care m-au criticat foarte mult pentru faptul că soțul meu a dezvăluit ceea ce s-a întâmplat la una dintre procedurile medicale și anume descoperirea acestei sârme de aproape patru centimetri. Sincer eu nu aș fi spus, dar dacă soțul meu impresionat de această situație, a făcut această mărturisire eu nu pot să neg pentru că ar fi o minciună din partea mea, aceasta este realitatea. Nu am nici cea mai mică bănuială ce s-a întâmplat. Eu sunt un om foarte precaut, nu mănânc repede, nu mănânc pe nemestecate. Este foarte ciudat cum puteam să înghit așa ceva și, mă rog, există anumite persoane care îmi spun că tipul acesta de aliaj, în anumite condiții, de căldură sau de apropiere de anumite substanțe se poate face această sârmă mai mică și cu o formă astfel încât să poate fi introdusă în mâncare. Nu pot să acuz pe nimeni, nu am nici cea mai mică idee decât că sunt în continuare foarte, foarte surprinsă de această situație. Medicii nu au explicație, noi nu avem explicație, nu știm ce s-ar fi putut întâmpla", a declarat Gabriela Firea, la Antena 3.

Primarul general al Capitalei nu exclude varianta unei "mâini criminale".

"Este un episod neelucidat din existența mea și nu știu dacă se va elucida vreodată. Poate că vom rămâne toată viața cu această întrebare, dacă a fost o întâmplare sau dacă a fost o mână criminală. Nu știu ce pot să spun. Eu și familia mea și prietenii mei știm foarte bine că sunt un om precaut, atent și nu aș fi în mâncat cu înghițituri atât de mari încât să nu simt un aliaj. E posibil să fi fost redus la o mărime mai mică astfel încât să poată să fie....mi s-a explicat și mie..într-o prăjitură. De câteva luni o purtam. Nu era de câțiva ani, era de câteva luni”, a mai spus Gabriela Firea.

Edilul a precizat că, în prezent, se simte mult mai bine și că speră ca în două - trei săptămâni să fie programată la operația finală.

La finalul lunii aprilie, Florentin Pandele, soțul Gabrielei Firea, a declarat, la un post de televiziune, că medicii au gasit în organismul primarului general al Capitalei "o sârmă de vreo trei centimetri".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















21421 vizualizari

  • +33 (33 voturi)    
    curiozitate (Marţi, 7 mai 2019, 22:27)

    Nevermind [utilizator]

    Conductor mono sau multifilar?
    • +13 (13 voturi)    
      e din moldova...SARMAAAAAA (Miercuri, 8 mai 2019, 10:29)

      Mannpawel [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      sarmaaa uaaaaaiiii
    • +7 (7 voturi)    
      Îmi imaginez dialogul (Miercuri, 8 mai 2019, 15:21)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      -Și cum ați descoperit..... problema?
      - Mă cam jena scaunul! Închipuți-vă, un membru al PSD pe care să-l jeneze scaunul! Ăla pentru care s-a luptat ca un leu... mă rog, leoaică, în campania electorală!
      - Păi și cum a ajuns sârma acolo....???
      - Făceam plajă la Snagov, un pic mai lejeră, în costumul de baie demodat al Evei... Și m-a prins somnul stând întinsă pe burtă.... Cine știe cum mi-a-nfipto? Sau poate m-au ajuns blestemele celor care circulă prin București bară la bară? Cum care blesteme? Alea ”...ți-ai sârma-n ...., de primăriță care nu faci nimic pentru fluidizarea traficului!”
      • -7 (7 voturi)    
        Chiar asa? Va amuza drama unui om? (Miercuri, 8 mai 2019, 18:46)

        D-or [utilizator] i-a raspuns lui Spiky

        Astia sunteti voi.

        Sigur nu va mirati ca nu va iubeste nimeni. Stiti mai bine ca oricine de ce.
        • +3 (3 voturi)    
          Jmekere, să-ți desenez, întrucât se pare că... (Joi, 9 mai 2019, 0:24)

          Spiky [utilizator] i-a raspuns lui D-or

          ... nu pricepi cu vorba. Bunghiul aici:
          Dacă o persoană normală se procopsește cu o sârmă-n anus, tace mâlc și se duce la doctor pentru extracția corpului străin.
          Dar dacă o personalitate politică din PSD, care s-a molipsit de la Veorika D'Ăncilă de lipsă de inteligență, atunci această personalitate înțepată în fund de o bucată de cablu bifilar provenit de la un microfon pus de oamenii lui Dragnea se apucă să-l imite pe tocmai pe Dragnea. Exact cum făcea el în celebrul caz al asasinilor anonimi celebri cazați la hotel de lux care încercau să-l omoare înjunghiindu-l cu privirea...
    • +1 (3 voturi)    
      O fabuloasă descoperire: s-a lansat Antena 4! (Joi, 9 mai 2019, 10:36)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      Emite printr-un cablu multifilar descoperit recent în co-rectul unei personalități politice având strânse legături cu Antenele lui Voiculescu... nu spui cine, persoană importantă, mă-nelegi, monșer....
  • +31 (33 voturi)    
    o mana criminala..... (Marţi, 7 mai 2019, 22:29)

    karas [utilizator]

    intrebare, cuiva ii lipseste verigheta?
  • +35 (37 voturi)    
    . (Marţi, 7 mai 2019, 22:32)

    theo667 [utilizator]

    Io crecă Pandelică e un Robocop care nu a facut la timp revizia si a inceput sa se dezmembreze.
  • +33 (37 voturi)    
    Ah, ce destin (Marţi, 7 mai 2019, 22:40)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Asa o fata frumusica, desteapta, sa aiba asa un viitor? Sa o aapuce dementa, senilitatea si schizofrenia - toate 3 in acelasi timp? Rar asa ghinion in viata.

    Din ciclul teroristilor microbi(sti) care au otravit apa Romanilor, atentatul de la hotel a Mustaciosului, urmata de urmarirea (sic!) de masini ca-n filme tot a sa, priza microfonata de agentii secreti martieni a to'arashei Secretare de Vide(le), urmeaza apocalipsa Reptilienilor LGBT care vor ataca planeta noastra pentru a seca Marea Neagra de petrol (sau ulei?).

    Adevarul e ca placa cu Soros, bancile si multinationalele s-a invechit, dupa ce a fost cantata la infinit. Mai ales dupa ce s-a "expirat" si povestea cu "binomul nasit de Macovei si Base".

    Sunt tare curios ce nou inamic vor mai gasi. Nu au tupeu sa zica nimic de USR-PLUS inca. Dar timpul nu e pierdut. Ma astept sa aflam ca Ciolos si Barna sunt frati vitregi, cu stramos unic Hitler sau mai stiu eu ce alta aberatie comunista.
    • +4 (4 voturi)    
      Hitler nu a avut urmasi. (Miercuri, 8 mai 2019, 11:49)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      A avut doar un nepot de frate care a emigrat in SUA si, de frica, si-a schimbat numele.
      • +5 (7 voturi)    
        Nu conteaza (Miercuri, 8 mai 2019, 13:26)

        Geo.B [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        daca a avut sau nu descendenti directi in realitate :)
        Daca la PSDeu bubuie ca a avut, inseamna ca aia o sa fie Ciolos si Barna :)))))))
  • +20 (22 voturi)    
    sarma (Marţi, 7 mai 2019, 22:41)

    was [utilizator]

    Sarma asta poate nu a fost introdus prin gura. Cine stie, poate la obiecte pierdute.
    • -1 (1 vot)    
      Putea fi pusa intr-o capsula de medicament (Joi, 9 mai 2019, 12:59)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui was

      Ar trebui cercetat ce medicamente incapsulate (mai mari, in care ar fi incaput respectiva sirma) a luat in ultimele luni si cine a avut acces la cutiile de medicamentte.

      Este posibil sa fi fost mai multe pastile contrafacute, poate au mai ramas citeva neinghitite.

      Accident sigur nu a fost. Pare mai curind o actiune artizanala a vreunei cucoane invidioase sau geloase, profesionistii ar fi avut metode mai subtile si mai sigure, gen radiatii sau uinde.
  • +44 (46 voturi)    
    Heh (Marţi, 7 mai 2019, 22:41)

    Soljenitin [utilizator]

    La carmen dan au avut ceva decenta, totusi, i-au pus microfonul intr-o priza... :))))
    • +2 (8 voturi)    
      asta e gluma (Miercuri, 8 mai 2019, 11:50)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      La Carnen Dan s-a stabilit: dispozitivul fusese pus acolo sa fie ascultati cei care locuisera inaintea ei in apartament. Era un dispozitiv slab, de student care isi asculta iubita, nicidecum un dispozitiv pus de SRI>
      • +5 (5 voturi)    
        poate (Miercuri, 8 mai 2019, 12:11)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Poate si Pandele tot asta voia, sa isi asculte femeia... :))
  • +14 (14 voturi)    
    ai fi meritat (Marţi, 7 mai 2019, 22:46)

    Captain Obvious [utilizator]

    un sut in fund criminal
  • +23 (25 voturi)    
    Pe gura nu avea cum ca se oprea altundeva. (Marţi, 7 mai 2019, 22:51)

    Lok [utilizator]

    Hmmm. ramane doar ... prin voia Domnului. :))))))
    • +11 (11 voturi)    
      o eroare medicala.. (Miercuri, 8 mai 2019, 9:17)

      CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      un sterilet montat gresit. Sau poate era al doilea, pt siguranta....
  • +27 (29 voturi)    
    delirium dragniensis pasatum firensis (Marţi, 7 mai 2019, 22:51)

    U_swamp [utilizator]

    Interventia s-a facut la Athenee Palace, o echipa de 4 doctori?
  • -2 (24 voturi)    
    Sarma LA moldoveni (Marţi, 7 mai 2019, 22:54)

    Koczka [utilizator]

    are o semnificatie aparte.
    In vremea foametei din 1946-47 acestia calatoreau pe acoperisul vagoanelof de tren care ii duceau spre zone ale tarii mai putin afectate. Pentru a-i feri de linnile de electricitate care traversau din cand in cand calea ferata ( pe vremea AIA acestei nefiind electricitate totusi ) conductorul striga SIRMA pentru CA acestia sa se arunce LA orizontala si sa se fereasca de cabluri.
    Vreo 10-15 ani dupa aceea in orasele din Ardeal pentru a-i identifica pe cei veniti din Moldova si stabiliti n Ardeal nu trebuia decat sa strigi tare SIRMA pe o strada principala si vedeai moldovenii cum executau culcat din reflexul creat in acei ani.
    LA doamna Firea pripasirea nu a fost in Ardeal ci chiar in capitals Bucuresti, in solda Varanului si mai nou in cardasia penala a PSD-ului.
    • +2 (2 voturi)    
      Sarma (Miercuri, 8 mai 2019, 11:59)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

      De fapt nu era nici o electrificare. Erau sârme pentru comunicațiile CFR sau PTTR.
  • +14 (18 voturi)    
    v-a zis Dragnea sa mancati rosii romanesti ! (Marţi, 7 mai 2019, 22:56)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    cine a indragit rosiile straine....
  • +23 (25 voturi)    
    Misterul din gratar (Marţi, 7 mai 2019, 22:58)

    div3 [utilizator]

    Daca o sa compare sarma gasita de medici cu cele din peria cu care curata gratarul, probail ca o sa afle cine este "mana criminala".
    A luat-o si asta pe urma lui Dragnea...
  • +29 (29 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 7 mai 2019, 23:05)

    [anonim]

    • +8 (8 voturi)    
      Cel mai tare comentariu ! (Miercuri, 8 mai 2019, 11:12)

      Dacii [utilizator] i-a raspuns lui

      am ras f bine, multumesc.
  • +16 (16 voturi)    
    sarma baaa... (Marţi, 7 mai 2019, 23:12)

    strelka [utilizator]

    Cand mananci maro, trebuie sa te astepti la d`astea... Bine ca fosta gurista a3 are stomacu` tare....
  • +22 (22 voturi)    
    Nu e important s-o credem noi, ci Pandele saracu! (Marţi, 7 mai 2019, 23:29)

    Alui [utilizator]

    El sigur habar n-are cum a ajuns sarma acolo!
  • +22 (22 voturi)    
    Cei patru asasini cazati la Atene Palace (Marţi, 7 mai 2019, 23:39)

    cartofil [utilizator]

    care trebuiau sa-l asasineze pe Dragnea au o primit o alta misiune si anume sa-i introduca, prin anus, lui Firea, un sarmoi in colon. Fiind profesionisti, si-au dus misiunea la sfarsit, fara ca Firea sa prinda de veste.
    • +8 (8 voturi)    
      De fapt.... (Miercuri, 8 mai 2019, 11:36)

      USMarines [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      cei patru umblau cu sarma dupa Dragnea, dar a scapat.... Si atunci au luat si ei premiul de consolare... S-au dus la Primarie.....
  • +26 (26 voturi)    
    ciudat rau (Miercuri, 8 mai 2019, 0:52)

    UglyKidJoe [utilizator]

    chiar ma intrbam de unde vine vorba aia din popor... Bagati-as sarma-n ...
  • +7 (9 voturi)    
    Si aicea tot glume cu moldoveni? (Miercuri, 8 mai 2019, 9:33)

    Ioko [utilizator]

    E sigura ca multi isi trag bile pe sarma asa ca se mai intampla sa se piarda cate cava altfel mergem pe ideea ca la cum e totul pe invers la PSD-isti nu e sigur ca nu a mers pe cealalta cale mai intunecata.
    Oricum sarma aia a juns acolo ori inghitita ori impinsa astfel de vina sunt Sorosistii cu pervesii lui de spiridusi.
  • +10 (10 voturi)    
    Sarma (Miercuri, 8 mai 2019, 9:37)

    Martinezu [utilizator]

    este de provenienta pamanteana?
    Isi aduce aminte Firea de vreo noapte mai deosebita petrecuta la bordul vreunei nave?
    Din ce am citit , extraterestri in primul rand se uita in cur..rtea celui rapit si mai uita cate un obiect acolo.
  • +15 (17 voturi)    
    Incredibil (Miercuri, 8 mai 2019, 9:43)

    telox [utilizator]

    Soros asta! Nu-l credeam capabil de asa ceva :)
  • +4 (8 voturi)    
    mda (Miercuri, 8 mai 2019, 11:52)

    HoriaN [utilizator]

    Mana criminala a lui Pandele
    • +4 (6 voturi)    
      mana? (Miercuri, 8 mai 2019, 14:17)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui HoriaN

      Poate a folosit omu' o sarma pe post de cock ring si a pierdut-o in actiune.
  • +5 (7 voturi)    
    Prostia ucide! (Miercuri, 8 mai 2019, 11:55)

    remicristian [utilizator]

    Prostia face multe victime! Nu pot decit sa banuiesc ca sirma este de pe vremea cind dumneaei punea botul la orice, precum se repede rata la muci, a scapat si ea la o sirma de patru centimetri! Sa invoce o intentie criminala este casi cum isi da palme in fata oglinzii!
    • 0 (0 voturi)    
      Nu, de loc! (Sâmbătă, 11 mai 2019, 9:00)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui remicristian

      "Prostia face multe victime! " - nu este veorba de loc de prostia aici.
      Ah, nu ca duamna Fierea vre-un geniu, dar sigur nu vorbeste de capul dumneaei, au consilieri platiti foarte bine pentu a le stabili strategiile electorale.

      Pentru dumneata, pentru mine, pentru majoristatea celor de pe HN, desigur, pare o imensa prostie: cum sa iesi pe sticla si sa zici ca ti-au gasit o sarma in koor?!

      Dar electortul pedesere, telespectatorii latrinelor, au cu totul alta perspectiva: pentru ei, Fierea este o biat victima, ce merita votata la Cotroceni, iar de vina pentru actul criminal sunt soroshsistii si aia cu PLUS!
  • +4 (4 voturi)    
    Sarma-n Firea (Miercuri, 8 mai 2019, 14:17)

    3C [utilizator]

    Buna asta asta la casa lui pandelica ..
    Isi poate deschide primarele de voluntari un biznis care sa-i bage-n faliment pe mittal steel, conform zicalei clasice" mananci sarma ghimpata - te caCi cale ferata"!!
  • -10 (10 voturi)    
    Nu ar fi putut fi introdusa prin piele, laparoscop (Miercuri, 8 mai 2019, 14:26)

    D-or [utilizator]

    Nu ar fi putut fi introdusa printr-o intepatura, prin piele, ca o injectie, impuscare sau laparoscopic? Sau poate intr-o capsula de medicament.

    Poate trebuia sa ajunga intr-un vas de singe si a fost un noroc faptul ca a nimerit in colon si nu intr-un organ vital.

    Mai tineti minte cazul cutremurator de acum 14 ani cu fetita roma care inghitise (cineva a incercat sa o omoare, acele fiind introduse in paie unse cu miere) ace de tapiterie si acestea migrasera in tot corpul?
    • +7 (7 voturi)    
      nice touch (Miercuri, 8 mai 2019, 14:54)

      gidi [utilizator] i-a raspuns lui D-or

      daca e o gluma e buna
  • +4 (6 voturi)    
    Aventuri la PSD (Miercuri, 8 mai 2019, 19:01)

    Victor Micea [utilizator]

    Duamnei Firea-Pandele i s-a gasit o sarma in colon; duamna cu pricina suspecteaza o mână criminală care i-ar fi intodus fie pe gura, fie prin anus, sarma criminala ! Nu pot sa nu observ ca banditii sorosisti care i-au facut semne infricosatoare lui Dracnea la Athenee Palace s-au pus pe treaba mult mai decisiv si mai intim in cazul Firea Pandele. O fi fost alta echipa ? Duamna Firea Pandele trebuie sa se relaxeze putin, munca indarjita pentru binele orasului o face sa nici nu observe cand unii ii introduc obiecte periculoase in cavitatile personale.
    • +1 (3 voturi)    
      Reputatul medic Vasi Radulescu a explicat (Joi, 9 mai 2019, 7:32)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Victor Micea

      “Medicul scrie, miercuri dimineață, că sunt „5 moduri prin care poate ajunge o sârmă în colon”:

      „1. Prin plantare de către o mână criminală. Sunt două căi principale de acces în colon, pe la extremitățile tubului digestiv. Din păcate, mâna nu e suficient de lungă și nu se poate îndoi ca să ajungă în colon din cavitatea bucală. Rămâne o poartă de acces.

      2. Prin alimentație dezechilibrată și nevoia de a compensa rapid deficitul de fier.
      3. Prin masticația insuficientă. Mulți ignoră acest aspect, dar e important să mestecăm bine orice punem în gură.

      4. Prin conglomerarea metalelor strânse în corp după neutilizarea procedurilor de detoxifiere. Nu te joci cu așa ceva.

      5. Prin dorința acerbă de a conduce capitala cu o mână de fier. Când îți dorești ceva cu ardoare, universul întreg complotează pentru a-ți împlini visul.”

      https://m.digi24.ro/stiri/diverse/medicul-vasi-radulescu-sunt-5-moduri-prin-care-poate-ajunge-o-sarma-in-colon-1127378
      • 0 (0 voturi)    
        sau (Joi, 9 mai 2019, 17:24)

        gidi [utilizator] i-a raspuns lui Alui

        :))

        6. sau de apropierea prea mare de campul magnetic terestru