Teodorovici, despre o candidatură la președinție: „Când anume, nu stiu! Cândva, cu siguranță!”

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 6 iunie 2019, 20:55 Revista Presei | Radio TV


Eugen Teodorovici
Foto: Captura Antena 3
Ministrul Finanțelor Eugen Teodorovici a admis joi seară, la Antena 3, că este tentat de o candidatură la președinție, dar nu a precizat și momentul în care va face acest lucru.

„Când anume, nu stiu! Cândva, cu siguranță!”, a declarat Teodorovici la Antena 3, întrebat despre o candidatură la prezidențiale, relatează Mediafax.

„Orice politician, dacă nu este ipocrit, trebuie să recunoască că trebuie să facă eforturi pentru a avansa politic”, a adăugat ministrul.

Întrebat dacă își va depune candidatura la viitorul congres al PSD, Teodorovici a evitat un răspuns clar.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1796 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    I-o fi promis Putin ceva? (Joi, 6 iunie 2019, 20:57)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Altminteri nu vad cum poate candida o asemenea nulitate care a reusit sa puna pe chituci economia si finantele in 2 ani
    • +5 (5 voturi)    
      Nu uita ca DJTheo (Joi, 6 iunie 2019, 21:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Freca nurii rusoaicelor la MosCow mai abitir ca Armin Van Buuren
  • +6 (6 voturi)    
    Nicky Scorpion si Medellin Voicu (Joi, 6 iunie 2019, 20:58)

    un domn [utilizator]

    Sunt Agentzii de Trefla a lu DJ Theo sponsorizati de Vanghelis Mizil
  • +3 (3 voturi)    
    Stai la rand (Joi, 6 iunie 2019, 21:03)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Mai sunt si alti candidati: Dragnea, Tariceanu, curand se vor inscrie Nicolicea, Radulescu si compania. Ca sa scurtezi traseul iti sugerezi sa urmezi calea batuta de Dragnea.
  • +5 (5 voturi)    
    la pastele cailor , sigur! (Joi, 6 iunie 2019, 21:10)

    Francisc 1 [utilizator]

    te si aleg , chiparosule!
  • +6 (6 voturi)    
    Conditia e simpla (Joi, 6 iunie 2019, 21:15)

    rov [utilizator]

    Pentru a fi PRESEDINTE, trebuie sa locuiesti in acel BLOC...
  • +4 (4 voturi)    
    mamaa, ce inghesuiala (Joi, 6 iunie 2019, 21:16)

    AliKimiku [utilizator]

    Dupa auto-propunerea lui Pandele, Sputnik-propunerea lui Puric, urmeaza chiparoso-propunerea lui Orlando.
    PSD-erimea e ori in haos total ori au scos la inaintare Pacalicii ca sa mascheze candidatul-surpriza( care probabil va fi tot un pacalici de calibrul lui Ponta)
  • +5 (5 voturi)    
    Face pe modestul (Joi, 6 iunie 2019, 21:18)

    Rahan5 [utilizator]

    Eugen Orlando Teodorovici. Fac pariu ca are sanse sa bata orice alt candidat la Presedentia Rusiei.
  • +6 (6 voturi)    
    tu la puscarie (Joi, 6 iunie 2019, 21:24)

    Kosmos [utilizator]

    Orlando
  • +3 (3 voturi)    
    happy hour (Joi, 6 iunie 2019, 22:39)

    zicsieu [utilizator]

    cu ieugen. pacaliciul asta nu stie dar o sa vina vremea cand va fi luat si el la bani marunti. ideile lui financiare sunt relizabile la fel ca ascensiunea lui viitoare in politica: zero. si cu ponta si dragnea a jucat omu asa ca new psd o sa-l traga bucurosi pe tusa. "politicianul" asta e asemeni geoana si cozmanciuc care acum sunt nimic pe scena politica.
  • +3 (3 voturi)    
    Saracu' prostu' viseaza ! (Vineri, 7 iunie 2019, 2:32)

    mirceacr [utilizator]

    Prostia n'are limite !
  • +7 (7 voturi)    
    Exista un precedent, in Madagascar (Vineri, 7 iunie 2019, 3:56)

    Dalinar [utilizator]

    Un DJ a ajuns Presedinte, deci Discotecarul Orlando Blow viseaza si el, ca va ajunge King Julien!!!
  • +4 (4 voturi)    
    teodorolabici (Vineri, 7 iunie 2019, 4:13)

    ras-putin [utilizator]

    va fi presedinte, intre prima si a doua,
  • +1 (1 vot)    
    chiparosule, daca vrei presedinte, (Vineri, 7 iunie 2019, 10:56)

    ostrogotul [utilizator]

    incearca in Burkina Faso. Si ca sa te antrenezi, ai putea sa pleci chiar acum. Si ramai acolo, pana te aleg aia presedinte.
  • 0 (0 voturi)    
    chiparos (Vineri, 7 iunie 2019, 14:30)

    Ilidia [utilizator]

    "Chiparosul" a luat-o razna...