Carmen Dan, întrebată dacă-l va vizita pe Dragnea: Iau în calcul această posibilitate. Eu nu mă dezic

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 16 iunie 2019, 20:31 Revista Presei | Radio TV


Carmen Dan
Foto: Captura Antena 3
Ministrul de interne Carmen Dan a declarat duminică seară, la Antena 3, că ia în calcul să-l viziteze pe Liviu Dragnea în închisoare, menționând că ea nu se dezice de trecut, ca alți colegi de partid, și afirmând că Dragnea are meritul extraordinar de a fi ținut partidul unit.

"Nu am vorbit cu domnul președinte, e și o perioadă specială, cea de carantină, nu s-a întâmplat să existe această solicitare. Dânsul stabilește cu cine poate discuta telefonic în această perioadă. În această perioadă, l-au vizitat cei din familie și evident avocatul. Binențeles că iau în calcul această posibilitate (de a-l vizita - n.r.). Eu nu sunt din categoria celor care se dezic. În ultima vreme, am văzut destui, din păcate, chiar din partid, care se dezic de ce a fost înainte. Liviu Dragnea are un merit extraordinar, Liviu Dragnea a ținut acest partid unit. Prefer să nu dau exemple, pentru că nu sunt un om conflictual. Lucurile trebuie să se așeze, sunt convinsă că se vor așeza. Am încredere foarte mare în această perioadă în puterea de a strânge și a da acest semnal de unitate pe care o are premierul Dăncilă", a declarat Carmen Dan, potrivit Mediafax.

Ministrul a precizat că nu se aștepta la decizia de condamnare în ceea ce-l privește pe fostul lider PSD. "Eu nu am crezut niciun moment că soluția va fi cea care a fost. Odată ce s-a întâmplat, cred că toată lumea, cei din PSD, au perceput asta ca pe un șoc. Ulterior, membrii acestui partid conștientizează că acest partid mare trebuie să-și regăsească echilibrul. Eu nu mă așteptam. Nu sunt un politician foarte vechi, dar am constatat că atunci când acest partid a trecut prin crize, a avut capacitatea extraordinară de a se regrupa și de a găsi echilibrul de a traversa crize", a completat Carmen Dan.

Fostul preşedinte PSD Liviu Dragnea a fost încarcerat pe 27 mai în Penitenciarul Rahova, după ce magistraţii Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie au decis menţinerea deciziei de condamnare de pe fond, la 3 ani şi 6 luni de închisoare cu executare în dosarul angajărilor fictive de la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (D.G.A.S.P.C.) Teleorman, în care a fost acuzat de instigare la abuz în serviciu.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5073 vizualizari

  • +30 (32 voturi)    
    cu siguranta va ajunge (Duminică, 16 iunie 2019, 20:36)

    Kosmos [utilizator]

    A bulau langa Dragnea.
    • +15 (17 voturi)    
      . (Duminică, 16 iunie 2019, 22:54)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Pai Irina ii da flit cariatului in maxim 6 luni, Carmencita ar presta la camera intima acum ca tot s-a botoxat
    • 0 (0 voturi)    
      //Dragnea a ținut partidul unit//. (Luni, 17 iunie 2019, 17:42)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Unit în hoție,tupeu și golănie?
  • +24 (28 voturi)    
    hehe (Duminică, 16 iunie 2019, 20:53)

    transpenibilus [utilizator]

    Pai cum sa se dezica mazeta secretara de TR?
    • +3 (5 voturi)    
      Vizită de informare (Luni, 17 iunie 2019, 8:21)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      Vrea să afle cum e la pușcărie. Pentru gazarea in masă și brutalitățile din august 2018, comandate de ea și de șefii Jandarmeriei, otreapa și slugile ei nu vor scăpa de judecată si pușcărie
  • +30 (32 voturi)    
    Sluga si ticăloasă (Duminică, 16 iunie 2019, 20:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    De ce să se dezică?
  • +23 (25 voturi)    
    ?! (Duminică, 16 iunie 2019, 21:06)

    valli [utilizator]

    Ministrul de interne al Romaniei, tara membra in Uniunea Europeana nu se dezice de un infractor condamnat definitiv aflat in puscarie?! Secretara de Videle care a gazat si batut 100.000 de oameni nevinovati pe 10 august trancaneste dintr-o functie a statului pe care la o adica eu si copilul meu suntem chemati sa-l aparam cu viata? Membrii guvernului Romaniei abia asteapta sa ajunga in inchisoare sa planga pe umerii infractorilor, sa-i compatimeasca si eventual sa comploteze cu ei impotriva noastra in loc sa ne apere din toate puterile?
  • +17 (19 voturi)    
    Sfidare totala sau inconstienta? (Duminică, 16 iunie 2019, 21:15)

    Cataleya [utilizator]

    Ala e la a 2-a condamnare, iar acum face puscarie pt coruptie, iar tupeista asta ii da inainte cu "meritele lui extraordinare"
    Cred ca pe Carmen Dan chiar n-o duce capul, altfel, n-ar face asemenea declaratii publice, mai ales din functia de Ministru de Interne.
    • +4 (6 voturi)    
      Faptul ca nu o duce capul... (Luni, 17 iunie 2019, 7:42)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      ...a fost printre meritele esentiale ce au dus la numirea ei in functia de ministru de interne.
  • +15 (15 voturi)    
    Normalitate (Duminică, 16 iunie 2019, 21:50)

    Jolly Roger [utilizator]

    Daca ministreza educatiei se duce in scoli, sa ii intrebe pe elevi daca au mancat azi, cate ore au facut pe jos pana la scoala pe drumuri de pamant, daca au cu ce scrie sau o lumanare la care sa isi faca lectiile...

    Daca ministresa sanatatii merge sa isi exerseze inteligenta emotionala alaturi de cei care mananca o paine mucegaita si zeama de legume pe patul de spital...

    De ce nu ar fi si ministresa de interne in vizita la unul-doi puscariasi, mai ales daca ii sunt membri de ”familie”?
    • +2 (2 voturi)    
      . (Luni, 17 iunie 2019, 9:40)

      Rhemax [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      Ai scris "famiglia mafiosa" gresit. Am corectat eu pt tine ;)
  • +13 (13 voturi)    
    Carmen ”Decât” Dan (Duminică, 16 iunie 2019, 22:21)

    Bolsevicul [utilizator]

    Păi cum să se dezică?!

    Fără Daddy, își freca și acum fundul de scaunul secretariatului unei școli prăpădite din Videle.

    Cucoană, vezi să nu regreți că n-ai rămas la făcut cafele. Când te-o ajunge din urmă dosarul gazării din 10 august, pe tine nu prea văd cine o să te viziteze!
  • +13 (13 voturi)    
    carmen dan (Duminică, 16 iunie 2019, 23:08)

    sile1 [utilizator]

    Cum ar putea sa se dezica cand in viata vietilor ei nu ar fi ajuns MINISTRU urmand o cariera politica ascen-denta in partid.

    A fost propulsata clar prin procedeul consacrat PCR (Pile,Cunostinte,Relatii ) de dragnea.
  • +17 (17 voturi)    
    Un model pentru restul (Duminică, 16 iunie 2019, 23:22)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Este sluga ideala. Loiala, fara scrupule, vipera, razbunatoare.

    Este cu adevarat recunoscatoare ca a devenit cea mai puternica femeie din ROmania datorita Mustaciosului si a ajuns sa se creada intangibila.

    Nu-i problema, daca il adora atat de mult, sa ajunga unde e si el, unde ii e si ei locul. Dupa gratii!
  • +4 (4 voturi)    
    Daca (Luni, 17 iunie 2019, 8:03)

    florinos [utilizator]

    Daca nu era Liviu Dragnea doamna Carmen Dan ar fi ramas o secretara la Videle, acum conduce Politia si Jandarmeria din România.