VIDEO Viral pe Facebook: Un producător de vin s-a lăudat în emisiunea Viața Satului cu certificatele de virginitate ale angajatelor care îi zdrobesc strugurii

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 15 iulie 2019, 13:02 Revista Presei | Radio TV


Gheorghe Albu
Foto: Captura video
O înregistrare video care îl arată pe producătorul de vin de la Crama Viișoara, Gheorghe Albu, lăudându-se în emisiunea Viața Satului de la TVR că firma sa produce vin în mod tradițional, apelând la virgine să zdrobească strugurii în picioare, a devenit virală pe Facebook. Mai mult, potrivit înregistrării, Albu a venit în emisiune și cu certificatele de virginitate ale fetelor.

„Aici avem certificatele lor de virginitate, pentru că în legendă se spune că dacă fetele care zdrobesc strugurii (n.r. nu ar mai fi virgine), vinul ar ieși amar!”, se laudă patronul Cramei Viișoara, în timpul emisiunii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














31028 vizualizari

  • +26 (32 voturi)    
    cand esti prost (Luni, 15 iulie 2019, 13:05)

    Mistrelutz [utilizator]

    si te si lauzi.
    • +15 (19 voturi)    
      da (Luni, 15 iulie 2019, 14:43)

      nikita11 [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

      de parca ar zdrobi strugurii aia cu labiile. Ca naiba mai vrea sa-i bea vinul dumpa ce niste 'virgine' si-au bagat labele imputite in el. Cred ca asa a vazut el prin filme.
      • -1 (5 voturi)    
        Marketing în vinificație (Marţi, 16 iulie 2019, 8:14)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui nikita11

        Dacă ai mai fi citit una-alta, ai fi știut că așa se zdrobesc strugurii încă din antichitate. Nu te obligă nimeni să bei vinul respectiv, dar nici n-ai de ce să-ți dai cu părerea, dacă nu ești în domeniu.
        • 0 (0 voturi)    
          eh (Miercuri, 17 iulie 2019, 17:29)

          nikita11 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          mai lasa-ma cu antichitatea ta. Stim cam pe la ce varsta se murea atunci. De 3 generatii particip eu la facut de vin si strabunicumeu nu si-a pus vreodata problema sa i-l calce cu picioarele. Tre sa admin ca pe copii ne lasa sa ne luam niste pungi pe maini si sa ciuruim strugurii dintr-o galeata... pe care o baga si pe aia in presa la sfarsit. Daca vorbesti de vin de casa, ma descurc, si nu, nu se face cu picioarele de preferinta. Daca vorbesti de vin industrial(cantitate si preparare) apai am mai vizitat crame si nu se lauda nimeni ca ar fi fost procesat cu parte din trup. Da nah, am auzit ca unele fac clisma cu sampanie si altii adora sa bea rezultatul... nu comentez gusturile oamenilor ci procesul. Pana la urma si iaurtul cu tibiscus efectis e cu extract din cur de maimuta verde si nu prea se plange lumea.
        • 0 (0 voturi)    
          inca ceva (Miercuri, 17 iulie 2019, 17:34)

          nikita11 [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          Nu-i vorba de citit si cultura, ma descurc si acolo cele mai scumpe, rare si 'rafinate' mancaruri si bauturi se obtin prin unele dintre cele mai grotesti metode si din te miri ce ingrediente. Accept asta. si le spun celor care prepara(fara a fi nevoie) asa ceva ca-s dusi cu pluta. De consumat, fiecare cu gustul lui dar producatorul isi asuma laudele sau criticile. Asta e. Plus 1000 de alte motive variate pentru care articolul si protagonistii sunt jenanti.
  • +28 (32 voturi)    
    am si eu o nelamurire (Luni, 15 iulie 2019, 13:17)

    stupidu [utilizator]

    ce inseamna VS in coltul stinga jos? E Viata Satului sau Viata Sexuala? ca dupa clipul asta nu-mi dau seama!
  • +25 (31 voturi)    
    ce gluma proasta... (Luni, 15 iulie 2019, 13:24)

    minos [utilizator]

    ,,, cu siguranta nu voi cumpara niciodata vin de la Viisoara!
    • -13 (39 voturi)    
      Paradele LGBT sunt OK, virginitatea nu?! (Luni, 15 iulie 2019, 13:44)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui minos

      Parcă eram toleranți de nu se mai poate. Sau?
      • +13 (27 voturi)    
        atata poti (Luni, 15 iulie 2019, 14:05)

        Adri4n [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        atat ai inteles
      • +6 (8 voturi)    
        ... (Luni, 15 iulie 2019, 16:51)

        John.Doe [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Daca spui ca vinul tau ii superior pentru ca fetele care il zdrobesc sunt virgine ii la fel ca si cum ai spune ca fetele sunt lesbiene, blonde, negre, pitice, inalte, etc. Nu conteaza cine iti zdrobeste strugurii, vinul tot la fel iasa. Daca esti ancorat in superstitii, atunci pentru tine are 'o logica' pana te pun sa gusti din 2 pahare de vin si sa imi spui care ii facut din struguri zbrobiti de virgine si care ii facut din struguri zdrobiti de burtosi epilati pe piept.
      • -6 (16 voturi)    
        compari normalul.lgbt, cu anormalul virginitatii (Luni, 15 iulie 2019, 16:55)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        paradele gheioase sunt sustinute de salvatorii plus plus plus, dar virginitatea este deja o anomalie. :-)
        tinerii frumosi si liberi au dreptul la libertate sexuala.
        deci, propun boicotarea vinului, ca simbol al virginitatii, si care mai este folosit si de catre popi, in impartasanie...

        hm, si se spunea ca, in vino veritas !
        • +6 (6 voturi)    
          Pai ce sa faca si plus plus plus ... (Marţi, 16 iulie 2019, 1:49)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          ...daca restul le-ati luat voi, psd-istii, pe toate: minciuna, tiganeala, hotia, manelismul, lichelismul, mitocania etc.?...
          • -4 (4 voturi)    
            mai alius cepa (Marţi, 16 iulie 2019, 9:03)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Alius

            iar o dadusi cu oistea'n ...balta.

            psd si usr vor forma viitorul guvern, iete'asa sa'l oftice pe orban cobzaru'.
  • +19 (23 voturi)    
    Asa televiziune, asa gazda, si asa emisiune (Luni, 15 iulie 2019, 13:50)

    MirceaCS [utilizator]

    Cat IQ iti trebuie ca sa lasi pe mosul ala fara minte sa spuna asemenea aberatii.
    Emisiunea nu e live, chiar nimeni, nici cand au facut editarea nu a vazut ca e o problema?
  • +11 (23 voturi)    
    De necrezut asa ceva pentru Romania anului 2019 (Luni, 15 iulie 2019, 13:51)

    quietguy58 [utilizator]

    De necrezut asa ceva.
    In mod sigur, vinul de la crama Viișoara nu va fi cumpărat de mine.
  • -10 (26 voturi)    
    Eu o sa-l incerc. (Luni, 15 iulie 2019, 13:59)

    Protoss [utilizator]

    Orice reclama e buna, pana la urma omul pastreaza o traditie, nu a inventat el, asa se facea de la daci, fetele clar nu storc tot vinul, este o festivitate de incepere a sezonului...
    • +10 (20 voturi)    
      Pofta mare! (Luni, 15 iulie 2019, 14:19)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Protoss

      La sange menstrual si alte chestii de pe talpi! Sau tu crezi ca virginele n-au ciclu?
      Asa ceva se vinde in Romania in magazine? Asa ceva se promoveaza la televiziunea nationala?
    • +7 (9 voturi)    
      Traditii folclorice (Luni, 15 iulie 2019, 15:55)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Protoss

      Pana la urma tot o traditie e sa te crapuiesti in fundul curtii, deci s-o pastram si p-asta, zic.
    • +4 (4 voturi)    
      De la daci?! (Marţi, 16 iulie 2019, 3:21)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Protoss

      Nu zău. Ai fost tu acolo?
  • +10 (16 voturi)    
    io ma intreb altceva (Luni, 15 iulie 2019, 14:50)

    codyrocco [utilizator]

    unde a putut gasi atatea virgine?
    • +4 (4 voturi)    
      De pe Google?! :-) (Luni, 15 iulie 2019, 17:36)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui codyrocco

      din "buchetul" ultimei "vintage"?! :-)
      • +1 (9 voturi)    
        pai nu ie bine! (Luni, 15 iulie 2019, 20:45)

        codyrocco [utilizator] i-a raspuns lui Namaste

        ori is urate, caz in care nu-mi va placea vinu`, ori is foarte tinere, s'atunci devine problema cu minorii, gen, nu ma bag!
        parca si vad asa, niste SJW de-alea urate ca foamea, cu fes in cap, tipand lozinci far-leftiste, de se aduna strugurii intr-un colt de sila!
        • -3 (9 voturi)    
          cam asa ceva (Luni, 15 iulie 2019, 22:47)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui codyrocco

          viitoare oengiste, posesoare pisici si ura pe lumea rea si nedreapta, ca nu e ca-n poeziile repetate-n oglinda :D
  • +17 (21 voturi)    
    Virgine azi, neveste batute maine, tot traditional (Luni, 15 iulie 2019, 14:59)

    clint [utilizator]

    Urmeaza un vin facut cu neveste snopite in bataie, cu certificate de la IML. Ca "asa se facea" nu e un argument decat pentru niste retardati.

    Nu mai zic de abuzul grotesc: nici un angajator nu are dreptul sa iti ceara detalii din viata ta intima, daramite sa le prezinte public. La ce dracu' ne mai batem capul cu GDPR ?

    Pentru oamenii cu minima gandire critica: ce diferenta rezulta in calitatea vinului e ca fata e virgina sau nu ? Cred ca mai important e daca s-a spalat pe picioare, parerea mea :). N-as bea vin facut "cu picioarele" nici daca ar fi fost doar ale mele. Mai evoluam si noi ?
    • -4 (8 voturi)    
      Virgine azi, neveste batute maine, tot traditional (Marţi, 16 iulie 2019, 9:15)

      BleahBleah [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Asta e povestea mamei tale?
  • +10 (12 voturi)    
    Dar (Luni, 15 iulie 2019, 15:32)

    Alexa.99. [utilizator]

    acele fete sau familiile lor cum de au putut face asta?
    Omul putea cere orice ii trecea prin cap, si fete cu 3 maini. Daca s-au gasit niste naivi sa-i bata la usa....ce sa mai zici?
    Cata minte sa ai incat sa mergi la ginecolog si sa iei certificat de virginitate ca sa zdrobesti niste struguri?
    • +2 (4 voturi)    
      Gruzia (Georgia) si Franta, de secole (Luni, 15 iulie 2019, 17:43)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      pastreaza traditia asta de sursa mitologica (Dionysus/Bacchus).
      • -6 (6 voturi)    
        hai, bre ! (Luni, 15 iulie 2019, 20:09)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Namaste

        pai nu stii ca generatia plus plus plus nu crede in folclor, in trecut.
        e generatia cu totu'n fatza !

        ce fura, fura. gata.

        sfarsiti odata cu trecutul negru, sculati bobor de osanditi , azi nu sunteti nimic in lume, luptati ca totul voi sa fiti !

        renew ! progresss ! and, may the force be with you !
        • +5 (7 voturi)    
          Pai na.. (Marţi, 16 iulie 2019, 1:52)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          . iarasi, trebuie sa o spun si pe-asta: trecutul si traditiile voastre cu furturile, hotiile na, le-ati pastrat voi, Ce sa mai ramana si pentru plus plus plus?
  • +10 (20 voturi)    
    oreste or'nu este (Luni, 15 iulie 2019, 15:37)

    Cesar [utilizator]

    Singurul lucru scandalos este ca din 20 de pretinse virgine, doar 6 au trecut clasa :D
    • +2 (2 voturi)    
      :)) (Luni, 15 iulie 2019, 21:18)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui Cesar

      :))
      • -1 (1 vot)    
        pai (Marţi, 16 iulie 2019, 12:45)

        codyrocco [utilizator] i-a raspuns lui liviul2006

        or fi fost virgine doar intr-un sens, nu in toate ;)
  • +6 (8 voturi)    
    Mdeah... (Luni, 15 iulie 2019, 16:03)

    Mircea1978 [utilizator]

    Viata Satului, o emisiune care s-a decrebilizat in timpul ultimei campanii electorale aducindu-i de doua ori pe cei doi trisit ai PSD-ului: Dragnea si Daea sa isi faca gratis campanie electorala.
    Nashpa.
  • +3 (7 voturi)    
    Daca n-avea certificat, era reclama mincinoasa (Luni, 15 iulie 2019, 16:33)

    xolv [utilizator]

    ..
  • -8 (16 voturi)    
    Vinul lui.... (Luni, 15 iulie 2019, 16:36)

    modream [utilizator]

    ...regulile lui! Care-i problema? Când vă uitați la Acces DinRect cum e ?
  • +7 (9 voturi)    
    mai bine (Luni, 15 iulie 2019, 16:48)

    KayT [utilizator]

    le testeaza sa vada daca au ciuperca piciorului.
  • -4 (18 voturi)    
    Marketing ultrareusit (Luni, 15 iulie 2019, 17:48)

    Reticentul [utilizator]

    Contrar vexatilor si vexatelor de pe forum. Cele care-si pastreaza cat mai mult virginitatea o fac cu credinta ca asta e o virtute demna de toata lauda. Cine sunteti voi sa le interziceti si sa le condamnati credinta?! Trebuie neaparat ca mocirla sa fie totala? Iar tipul a aratat ca stie capitalism: vestea a devenit virala iar el va vinde scump si rezervat. Fetele vor castiga mult mai mult, inclusiv in viata, caci totul e cu atat mai scump cu cat e mai rar. Ca si virginitatea.
    • -1 (3 voturi)    
      Perfect adevarat, (Luni, 15 iulie 2019, 21:32)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

      genial.
    • +6 (8 voturi)    
      Astea sunt povesti .. (Marţi, 16 iulie 2019, 2:01)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

      ... pentru idioti (nu pentru prtosti, ca aia sunt mai destept). Ai verificat tu cat de vorgine sunt fetele respective? Au adus certificat de la doctor (ca pe vremea lui ceasca) sa confirme virginitatea? Au dat spaga la doctor pentru asta?...

      Si daca nu erau virgine, strugurii se zdrobeau mai greu, mai fara gust? Si apropo de capitalism: ce ma face pe mine sa cumpar vin care facut din struguri zdrobiti de virgine? Si virginele alea sunt Caucasian, Asiatice, Africane, crestine, musulmane, atee, agnostice? Ca sa cumparam si noi dupa niste regului bine stabilite, sa stim ce talpi de virgine au zdrobit acei struguri.

      Marketing ultrareusit... Cu siguranta acum lumea se va inghesui sa bea vin din struguri zdrobiti de picioare virgine. Fiecare sticla este insotit si de un certificat de virginitate. Esti un fin, foarte fin analist al pietei de vinuri. Asta este criteriul cel mai important al calitatii unui vin: picioarele cu care au fost zdrobiti strugurii sa apartina unor virgine. Au dat lovitura, asta se cauta si in Europa. Fireste, asta si virginele, caci vn mai gasesti da'...
    • +3 (3 voturi)    
      De ce nu și cei care-și păstrează virginitatea? (Marţi, 16 iulie 2019, 3:23)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

      N-ar trebui să te subestimezi.
  • +3 (5 voturi)    
    Lacryma Cristi... (Luni, 15 iulie 2019, 17:59)

    Namaste [utilizator]

    asadar, o traditie de prestigiu in Armenia, Georgia, Franta!
  • +11 (13 voturi)    
    Dincolo de partea dezgustatoare... (Luni, 15 iulie 2019, 18:16)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... evidentiata de uni comentatori mai sus, omul asta si-a tras nu un glonte, ci o rafala intreaga... da, chiar in picior :-)
    Incepi sa scrii pe goagal "crama..." si ghiciti care-i prima expresie sugerata de motorul de cautare...
    Ocazie cu care aflam ca dl. Albu e un fost secretar de stat, cu fiul ceva sef pe la Directia Agricola Constanta etc.
    Fac pariu ca treaba asta ajunge si prin ceva tabloide occidentale.
    Sanse bune sa-si fi distrus afacerea. Inca un episod din lungul serial bastinas "Gura bate curul".
    • +6 (6 voturi)    
      ajunge doar daca (Luni, 15 iulie 2019, 18:55)

      dailyshow [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

      cineva isi bate capul cu o campanie anti-discriminare si cu ceva controale ITM. in rest, in afara de a ne oripila pe pagina asta, compania are prezenta pe google si pe facebook unde se pot lasa recenzii...altfel nu.va.conta. si vom ramane tot in 2019 B.C.
  • +8 (10 voturi)    
    da, (Luni, 15 iulie 2019, 18:39)

    dailyshow [utilizator]

    atat de inapoiati suntem. initial m-am mirat dar este exceptional de aliniat cu gradul de inapoiere. producatorul ala ar tb sa-si ceara scuze in secunda 2, dar n-o sa se intample nimic
  • +7 (9 voturi)    
    ! (Luni, 15 iulie 2019, 18:56)

    tudorr [utilizator]

    Mai bine le cauta la picioare de micoza... si pe el la cap de gargauni!
  • +6 (6 voturi)    
    Viral (Luni, 15 iulie 2019, 22:12)

    Andrei Halip [anonim]

    Se stie ca , capra neagra si fetele mari sunt pe cale de disparitie :)
  • +3 (5 voturi)    
    Uite-asa ajunge stirea pe prima pagina ! (Marţi, 16 iulie 2019, 8:24)

    mircea_cjn [utilizator]

    Că daca declara că strugurii au fost zdrobiti de 6 fete de la țară, știrea trecea neobservată. Așa, a băgat chestia cu virginitatea (bineinteles, o gogoriță) si toți au pus botu'.
    Publicitate tip click- cancan.