Viorica Dăncilă: Noi am fi de acord cu o unire cu Pro România, dar fără Victor Ponta

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 15 octombrie 2019, 22:12 Revista Presei | Radio TV


Viorica Dancila
Foto: Agerpres
Președintele PSD Viorica Dăncilă a anunțat marți seară, la postul B1 TV, că partidul pe care-l conduce ar fi de acord cu o "unire" cu Pro România, dar cu condiția ca din formațiune să nu mai facă parte Victor Ponta, pe care l-a acuzat că vrea să distrugă PSD.

„Când vorbim de Pro România, noi vorbim de Victor Ponta. Au fost colegi care au plecat pentru că au fost forțați. Noi am fi de acord cu o unire cu Pro România, dar fără Victor Ponta. Au fost oameni care au fost dați afară din partid. Au fost oameni care au avut anumite motive. Oamenii aceia sunt oameni care au făcut performanță în județele lor. Deci nu avem nimic cu oamenii din Pro România”, a declarat Viorica Dăncilă la B1 TV, potrivit Mediafax.

Premierul l-a acuzat pe Victor Ponta că vrea să distrugă PSD. „Victor Ponta vrea să ia oamenii din PSD. Uitați-vă că nu vrea oameni din altă parte, vrea din PSD, pentru că vede că în PSD nu mai este dorit”, a completat Dăncilă.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2997 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    Se sfâșie liftele? (Marţi, 15 octombrie 2019, 22:36)

    prec [utilizator]

    Să rămână câți am botezat eu.
  • +8 (10 voturi)    
    Hehe (Marţi, 15 octombrie 2019, 22:53)

    transpenibilus [utilizator]

    Balabusto din Teleorman, ia fi antena aici: Sa cersesti o unire cu partidul lui Ponta fara Monta, Miky Mouse, e ca si cum ar zice el ca se uneste cu PSD dar fara cei care au avut carnet de pizidel in ultimii 7 ani.

    Pe bune ca Dumnezeu nu bate cu bata...
  • +6 (8 voturi)    
    hahaha (Marţi, 15 octombrie 2019, 23:05)

    semperfidelis [utilizator]

    altfel de a spune: am vrea ca toti care au plecat din PSD sa vina inapoi, mai putin ponta. si nici acadele nu mai avem.
  • +5 (7 voturi)    
    Si el ar fi, dar fara tine (Marţi, 15 octombrie 2019, 23:09)

    Luk [utilizator]

    Sa va luptati pana va spun eu sa va opriti, dar nu inainte sa ajungeti la 15% impreuna.
  • +4 (6 voturi)    
    Intrebare (Marţi, 15 octombrie 2019, 23:40)

    independentu [utilizator]

    Esti proasta sau esti proasta?
  • +1 (3 voturi)    
    si el ar fi de acord, dar fara Veorici (Miercuri, 16 octombrie 2019, 1:14)

    MG [utilizator]

    proromania este emanatia lui. Voi vreti doar mireasma dar originalul va pute? Ura si la gara veo!
  • +3 (5 voturi)    
    Plot twist (Miercuri, 16 octombrie 2019, 8:00)

    Soljenitin [utilizator]

    Plot twist: la sfarsit ponta si dancila se indragostesc.
    • +1 (1 vot)    
      ...devalizeaza o banca si fug (Miercuri, 16 octombrie 2019, 13:31)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      in Vanuatu care n-are decat o lege: scapa cine poate.
  • +3 (5 voturi)    
    Si noua ne-ar placea unirea cu Basarabia, (Miercuri, 16 octombrie 2019, 10:27)

    John M. [utilizator]

    dar ne incurca Putin.
    Tu, toanto, pai Pro e Ponta, n-ai cum sa-i separi!
  • +2 (4 voturi)    
    Veoricoooo (Miercuri, 16 octombrie 2019, 10:57)

    Cetatean002 [utilizator]

    Mai multe sanse are PSD sa se uneasca cu ProRomania daca pleci tu decat daca pleaca Ponta :)))
    PS: Fa un serviciu Romaniei si nu pleca de la conducerea PSD pana nu ramai ultima acolo