Marcel Ciolacu: Există suspiciuni de neconstituționalitate dacă Iohannis îl va nominaliza tot pe Orban premier / Vom ataca la CCR o nouă nominalizare

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 5 februarie 2020, 22:46 Revista Presei | Radio TV


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook/ Marcel Ciolacu
Marcel Ciolacu a declarat miercuri seară la Digi24 că PSD nu îl va ajuta pe Ludovic Orban să ajungă la anticipate prin faptul că nu va vota viitorul Executiv pentru că ”vor fi alții care vor vota”. De asemenea, președintele interimar PSD a anunțat că va ataca la CCR o a doua nominalizare a lui Ludovic Orban la funcția de premier.

”Noi, totuși, suntem minoritari, vor fi alții care vor vota guvernul”, a subliniat Marcel Ciolacu la Digi24.

De asemenea, acesta a spus că sunt șanse ca PSD și Pro România să aibă 233 de voturi sau semnături necesare pentru desemnarea premierului Remus Pricopie.

”Am avut o discuție cu Tăriceanu și cu Ponta, a rămas că vor rămâne în contact în continuare”, a adăugat Ciolacu, potrivit căruia ordonanța de anticipate ”nu are avizul necesar. Sau îl are primit astăzi și e negativ”.

”Există suspiciuni de neconstituționalitate dacă Iohannis îl va nominaliza tot pe Orban premier”, a mai declarat președintele interimar al PSD, care a anunțat că va ataca la CCR o a doua nominalizare a lui Orban.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3254 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    /// (Miercuri, 5 februarie 2020, 22:51)

    GemstonePig [utilizator]

    Si ajungem iar la CCR aceasta maimuta cu briciul in mana si carnetul psd in chiloti
  • +3 (5 voturi)    
    Eh (Miercuri, 5 februarie 2020, 23:01)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Acum ca nu mai e PNL la volan, ia sa vedem ce docila si servila va fi iar CCR.
  • +6 (10 voturi)    
    hahaha (Miercuri, 5 februarie 2020, 23:07)

    transpenibilus [utilizator]

    Auzi la el "suspiciuni de NECOSNTITUTIONALITATE". Pai ori E ori NU E conform CONSTITUTIEI, pizidelule suspicios.
    Baaaa, voi chiar ne credeti pe toti de nivel oltenesc tip Teleorman????
    • -2 (6 voturi)    
      Sa-ti explic (Joi, 6 februarie 2020, 7:26)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      "Baaaa, voi chiar ne credeti pe toti de nivel oltenesc tip Teleorman????"... Nu, aia din Teleorman sunt doctori docenti pe langa voi... poate de aia din Vaslui sa va mai apropiati... din ce vad p-aci, am impresia ca nici la sirete nu sunteti in stare sa va legati...
      • +1 (3 voturi)    
        hehe (Joi, 6 februarie 2020, 8:18)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        A nins si la voi la videle, pizidel? Bine ca a pus ve0rika zacusca, Doamne ajuta.
    • +1 (1 vot)    
      este (Joi, 6 februarie 2020, 8:36)

      costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      sunt suspiciuni rezonabile, asa cum ne-a invatat lulutza, portocala, onea, si alti independentzi din justitie inclusiv maretzul zegrean plin de pensii seciale
  • +1 (7 voturi)    
    Pff (Miercuri, 5 februarie 2020, 23:25)

    Tony_K [utilizator]

    Iar o sa avem psd la guvernare. Cel putin au sanse mari pentru ca au mojoritate din noi datorita “maretului” Ponta si celor de la udmr.. Asta nu e tara bre.
  • -1 (3 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Joi, 6 februarie 2020, 2:49)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    ehe ... cel mai tare e ca tanti ex-primareasa craiovei e tot la servici, la impaturit concluzii ...
  • 0 (2 voturi)    
    iar ameninta cu bau-bau*, psd-ul... (Joi, 6 februarie 2020, 7:51)

    qwerasdf [utilizator]

    ccr... cacarau
  • 0 (2 voturi)    
    Degeaba (Joi, 6 februarie 2020, 10:22)

    2016 [utilizator]

    se agita ca sifoanele pzdeii (si pe forumuri si in parlamentul hotilor); mingea este la Johannis! Degeaba are 1 milion de voturi PSDragneev pentru ce premier vor ei, pana sa voteze, presedintele tarii trebuie sa faca propunerea de premier. Coilanu uita parcursul normal: pune pasul 2 (votul in sparlament) inaintea pasului 1 (proponerea de premier din partea presedintelui). Asa ca, daca mai era nevoie, inca o dovada a ceea ce are coilanu in cap (ii trebuie o vidanja puternica, sa-i extraga dejectiile de acolo!).