Prim-vicepresedintele PNL Vrancea, care susține BAC-ul la 42 de ani: Am luat meditații la Limba Română / Nu mi-e rușine

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 24 iunie 2020, 20:44 Revista Presei | Radio TV


Daniel Morosanu impreuna cu Ludovic Orban
Foto: Facebook
Daniel Moroșanu, prim-vicepreședintele PNL Vrancea, a declarat miercuri seară, după ce a susținut a doua probă a examenului de Bacalauret 2020, că a luat meditații la Limba și Literatura Română, pentru că ”a fost un interval destul de mare de când a absolvit”, în 2016.

”Am făcut meditații la limba română. Am avut nevoie și nu mi-e rușine. A fost interval destul de mare de când am absolvit, am avut nevoie de o oarecare pregătire”, a declarat Moroșanu la Digi24.

Acesta a mai spus că este nevoie de ”mai multă implicare, determinare din partea profesorilor”, pentru ca meditațiile să nu mai fie necesare.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4136 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    Probabil că acum are mai multă școală... (Miercuri, 24 iunie 2020, 20:55)

    Nyk1 [utilizator]

    ...decât majoritatea liderilor PSD.
  • +5 (13 voturi)    
    mda... (Miercuri, 24 iunie 2020, 21:11)

    exilatul [utilizator]

    terminat liceul la 38 de ani si luat bacul la 42...o fi luat meditatii de la ala de la cotroceni...al dreaqului , ce "inteligentia" are si pnl ul...la fel ca si psd ul...vai de tarisoara aia , nu era de ajuns ca un cismar si a batut joc de ea timp de 25 de ani ... de 30 de ani e pe mina altor escroci inculti datorita unui popor de ra-at....
    • 0 (0 voturi)    
      Când îți pui singur rahat în cap. (Joi, 25 iunie 2020, 9:21)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Nu dovedești că ești inteligent.Poporul de rahat ești și tu.Sau ai poporul tău,cum spunea un moș senil de la PSD-poporul psd!
  • +10 (12 voturi)    
    Mda... (Miercuri, 24 iunie 2020, 21:15)

    Cataleya [utilizator]

    Ca nu te rusinezi, e treaba ta.
    Nu e de mirare,
    Rusine ar trebui sa le fie tuturor PNL-istilor care te-au sustinut, te-au votat, te-au numit si inca te mai tin in brate!
    N-ati gasit in toata Vrancea aia sa numiti un vice la PNL macar pe unul cu liceul facut la zi?

    Rusinos si de netolerat.
    Dar la Vrancea merge.

    PS Cireasa de pe tort a fost sa dai vina pe profesori ca nu se implica destul.
    Penibil PNL!
  • +2 (8 voturi)    
    Bravo lui! (Miercuri, 24 iunie 2020, 21:20)

    panduru [utilizator]

    orice psd-ist ar trebui sa-i urmeze exemplul.
    In felul acesta lb romana ar avea mai putin de suferit. Ca in curand o transformam in romani.
    D-na vasilica, pe cand?
  • -3 (9 voturi)    
    foarte bine! (Miercuri, 24 iunie 2020, 21:27)

    cucuveauamov [utilizator]

    niciodata nu e tarziu sa te apuci de invatat. Sper ca urmeaza d. Anisie.
    • +2 (2 voturi)    
      Sa iti continui studiile Nu (Joi, 25 iunie 2020, 0:55)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Sa te apuci, Da, poate fi prea tarziu pt unii!!! Adica pana la 42 de ani te-a condus unu care nu stie cat e unu plus unu!!!
  • +8 (8 voturi)    
    planuri de viitor (Miercuri, 24 iunie 2020, 22:04)

    Walking_dead [utilizator]

    Dupa ce bifeaza bacul se inscrie la romano-americana si termina cu brio in trei ani dreptul, apoi pina in 2030 isi completeaza portofoliul cu un master si macar un doctorat.
  • +1 (3 voturi)    
    Cred ca ai luat degeaba (Miercuri, 24 iunie 2020, 22:46)

    mr_mojo [utilizator]

    Greu la vârsta aia să înveți o limbă străină.
  • +2 (2 voturi)    
    e de inteles (Miercuri, 24 iunie 2020, 23:13)

    adieu [utilizator]

    Ca sa-ti fie rusine trebuie sa ai acel organ,sediu al emotiilor si sentimentelor.

    Daca il ai dar prin el circula doar vreo doi neuroni stingheri acestia nu prea au cum sa proceseze toate lucrurile pe care un organ bine echipat le poate face. De unde si absenta unor sentimente precum sentimentul rusinii !
  • +2 (2 voturi)    
    Intotdeauna valabil (Joi, 25 iunie 2020, 1:08)

    POMPIERUL [utilizator]

    Carte multa nu se cere, sa fii prost sa ai putere