Rareș Bogdan susține că este peste Ludovic Orban la capitolul ”încredere în politicieni”

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 26 iunie 2020, 21:19 Revista Presei | Radio TV


Rares Bogdan
Foto: captura facebook
Rareș Bogdan, primvicepreședintele PNL, a anunțat vineri seară la Digi24 că se află în top 5 al încrederii în politicieni și că Ludovic Orban, președintele PNL, se poziționează „puțin sub” el.

„Eu sunt în topul încrederii în România, pe sondajele de opinie necomandate de mine, că nu am bani să comand sondaje și nici n-am interes, că dacă aș avea poate aș găsi niște bani. Sunt în top 5 încredere la politicieni, asta-i deranjează foarte mult pe domnii de la PSD, pentru că în zona dreptei, imediat după președintele Iohannis sunt eu la încredere. Se tem de asta și de ce? Pentru că le este frică”, a spus Rareș Bogdan, vineri seară, la Digi24.

Întrebat cum stă Ludovic Orban, el a răspuns că „este puțin sub mine, dar e foarte sus. Foarte sus! Dar puțin sub, pentru că e țintă la guvernare, doar de asta”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3023 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Chiar asa sa fie (Vineri, 26 iunie 2020, 21:36)

    PowerIon [utilizator]

    de mica increderea in Orban?
    Dar asa este la romani, unul munceste de-i sar capacele
    iar altul face pe patriotul.
  • +10 (10 voturi)    
    Un gregar cu ifose ne mai lipsea,gen VVPonta (Vineri, 26 iunie 2020, 21:41)

    Plagarus [utilizator]

    Minciuna o are cand la butoniera, cand la buzunarul de sus cu batista asortata.
    Pariot, limbut si " priceput " la toate cele din gura-i bogata.
    • +3 (3 voturi)    
      /// (Vineri, 26 iunie 2020, 22:09)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      E doar un DanDiaconescuDirect cu dantura mai buna.
    • 0 (0 voturi)    
      Gregar? (Duminică, 28 iunie 2020, 12:41)

      NoFive [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Nu cred ca stii semnificatia cuvintului "gregar". Verifica!
  • +13 (13 voturi)    
    Asta (Vineri, 26 iunie 2020, 21:48)

    Florinm11 [utilizator]

    Asta e un papagal care se crede vultur
  • +6 (6 voturi)    
    Un demagog pursange ca si doamna Pandele (Vineri, 26 iunie 2020, 23:26)

    Tyrion.lann [utilizator]

    Din pacate asta este nivelul.

    Nu stiu cine mai tine minte ce turbat era cand a pierdut directoratul TVR, propus de PNL, pentru ca se rupsese atunci USL-ul. Se credea uns divin pentru postul acela dar uite ca nu i-a iesit atunci.

    Apoi el se bate acum cu pumnul in piept ca PNL n-are nicio legatura cu PSD, ne zice sa luam aminte la istoria PNL (gura pacatosului adevar graieste vezi USL-ul care nici nu e asa departe in timp), admite ca au luat traseisti dar vezi doamne conducerea partidului in frunte cu Orban e ignoranta cu privire la traseisti (practic il face semivoalat incompetent pe seful sau). Acum un an cand era in campanie zicea ca nu o sa ia partidul traseisti cat e el acolo.

    Zice ca desi el si Orban erau peste Nicusor Dan in sondaje, s-au dat la o parte vezi doamne pentru a infrange PSD-ul. Moderatorul ii aminteste ca el a zis ca nu vrea sa candideze, si Bogdan se face ca ploua si peroreaza ca o mitraliera sa schimbe subiectul.

    La sectorul 2, unde din pacate eu locuiesc si este dezastruos, spune ca obligatoriu trebuie sa fie primar viceprimarul Dan Cristian Popescu. Mai inainte cu 10 secunde spunea ca trebuie toate partidele de dreapta sa se inteleaga la candidati la sectoare, sa nu vina cu pretentii. Dupa spune ca ar accepta-o pe doamna Armand la 1, dar numai daca e in varf in sondaje. Deci la 2, obligatoriu al lor, in alta parte al altora numai cu conditii.

    Apropo, anul trecut am gasit in posta o fituica tiparita de Popescu, in care acesta il lauda la maxim pe primarul PSD Toader din sectorul 2, spunand ca e baiat bun dar nu il lasa PSD-ul sa faca treaba pe Toader. Putem trage concluzia ca va urma o rocada daca castiga.

    Se pot verifica cele spuse de mine vizionand emisiunea.

    In concluzie, un demagog cu un debit verbal ce o rivalizeaza pe doamna Pandele.
  • +4 (4 voturi)    
    RB (Vineri, 26 iunie 2020, 23:28)

    NoFive [utilizator]

    Odios personaj.
  • +5 (5 voturi)    
    incredere maximaaa! (Vineri, 26 iunie 2020, 23:56)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    yeah! de cand a candidat a promis ca taie"imediat" pensiile speciale. Si de atunci, le tot taie si re-taie, dar ele de ale naibii nu se lasa, tot cresc, si ca valoare si ca numar de beneficiar. Lunar le taie domnu' Rares, nu stiati?
    Si pentru ce...o nimica toata, salariu de peste 10.000 euro net ca europarlamentar+diurne+bani de deplasari+cheltuieli cabinet, undeva la peste 20.000 euro lunar, cat se "sparge" via PE pentru un papagal ca asta.
    Asta pentru cine nu stia...
  • +5 (5 voturi)    
    RB - un narcisist gaunos ! (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 0:56)

    Susufler0 [utilizator]

    Intr-un anumit fel mi-aduce aminte de Kakarau de la Isaccea.
    Potrivit tipologiilor create de Titu Maiorescu in studiul sau "Oratori, retori, limbuti" Rares Bogdan se afla imediat sub "retorul" Crin Antonescu, vorbitor ce foloseste un limbaj inflationist, un limbaj in exces, el fiind un adevarat "limbut" caruia ii place teribil sa se auda si... atat !
    In politica romaneasca nu mai avem oratori de mult, din perioada interbelica ; nici macar retori (pt ca Antonescu s-a retras) ci doar limbuti ! D-astia sunt in Parlament cu duiumul dar Raresel, face figura aparte. Lui nu doar ca ii place sa se auda cum peroreaza dar ii place sa se laude si singur, sa se supravalorizeze !.

    PS. Deci care, cat dati pe el ? :)))))))
  • +3 (3 voturi)    
    Usor.usor Bogdanele, (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 5:54)

    constan [utilizator]

    Cu elanul asta debordant s-ar putea sa sari dincolo de cal,ce-ar fi daca ti-ai face treaba ardeleneste si te-ai preocupa mai putin de propria imagine?Eu cred ca ai o impresie mult prea proasta despre inteligenta electoratului liberal.
  • 0 (0 voturi)    
    W (Duminică, 28 iunie 2020, 0:38)

    Gabr [utilizator]

    O dezamagire de când ați intrat in politica...