Marcel Ciolacu: Am câștigat alegerile locale, partidul are capacitatea să câștige și parlamentarele

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 28 septembrie 2020, 23:41 Revista Presei | Radio TV


Marcel Ciolacu
Foto: Hotnews
Marcel Ciolacu susține că PSD a câștigat alegerile locale, iar partidul are capacitatea să se unească și să câștige și alegerile parlamentare.

„Au cumpărat primari, au mers cu manipulări, președintele a devenit președintele PNL-ului, au încercat orice este posibil să distrugă acest partid, nu înțeleg de ce, totuși un președinte trebuie să realizeze că avem nevoie de opoziție, nu au reușit, am câștigat cu toate aceste lucruri, cu poliție pusă pe candidații noștri. Am câștigat alegerile locale, partidul are capacitatea să se unească în continuare și să câștige și alegerile parlamentare”, a spus Marcel Ciolacu, la RTV.

Acesta a acuzat că Guvernul a dat bani doar la primăriile conduse de PNL și că liberalii au „cumpărat” 148 de primari de la PSD.

„Știu că noi am câștigat în continuare același număr de primari. (...) A fost o mizerie să cumpere primari”, a mai spus liderul social-democrat, potrivit Mediafax.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2675 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Intrebare (Luni, 28 septembrie 2020, 23:46)

    un domn [utilizator]

    Cat ar costa sa revina Audi cu Placutza Suedeza ?
    Propun sa organizam o cheta
  • +2 (2 voturi)    
    ha (Luni, 28 septembrie 2020, 23:47)

    cristi_an [utilizator]

    haaaaaaaaaaa
  • +5 (5 voturi)    
    dar ce-ai fumat boss? (Luni, 28 septembrie 2020, 23:49)

    pmct [utilizator]

    Ne spui si nou ce prizezi de vezi lumea in culori diferite?
  • +4 (4 voturi)    
    Ce-a fumat Dl. Ciolacu (Luni, 28 septembrie 2020, 23:49)

    johnesku2 [utilizator]

    Să ne spună și nouă ce-a fumat, ca să vedem și noi dacă se vede așa tulbure
  • +6 (6 voturi)    
    asta-i din alt film (Luni, 28 septembrie 2020, 23:52)

    panduru [utilizator]

    cred ca se refera la buzau sau la teleorman
  • -4 (8 voturi)    
    Alt securist care zice c-a castigat (Luni, 28 septembrie 2020, 23:52)

    newlook [utilizator]

    Alt securist care zice c-a castigat! Are dreptate: SRI a castigat peste tot...cel mai mult uSRI, dar si sucursala SRI-PSD. Despre SRI-PNL numai bune, ei au fost cei mai harnici pe hectar.
  • +4 (4 voturi)    
    Ciolacule! (Marţi, 29 septembrie 2020, 0:02)

    Niste tarani [anonim]

    Îți doresc să câștigi cât ai câștigat acum și chiar mai puțin și să crești negativ în trei luni cât alții în trei ani. Te simți flatulat de acest comentariu? Pe bună dreptate, te laud și spun că poți mai mult și mai jos.
  • +1 (1 vot)    
    Daaaaaa (Marţi, 29 septembrie 2020, 0:37)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Vezi sectorul 1. Mare victorie acolo!
  • +1 (1 vot)    
    CIOLANU (Marţi, 29 septembrie 2020, 3:17)

    milache [utilizator]

    Ce tampit mincinos !