Cristian Ghinea, despre anunțul lui Vlad Voiculescu privind diferențele de decese COVID: „Eu nu aș fi făcut acest gest”

de I.B.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 20:29 Revista Presei | Radio TV


Cristian Ghinea
Foto: Facebook/ Cristian Ghinea
Cristian Ghinea, ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, a declarat la Digi24 că el nu ar fi făcut anunțul pe care l-a făcut Vlad Voiculescu, privind o posibilă diferență de raportări a numărului de decese COVID, fără să aibă toate informațiile la dispoziție.

„Vlad Voiculescu este prietenul meu și nu vreau să se intrepreteze ca o critică la adresa sa. Cred că trebuia să acționeze mai instituțional, mai ales pe informații care țin de o criză sanitară. Dar pot să înțeleg, la ce presiune a fost pe el, nedreaptă, aberantă, că nu a vrut ca această chestiune, care putea să fie gravă, să rămână pe gestiunea sa. A vrut să o dea mai departe spre gestionare. Încerc să mă pun în papucii săi. A fost hăituit douăluni de zile. Nu mi se pare sfârșitul lumii, dar eu nu aș fi făcut acest gest”, a spus Cristian Ghinea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5376 vizualizari

  • -1 (21 voturi)    
    ghinea (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 20:40)

    andr1stE [utilizator]

    unde-s tati meleardele alea de la UE ? =)))))
    • +1 (15 voturi)    
      Hotnews vedeti ca s-a umplut de PSD pe forum (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 22:04)

      relax4 [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      Sunt de toate felurile acum antimasca, anti vaxx, anti UE, pro fonduri UE, pro, contra.
      • -6 (6 voturi)    
        :D (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 22:41)

        Casargoz [utilizator] i-a raspuns lui relax4

        Ăștia pro fonduri UE ar trebui executați :)
        Dar înțeleg acum ca cel care a scris in PNRR despre digitalizare era ce trebuie : anti fonduri IE.
        Ambii întrebare dacă și-a buni sunt pro sau contra?
        Și de ce e rău ca se înmulțesc aia buni? Trebuie răniți ?
        Nu văd logica.
        • +2 (4 voturi)    
          :)) (Duminică, 25 aprilie 2021, 8:46)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

          :)) :))
          Voi pesedacii sunteți băieții buni??? :)) :))
          M-am prărpădit de râs.
    • +4 (4 voturi)    
      au ajuns (Duminică, 25 aprilie 2021, 10:13)

      BEBE320 [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      le-a cheltuit PSD pe cele opt spitale regionale invizibile
  • 0 (16 voturi)    
    Adică ar fi ascuns gunoiul sub preș. (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 20:53)

    ploiesteanu [utilizator]

    În astfel de momente și din astfel de declarații îți dai seama de caracterul omului.
  • +2 (12 voturi)    
    cristian ghinea catre barna (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 21:06)

    fghr [utilizator]

    daca exista voci critice pe grupul de whatsup al usr , asa numita poiana lui iocan , de ce nu l inchizi?

    curat comunism
  • +3 (11 voturi)    
    Corect. A fost greu sa gestioneze si pandemic si l (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 21:07)

    relax4 [utilizator]

    In Romania, PSD prin tembeliziunile mogulilor incearca sa distorsioneze, sa atace non-stop. In plus, toata massmedia cauta doar scandal, daca dai o tema serioasa nu se uita prea multi. CNA zici ca are scop sa se asigure ca scandalurile si manipularea nu sunt interupte.

    Sa conduct intr-o pandemie, un domeniu facut praf 30 de ani cu mass-media haituind si cautand scandal dupa scandal nu e pentru oameni obisnuiti. Trebuie sa fii Iron Man sau Woman.
  • +1 (13 voturi)    
    Pe mana astuia vom pierde 30 mld eurpo! (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 21:18)

    danduta [utilizator]

    Priviti-l si ascultati-l!
    N-a inteles nimic.
    • +1 (5 voturi)    
      Mda (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 21:50)

      Casargoz [utilizator] i-a raspuns lui danduta

      Nu as fi așa de sever.
      Sa faci un astfel de plan e un efort de echipa. Toți miniștrii au colaborat , câțiva au însă consilieri care se cred foarte deștepți și talentați : și au aruncat la cos ce au scris funcționarii “puturoși și ingalati “ după cum spune chiar M Mititelu. Iar acei consilieri nu au discutat cu nimeni , așa au ajuns in PNRR texte care exprima talentul unor vizionari neînțeleși de europeni.
    • -1 (5 voturi)    
      Ce nu e normal (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 22:53)

      Casargoz [utilizator] i-a raspuns lui danduta

      Nu e normal ca un consilier care scrie PNRR și are control total sa decidă conținutul sa posteze pe Facebook filmulețe cu furtul care este PNRR.
      Pare un sabotaj pe fata :ziua e consilier USR noaptea opozant PSD care rade de prostii care au luat de bun ce a scris el in PNRR.
  • -2 (10 voturi)    
    Pare mai sanatos la cap decat restul (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 21:52)

    AndyXXX [utilizator]

    Ghinea nu prea a latrat aiurea nici in opozitie nici acum. Spre deosebire de Voiculescu, Nasui, Mosteanu etc... Ghinea pare sanatos la cap.
  • -1 (5 voturi)    
    pentru ca tu esti un profitor... (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 22:22)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    pentru ca tu esti un profitor... VV nu a avut nimic de pierdut. De ce sa nu le dea publicului ? Can ministrul sanatatii vede diferente in raportarile DSP-urilor, de ce sa nu le faca publice? Secrete de stat despre incompetenta DSP-istilor din sistem...
  • -4 (6 voturi)    
    cinstit vorbind... (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 22:57)

    mamenervat [utilizator]

    nici nu ma asteptam, din partea dvs. la un astffel de...anunt. Doar sunteti din gasca lui barna, n'asa?! Cu orice pret, la guvernare, avem multe miliarde de....Ce atatea principii si reforme promise in campanie, "prajiturica" conteaza, azi, ca maine nu se stie...Pan'la urma, locul dvs. cre'ca era in PNL nu in USRPlus! Nu-mi vine a crede ca in prima dvs. tinerete, ucenicia v-ati facut-o in umbra Monicai Macovei! Ce-a iesit pan'la urma...mai mare rasu' (de fapt...plansu'!)
    • +1 (1 vot)    
      Si a existat vreo diferenta ? (Duminică, 25 aprilie 2021, 6:42)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui mamenervat

      Nu stiu, intreb. In interviu Ghinea a spus ca fara sa fie 100% sigur ca e adevarat n-ar fi facut asa ceva. Ori pana in momentul asta nu exista absolut nicio dovada. Deci cine minte aici ?
  • 0 (2 voturi)    
    vladut (Duminică, 25 aprilie 2021, 10:27)

    codrean [utilizator]

    N-a putut fi primar de Bucuresti, hai sa-l facem ministru De sanatate de pilda, ca a mai trecut pe-acolo, candva, si ce treaba a mai facut ...
    Pai, daca n-a facut nimic pe nicaieri, putem spune, romaneste, de ce e bun :
    Bun de nimic !