Ciolacu: Eu pe Iohannis nu-l iert şi nu stau de vorbă cu el. Până nu iese public şi-şi cere scuze cu ciuma roşie... e cea mai mare mizerie, că am stat şi am tăcut până acum

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 1 iunie 2021, 23:42 Revista Presei | Radio TV


Marcel Ciolacu
Foto: Hotnews
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, susţine că nu are nicio comunicare cu preşedintele Klaus Iohannis şi respinge acuzaţiile conform cărora ar exista o înţelegere între el şi şeful statului. "Să iasă public să-şi ceară scuze nu mie, nu parlamentarilor... oamenilor care au votat cu PSD”, susţine Ciolacu, referindu-se la preşedintele Klaus Iohannis, potrivit News.ro.

"Când aud pe unu: Ciolacu şi PSD-ul sunt înţeleşi cu Iohannis. N-am, dom-le, ce să mă înţeleg cu ei! Eu pe Iohannis nu-l iert şi nu stau de vorbă cu el. Până nu iese public şi-şi cere scuze cu ciuma roşie.. e cea mai mare mizerie, că am stat şi am tăcut până acum”, a afirmat Marcel Ciolacu, marţi seară, într-o emisiune la România Tv.

Întrebat dacă are vreun fel de comunicare cu şeful statului, Ciolacu a reafirmat că aşteaptă din partea preşedintelui scuze adresate votanţilor PSD.

"Ce comunicare să avem? Noi suntem în opoziţie, a zis că PSD-ul nu mai contează politic... Să iasă public să-şi ceară scuze nu mie, nu parlamentarilor... oamenilor care au votat cu PSD. Vrea să-i spun eu la televizor – dar ştie la fel de bine ca şi mine – de unde e ciuma roşie, cine a scos-o. Cum poţi să instigi în halul ăsta tu, preşedintele României? Acuma vine copy-paste ăsta, domnul Cîţu şi vine la fel: dom-le administraţiile PSD... mă, nu-ţi e ruşine, că scot toate hârtiile acu cum dai mită la fiecare administraţie PNL?”, a adăugat Ciolacu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4825 vizualizari

  • +39 (45 voturi)    
    Corect (Miercuri, 2 iunie 2021, 0:03)

    panda_rosu [utilizator]

    Nu trebuia sa va spuna ciuma, ci raie, ca se pare ca nu scapam de voi deloc.
  • +28 (40 voturi)    
    Uauuuu, jdiuuuu,... (Miercuri, 2 iunie 2021, 0:07)

    Ceilalti [utilizator]

    îți dai tu seama, nu îl iartă Măria-Sa pe Iohannis.
    Până una alta, că îmi place de Iohannis sau nu, Ciolacu are dreptul să vorbească numai după ce adună mai multe voturi decât el.
    Cât privește Ciuma Roșie, să îmi fie cu iertare, dar mare dreptate are......
    • -17 (17 voturi)    
      Este o magarie (Miercuri, 2 iunie 2021, 6:21)

      generatia-III-a [utilizator] i-a raspuns lui Ceilalti

      Johannis a fost si este un om de nimic.Nu a construit nimic in viata lui si daca a vazut ca nu poate construi nimic(nu este in stare) hai sa darame. Si la daramat i-a iesit, intrucat PSD_ul era condus de niste borfasi. Acum dreapta este condusa de borfasi la patrat.
      • +11 (11 voturi)    
        hehe (Miercuri, 2 iunie 2021, 10:45)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui generatia-III-a

        N-are nici o legatura cu dreapta sau stanga, ci cu hotii si oamenii cinstiti. Psd trebuie daramat pentru ca e Grup Infractional Organizat, nu pentru ca e de stanga sau dreapta. Asa ca bashti cu textele din punctaj, PSD #ciumarosie!
        • -1 (1 vot)    
          Grija fata de patrie si popor (Miercuri, 2 iunie 2021, 19:41)

          generatia-III-a [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

          Cine considera ca acum cu dreapta la putere se fura mai putin ori este naiv ori.....Cine crede ca acum cei care ne conduc se gandesc la altceva decat la chiverniseala lor si acolitilor lor se incadreaza in fraza de mai sus.
  • +15 (17 voturi)    
    subtire pe comunicare Ciolanu asta... (Miercuri, 2 iunie 2021, 4:06)

    ..13 [utilizator]

    Adica cum sa le spuna la astia de voteaza #ciumarosie: wc in curte, matz fara de creier, ochii la sarmale???

    Si uita cumva ca dom Presedinte a fost odata profesor si inca profesor de fizica. nu tractorist??? Nu ca tractoristul nu ar presta o meserie frumoasa si utila dar neicushorule ieducatia, asa cum ar zice raposatul TT, o face profesorul si uneori apeleaza si la cuvinte grele...

    Grele cuvinte de inghitit #ciumarosie, dar utile...
  • +17 (17 voturi)    
    Aici dl Ciolancu are dreptate (Miercuri, 2 iunie 2021, 5:40)

    Amariei [utilizator]

    Nu se spune ciuma rosie ci ciuma bubonica si nu e ciuma, este toxiinfectie alimentara, de la cat rahat ne-a servit PSD/PDSR/FSN de la revolutie incoace.
  • +15 (17 voturi)    
    Tu, amaratule, esti un comunist de doi bani (Miercuri, 2 iunie 2021, 6:30)

    John M. [utilizator]

    care, ca si Ceausescu, credea in cai verzi pe pereti si el era la cateva zile de sfarsitul lui.
    Tu nu reprezinti decat trecutul recent cand tara vuia de faradelegile voastre si de rapacitatea neintalnita nici la ocupantii turci de altadata. Unde-ti sunt acum Nastase, Mitrea, Oprescu, D.I.Munteanu, Hrebenciuc, Iordache, Serban, Ponta, Sarbu, Nicolicea, Dragnea, toti niste inamici declarati ai democratiei, toti ocupati numai cu imbogatirea personala si legi care sa-i apere de justitie?!
  • +14 (14 voturi)    
    A început Ciolacu să înțeleagă ? (Miercuri, 2 iunie 2021, 8:43)

    asavreau [utilizator]

    Este la faza 1, se supără că Johannis folosește cuvinte neologisme necunoscute educației primite de Ciolacu la Școala de Partid, când căra sacoșa șefului și uneori îi ținea umbrela. Bine, a tras și la vâsle, că nu trebuia să transpire șeful.
  • +8 (8 voturi)    
    Cine e omul asta? De ce e brusc asa ofuscat? (Miercuri, 2 iunie 2021, 9:42)

    V. Istina [utilizator]

    Si de ce ii pare rau ca a tacut pana acum?

    Intrebari grele...

    Asta daca n-ai altceva de facut...
    5 minute irosite...
    • +4 (4 voturi)    
      prostul .... (Miercuri, 2 iunie 2021, 12:10)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      ...tot prost ramane !!! Daca tacea filozof ramanea,dar stiind ca nu il duce capul sa apucat sa vorbeasca !!!
  • +11 (11 voturi)    
    sa ne spuna el (Miercuri, 2 iunie 2021, 9:51)

    AlfonsX [utilizator]

    Bine, bine , inteleg ca-l deranjeaza exprimarea, treaca de la mine, dar sa ne spuna el Ciolacul cand a curs laptele si mierea in tara asta in favoarea populatie cand au condus-o ei!
    Ca laptele si mierea a curs doar pentru ei asta e clar, ca s-au umflat toti in averi si bunastare.
  • +5 (5 voturi)    
    face ce face.... (Miercuri, 2 iunie 2021, 12:03)

    asada [utilizator]

    ...nespalatul asta si isi etaleaza prostia cu nonsalanta !!! Se baga in seama dar mai ales in rahat ca prostul !!!Eu cred ca omului ii lipsesc flegmele pe care le capata iesind in public !!! Ba ai uitat de prietenul Tudose si nu mai iesiti ba separat ,iesiti ma tinindu-va de mana !!!
  • +1 (1 vot)    
    oare (Miercuri, 2 iunie 2021, 14:08)

    revo [utilizator]

    Ciolacul vorbeste singur si dimineata, in baie, cand se uita in oglinda? Doar se uita in oglinda, ca de spalat, am indoieli serioase c-o face. De ras, ce sa mai vorbim - ii e prea lene.