Stenograme DNA: Piedone către Rădoi: „După ce o să învii, îmi dai şi mie o jumate de staţie la Izvor? Rădoi: O juma de staţie întreagă îţi dau!” - G4media

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 19 iulie 2021, 20:50 Revista Presei | Radio TV


Piedone
Foto: facebook
Stenograme consultate de G4Media.ro din ordonanţa DNA de inculpare a liderului de sindicat de la metrou, Ion Rădoi, arată că primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone, ar fi întârziat în mod intenţionat să demoleze chioşcurile ilegale de la metrou de pe raza Sectorului 5.

Procurorii DNA susţin că Rădoi percepea taxe între 5000 şi 200.000 de euro ca să sub-închirieze spaţiile comerciale de la metrou.

Piedone: Am înţeles! Tu o să rezişti, ascultă ce îţi spun! Tu o să rezişti! Se schimbă (neinteligibil), dar tu o să rezişti!

Ion Rădoi: Da!

Piedone: După ce o să învii, îmi dai şi mie o jumate de staţie la Izvor şi mie?

Ion Rădoi: O juma de staţie întreagă îţi dau!

Piedone: Hai, te iubesc, stai liniştit! Deci, fratele meu şi ai văzut că, mă tu ai văzut reacţia mea şi a lui Negoiţă, da? Noi vorbim de cerebral, nu vorbim de …. (integral g4media.ro)

Liderul Sindicatului Liber din Metrou, Ion Rădoi, a fost plasat sub control judiciar de către procurorii DNA, care îl acuză de infracțiunile de folosire a influenței sau autorității de către o persoană ce deține o funcție de conducere într-un sindicat, în formă continuată, și șantaj, privind modul în care au fost exploatate și administrate spațiile comerciale din stațiile de metrou, în perioada septembrie 2018 - iulie 2021.

Reamintim că miercuri anchetatorii au făcut percheziții la locuința lui Rădoi, la sediul Sindicatului Liber din Metrou și la sediile primăriilor sectoarelor 3 și 5, conduse de Robert Negoiță și Cristian Popescu Piedone.

Cine este Ion Rădoi, liderul sindicatului de la metrou - „omul cu greva”, fost parlamentar PSD mediocru și cu un salariu de la sindicat mai mare decât al președintelui Iohannis








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















46034 vizualizari

  • +47 (53 voturi)    
    Mda (Luni, 19 iulie 2021, 20:55)

    Sofis [utilizator]

    ne plangem de justitie ca e cum e, ca nu e cum e. Si cand un ciubucar ca Piedone ajunge la inchisoare, imediat ce iese e iar votat.Si apoi ne plangem ca justitia lasa coruptii afara.

    Incredibil, educatia, memoria si civismul unora dintre noi nu trece de burta.
    • +22 (24 voturi)    
      Absolut corect (Luni, 19 iulie 2021, 23:18)

      My50cents [utilizator] i-a raspuns lui Sofis

      Pe de alta parte, daca justitia ii tine in inchisoare,
      n-ar mai putea fi votati
    • +21 (27 voturi)    
      Piedone ales primar (Luni, 19 iulie 2021, 23:45)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Sofis

      De majoritatea din etnia lui la fel ca Marean Vanghelie numai ca de data asta Piedone a plusat mai mult la "bulibasi" :)))
  • +25 (27 voturi)    
    mmm? (Luni, 19 iulie 2021, 21:55)

    codyrocco [utilizator]

    deci... Piedone? ...oh.. OH!
  • +28 (34 voturi)    
    Infractorii ne rad in fata, in Romania educata (Luni, 19 iulie 2021, 22:08)

    Mihail. [utilizator]

    Dragneo, dar fraier ai fost...
    • +10 (12 voturi)    
      ... (Marţi, 20 iulie 2021, 8:57)

      ursu_rebegea [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      Dragnea e prostul satului, se pare :)))
  • +19 (25 voturi)    
    Inainte de toate si orice (Luni, 19 iulie 2021, 22:18)

    persuasiv [utilizator]

    va este primar.Voi l-ati ales.Atat!
    • +4 (4 voturi)    
      asa e (Marţi, 20 iulie 2021, 13:12)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      sau daca nu ati fost la vot e acelasi lucru
  • +14 (22 voturi)    
    Inregistrarile cu Negoita (Luni, 19 iulie 2021, 23:46)

    FortApache [utilizator]

    Vor fi scapate la presa la momentul potrivit :)))

    Acum se perpeleste Piedone...
    • -8 (14 voturi)    
      negoita este #rezist infiltrat in psd (Marţi, 20 iulie 2021, 9:30)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

      asa ca nu o sa vezi inregistrari cu neghiobita.
      pana una alta, a inceput din nou circul cu stenograme. painea mai dureaza
  • +12 (14 voturi)    
    discutii de mafioti (Marţi, 20 iulie 2021, 5:29)

    Coco Whistle [utilizator]

    imi dai fratele meu? ca eu abuzez de functia pe care o am si inchid ochisorii, da iubi? ce prosti sintem si ne mai miram cum am lipsit din istorie ptr 1500 de ani.o sa raminem cu statuile de care vorbea gica...nici alea bre.
  • +13 (15 voturi)    
    Piedone - unul ditre cele mai (Marţi, 20 iulie 2021, 9:27)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ....scabroase personaje din ultimele doua decenii, din istoria Romaniei...evident preluat acum in brate si de puscariasul Voiculescu...Noi, romanii, ar trebui s aiesim in starda si sa il purtam pe brate pe Drula, sa ii aratam sustinere...
  • +6 (8 voturi)    
    TARA DE FRAIERI, nu ne mai facem bine! (Marţi, 20 iulie 2021, 11:39)

    anonim_2017 [utilizator]

    Pentru cine s-au jertfit cei morti si raniti de la '89 si cei care au murit in razboaiele de indepententa? pentru d-astia care pt 1 kg de zahar voteaza un infractor? si sunt inconjurati de matahale care ii pazesc? mi-e rusina ca inca mai sunt in ROMANIA!
    In 10 ani cred ca populatia va scadea cu inca 20% cel putin. Sa ramana toti oamenii lu' Piedone si Radoi, ca tare e bine sa fii platit de la partidul psd; stiti ca se aude ca membrii din partid si care lucreaza la metrou sunt platiti de partid, nu invers.
    Suntem tara celor care fara combinatii de N luate cate K si fara spaga si partea de 10%, nu pot trai! Trist ce a ajunsa sarmana Romanie... dulce Romanie...
  • +4 (4 voturi)    
    La Cosa Nostra (Marţi, 20 iulie 2021, 14:08)

    SNORE [utilizator]

    Ia stati putin, ca nu zice rau Piedone. El abureste un corupt si jumatatea aia intreaga de statie va trece sub controlul Binelui! Deci se trece la fapte bune, nu-i asa?!