Sorin Cîmpeanu spune că teza sa de doctorat este publică de 20 de ani

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 9 august 2021, 22:44 Revista Presei | Radio TV


Sorin Cimpeanu
Foto: Agerpres
Ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu, a declarat luni seară că teza sa de doctorat este publică la Biblioteca Naţională şi a putut fi consultată „în ultimii 20 de ani”.

„Acolo unde trebuia să fie. Din prima săptămână de după susţinere. La Biblioteca Naţională. Ea poate fi consultată în fiecare zi şi a putut în ultimii 20 de ani să fie consultată. (...) Am trimis la presă link, cota de catalog, am făcut publică lista tuturor lucrărilor ştiinţifice din anul 1988, când nici nu terminasem facultatea. Toate sunt... Dacă este, le şi scanez şi le pun la dispoziţie în format electronic. Acum nu ştiu câţi se vor pricepe la irigaţii cu ape uzate. Dar dacă este de interes, eu fac şi lucrul acesta. Am început-o în mileniul trecut teza de doctorat, chiar la începutul anilor '90. Dacă aş fi ales acum o temă, aş fi ales, nu ştiu...”, a spus ministrul la postul Realitatea Plus, potrivit Agerpres.

Jurnalista Emilia Şercan a scris săptămâna trecută că ministrul Educaţiei ţine teza de doctorat „la secret”. Aceasta a susţinut pe Facebook că teza de doctorat a ministrului Sorin Cîmpeanu este publică, însă în versiunea electronică.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4016 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Faptul ca (Luni, 9 august 2021, 23:09)

    Rahan5 [utilizator]

    un gunoi ca Sorin Campeanu l-a ajutat (ca Ministru al Invatamantului) pe Victor Ponta sa scape de Acuzatia de Plagiat va fi cunoscut 2000 de ani de acum incolo !
  • +6 (6 voturi)    
    Aștept scanarea... (Marţi, 10 august 2021, 0:04)

    Furnicuta [utilizator]

    ... și publicarea tezei de doctorat. De fapt, a celor 3 teze de doctorat.
  • +5 (5 voturi)    
    Si averificat cineva? (Marţi, 10 august 2021, 2:44)

    Parzivall [utilizator]

    Ca daca verifica, o sa se realizeze ca "s-a pierdut"....cum a facut Phonta cu Shova cu dosarul Behtel, S-au uitat in sertar si nu mai era, a disparut ca fumu in aer.
    • +4 (4 voturi)    
      Iar dosărelul Bechtel nici nu era... (Marţi, 10 august 2021, 6:40)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

      ... în valoare de miliarde, din care s-au întors în parandărăt la premerul Adi Minune cel puțin câteva zeci de milioane de parai....PSD, ce gășcuță de bandiți!
  • +1 (1 vot)    
    digitalizare (Marţi, 10 august 2021, 5:26)

    ras-putin [utilizator]

    mai ales pe un astfel de subiect, in ziua de azi. toate tezele de doctorat sa fie publice si accesibile oricui via internet, nu ne ducem la cucuietii din deal sa consultam "teza" lu' cimpeanu.

    dar imi dau seama ca asta nu e cimpeanu, e o clona penele a abramburicai. hmm, sau abramburicii. o sa fac un doctorat din asta si o sa-l public in antarctica, dar am sa va dau latitudinea si longitudinea unde il gasiti.

    cutzule, mai misti ceva in afara de de vizite electorale si deficitul bugetar? incompetentii corupti din penale sint intangibili?
  • +2 (4 voturi)    
    "Daca este le si scanez" (Marţi, 10 august 2021, 9:50)

    ember [utilizator]

    I-auzi, dom' doctor stie sa foloseasca scannerul, dar nu o face totusi.

    Pe site-ul Bibliotecii Nationale, la o cautare dupa autor, gasim titlul "Îmbunătăţiri funciare şi irigarea culturilor" din 2000, dar fara numele ministrului langa. La fel nicio disponibilitate online. Omul asta e ca Trump, minte cu nerusinare si o tine pe a lui chiar daca e avident si pentru un copil de generala ca minte.
  • -1 (1 vot)    
    lene (Marţi, 10 august 2021, 13:12)

    Ilidia [utilizator]

    De ce sa o caute si, eventual, sa o si citeasca !? E mult mai usor sa barfesti...
    De data asta E S a cam dat cu batul in balta spunand ca "e la secret", dar "este publica in format electronic"...