Rareş Bogdan: Pe data de 25 mai 2023 veţi fi cu mine în Guvern, domnule Ciolacu. Voi veni în Guvern tocmai pentru a mă asigura că aroganţele nu au ce să caute

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 25 noiembrie 2021, 23:19 Revista Presei | Radio TV


​​Rares Bogdan
Foto: Facebook/ Rares Bogdan
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan afirmă că, în 25 mai 2023, când va avea loc rotaţia în Guvern, el va ocupa o funcţie în Executiv. „I-am spus domnului Ciolacu după aceste negocieri: pe data de 25 mai veţi fi cu mine în Guvern. Voi veni în Guvern tocmai pentru a mă asigura că aroganţele nu au ce să caute. Voi fi un garant liberal că domnul Ciolacu va face ceea ce trebuie în Guvern”, a declarat el, potrivit News.ro. Bogdan a susţinut că alături de el vor mai veni alţi doi colegi.

„În 2023, în 25 mai, se va face o rotaţie la nivel de premier şi la nivel de miniştri, secretar general, doi miniştri, şi i-am spus domnului Ciolacu, după aceste negocieri, următoarele: pentru că am văzut comportamentul dvs. în aceste zile, vă spun de acum, nu voi pleca acum pentru că am nişte proiecte de încheiat, dar pe data de 25 mai veţi fi cu mine în Guvern, domnule Ciolacu, voi fi la masă cu dvs. în Guvern din partea PNL”, a declarat Rareş Bogdan, joi seară, la Digi 24.

El nu a vrut să dezvăluie ce portofoliu va ocupa.

„Dar voi veni în Guvern tocmai pentru a mă asigura că aroganţele nu au ce să caute, pentru că de-a lungul timpului am văzut mulţi lideri social-democraţi, poate la rândul lor de bună credinţă, dar care au eşuat în aroganţe. Eu cred că nu are ce să caute orgoliul şi aroganţa într-o coaliţie (....), noi nu vrem să umilim pe nimeni”, a adăugat Rareş Bogdan.

El a explicat că peste un an şi jumătate îşi va întrerupe mandatul de europarlamentar pentru a veni în Guvernul României „să mă asigură că domnul Ciolacu va face ceea ce trebuie şi va respecta programul de guvernare al României”.

„Voi fi un garant liberal că domnul Ciolacu va face ceea ce trebuie în Guvern. Şi nu doar eu, vor mai veni alţi doi colegi”, a conchis el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7732 vizualizari

  • +29 (31 voturi)    
    Vai ce i-a zis-o! (Joi, 25 noiembrie 2021, 23:25)

    Vreau sa fiu furat deci votez PSD PNL UDMR [utilizator]

    Parca Ciolacu n-a vazut ce carpe sunt vopsitii astia ce-si spun PNListi de vreo doi ani incoace.

    Rimelatului i se termina mandatul si vine la ciolan la Bucale?
  • +33 (35 voturi)    
    Vai ce grestos (Joi, 25 noiembrie 2021, 23:33)

    cetateanulmodern [utilizator]

    Acest agarici crede ca mai pacaleste pe cineva?
  • +34 (34 voturi)    
    :)) (Joi, 25 noiembrie 2021, 23:35)

    Simbad [utilizator]

    Asta e din ciclul ”Copiii spun lucruri trăznite”.
  • +33 (33 voturi)    
    actori caraghiosi (Joi, 25 noiembrie 2021, 23:42)

    ics_11 [utilizator]

    psd-istul rares bodan, deghizat in pnl-ist, mimeaza prost opozitia fata de un tovaras de ciordeala.
    nu mai pacaleste pe nimeni.
    niste jigodii !
  • +20 (22 voturi)    
    Fanfaronul ăsta (Vineri, 26 noiembrie 2021, 0:12)

    Lovercraft [utilizator]

    încă mai crede că are vreo credibilitate
  • +21 (21 voturi)    
    Si la sfarsit…. (Vineri, 26 noiembrie 2021, 0:58)

    Sebycopilu [utilizator]

    …si-a dat un ruj pe buze. Ma asteptam sa zica ca in 2023 ma voi intoarce ca sa tai pensiile speciale in 30 de zile :))
  • +17 (19 voturi)    
    serial (Vineri, 26 noiembrie 2021, 0:58)

    Filbert [utilizator]

    Un nou episod din epopeea „Marceleeee, Marceeeeeleeeee, ce ne faci Marceeeleeee, mai pune si tu niste alifie!”
  • +14 (14 voturi)    
    Autointitulatul "martir" de studio TV... (Vineri, 26 noiembrie 2021, 4:31)

    FortApache [utilizator]

    Al zilei de 10 aug care urla schizofrenic infasurat in tricolor "opriti macelul" nu stie ca de facto el nu mai este in PNL....sau nu vrea sa arate public :)))

    Ca pe o masea stricata va fi dat afara cu prima ocazie...mascarici rujati sunt destui la coada :)))
  • +10 (10 voturi)    
    . (Vineri, 26 noiembrie 2021, 8:54)

    Elfu [utilizator]

    aroganta - sunteti niste tradatori - va preocupa doar clanul vostru si atat ... hienelor
  • +4 (6 voturi)    
    Îmi vine să vomit (Vineri, 26 noiembrie 2021, 10:32)

    Ady113 [utilizator]

    Citind aceste declarații...
    Politica românească ar trebui prescrisă de către doctori în loc de vomitive și laxative.
  • +5 (7 voturi)    
    inca un Superman (Vineri, 26 noiembrie 2021, 10:37)

    revo [utilizator]

    care va cadea in cap. A 'enspea oara, dupa cum se manifesta.
  • +7 (9 voturi)    
    Rares, (Vineri, 26 noiembrie 2021, 11:08)

    John M. [utilizator]

    rareste-ne! In 2023 vei fi sofer la Ciolacu daca se va indura sa-ti de o paine, amaratule!
  • +6 (8 voturi)    
    rares bogdan (Vineri, 26 noiembrie 2021, 11:09)

    costelo999 [utilizator]

    numa gura e de el, un gurist, un fanfaron, tipic caragiale, pina in 2023 poate o sa dispara din parlament,
  • +1 (1 vot)    
    Un dobitoc mai mare (Vineri, 26 noiembrie 2021, 15:12)

    Ibit [utilizator]

    Decat Rares Bogdan nu cred ca este in politica romaneasca actuala .